Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire kegyetlenek/köny...

Miért ennyire kegyetlenek/könyörtelenek az emberek?

Figyelt kérdés

Miért van ennyi kegyetlenség a világban? Állatkínzások, egymás mészárlása, környezet rombolása stb.

A bolygónk legnagyobb hasznára az válna ha ez a kártékony emberi faj kihalna?


2017. márc. 31. 23:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Brühü, de szomorú.

Na de komolyra fordítva, ez egy hülye hippi picsogás, a természet és a valóság működésének ismerete nulla.

MINDEN faj, MINDEN élőlény pontosan ugyanazt csinálja, mint az ember; más fajok kárára igyekszik saját magát és a saját faját minél intenzívebben reprodukálni és terjeszteni, minél többet fogyasztani, minél dominánsabbá válni.

Az ember csak abból a szempontból különleges, hogy sokkal sikeresebbé vált ezen tevékenységekben a többi fajnál, ezért sikerült neki, ami a többi fajnak nem; dominálni az egész bolygót.

Ennyi.

2017. márc. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1


Igen, és ha ez ilyen természetes dolog, akkor miért van az, hogy egyeseknek ez feltűnik, míg másoknak nem?

Miért van az, hogy egyesek együtt tudnak érzeni a szenvedővel, míg mások örömüket lelik benne? Ember és ember között is óriási különbségek vannak.


Éppen azért írtam azt, hogy az embereknek pusztulniuk kellene, hiszen ők az egyedüli faj amely veszélyt jelent a bolygóra, természetre, ökoszisztémára nézve.

Ráadásul az állatoknál nincs gyilkolás olyan légbőlkapott okokból mint amilyen az emberek esetében gyakran előfordult a történelem folyamán és előfordul meg napjainkban is. Az állatok csak élelemszerzés és területvédés esetén gyilkolnak, nem személyes gőgből, hatalomvágyból vagy bosszúból, nem pénzért vagy befolyásért, és legkevésbé sem élvezetből. Az ember egyértelműen a legveszélyesebb és legkevésbé érdemelné meg az életet! Sajnos ez van!

2017. ápr. 1. 00:20
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

"Igen, és ha ez ilyen természetes dolog, akkor miért van az, hogy egyeseknek ez feltűnik, míg másoknak nem?"

Mindenkinek feltűnik. Neked nem tűnt még fel, hogy mennyire kommersz, divatos bullshit ez, amit előadsz? Naponta 5x rakja ki minden ember fészbukra.


"Miért van az, hogy egyesek együtt tudnak érzeni a szenvedővel, míg mások örömüket lelik benne? Ember és ember között is óriási különbségek vannak."

Miért van az, hogy egyes kutyák megölik a gazdájukat, egyes kutyák pedig éhenhalnak a bánattól a gazda sírjánál?

Kutya és kutya között is óriási különbségek vannak.


"Éppen azért írtam azt, hogy az embereknek pusztulniuk kellene, hiszen ők az egyedüli faj amely veszélyt jelent a bolygóra, természetre, ökoszisztémára nézve."

Igazából egy külhoni, agresszív, invazív viselkedésű faj betelepítése Európába például sokkal nagyobb veszélyt jelentene a helyi, jelenleg ismert ökoszisztémára, mint az ember. Javasolt utánanézni az amerikai, más néven szürke mókus európai terjedésének, és ez csak egyetlen példa, tucatnyi példát tudnék még erre hozni, százszor meg ezerszer előfordult már olyasmi a történelem során, hogy invazív fajok tartósan, véglegesen felborították akár egy egész országnyi terület, vagy kontinens ökoszisztémájának az addigi rendszerét, mégsem halt ki az élet a bolygón.

A valóság az, hogy gyakorlatilag semmiféle veszélyt nem jelentünk a természetre - akármit is jelentsen ez, hisz mi is a természet részei vagyunk..

Az egyetlen dolog, amit tönkre tudunk tenni, az a saját életterünk, a természet meg köszöni szépen, jól meglesz akkor is, amikor mi már rég nem leszünk itt, ha akarnánk, se tudnánk kipusztítani az életet, sok tucatnyi fajt ismerünk, ami szinte mindent képes túlélni, a csótánytól kezdve a medveállatkán át a baktériumok egész garmadájáig.



"Ráadásul az állatoknál nincs gyilkolás olyan légbőlkapott okokból mint amilyen az emberek esetében gyakran előfordult a történelem folyamán és előfordul meg napjainkban is. Az állatok csak élelemszerzés és területvédés esetén gyilkolnak, nem személyes gőgből, hatalomvágyból vagy bosszúból, nem pénzért vagy befolyásért, és legkevésbé sem élvezetből."


Megint csak a tárgyi tudásban, egzakt ismeretekben ordító hiányosságokat szenvedő, naív grínpíszes hippi duma.

Én tényleg rosszindulat nélkül, segítő szándékkal javaslom neked, hogy tanulmányozd az etológia és humánetológia nevű tudományágakat, ha már felhoztad ezt a témakört, Konrad Lorenz, Csányi Vilmos munkásságát különösen ajánlom a figyelmedbe.

De úgy általában is hasznos lenne számodra, ha sokat olvasnál az ökológiáról, evolúcióról, biológiáról.


Te most egy naív, idealisztikus gondolatvilágban élsz, ami egyébként bájos, meg minden, tényleg aranyos ez az aggodalom a "természet" iránt, de rettenetesen egysíkú, tényismereteket nélkülöző, és ebből következően téves a gondolkodásod.

2017. ápr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3


Köszi a leereszkedő szavakat, de annyit még hozzátennék, hogy nincs szükségem más gondolataira ahhoz, hogy megmagyarázzam azt amit a saját szememmel látok, hisz nekem is vannak saját gondolataim. Azért köszi. Jó olvasást!

2017. ápr. 1. 01:11
 5/17 anonim ***** válasza:
38%, te úgy ampakk egy tömény szaralak vagy, emberileg, mindenhogy. Szerintem húzd le magad a legközelebbi retyón...
2017. ápr. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5


Na erről van szó!

2017. ápr. 1. 04:54
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező!


Nem véletlenül a vallás/valláskritika rovatba szántad ezt a kérdést? :)


Jól tippelek, hogy a Szentírás Ószövetségi részletei foglalkoztatnak téged?


Én sem szeretem túlzottan azt a részt. Tiszta kriminálpszichológia. Brrr...

2017. ápr. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

"38%, te úgy ampakk egy tömény szaralak vagy, emberileg, mindenhogy. Szerintem húzd le magad a legközelebbi retyón"


Látom, észérvek nincsenek, csak személyeskedés. Ez a baj veletek, kretén hippikkel. Buták és műveletlenek vagytok, de a pofátok az óriási. Legalábbis az interneten..

2017. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tisztelt "38%" aki most már "30%"!

Én valamilyen szinten egyet értek veled. De meg lehet érteni a kérdezőt is. Most kiirta ide a kérdést és azt várta titkon, hogy sokan mellette fognak állni mivel ő ezt látja, hallja és tapasztalja. Ezzel semmi baj nincs kérdező én is ilyen vagyok és "30%" is. Csak ő már mást is megtapasztalt mint mi így más rálátása van egy pár dologra. Lehet jó, de lehet rossz. Pl 1,5-2 éve, sőt van ami pár hónapja történt és azóta az átformálta a nézőpontom és gondolkodásom. Visszagondolva ilyen több évvel ezelőtti kijelentéseimre "Huh bäszki ezt tuti így láttam?!?"

Szóval ne szóljunk le senkit, egyik ezt látja másik azt.

Vagyis én így vélekedek és szeretném ha valaki erről véleményt mondana:)

2017. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válaszolónak: az a kutya, amelyik megöli a gazdáját, valószínűleg egy jó ideig embertelen körülmények között volt tartva, vagy éppen a "kedves" gazda is bántalmazta. Nem magától lesz fenevad, nem jókedvében támad rá spontán az emberre, az az embereket jellemzi, nem az állatokat. Úgy bírom, hogy ha egy kutya megharap valakit, az szörnyű, meg el kell altatni, de arra már nem gondol senki, hogy egy állatnak is vannak érzelmei és igényei, és ha nem bánunk vele normálisan, bizony nem egy jólnevelt eb lesz. Vagy egy másik vérlázító eset: Ismerősöm kutyáját azért altatták el, mert benyúlt egy gyerek a kerítésen a vigyázz a kutya harap tábla ellenére, és a kutya leharapta egy ujját. Más magánterületére hatolt be, és csodálkozik, hogy tette a dolgát a házörző?? A gyereket kellett volna nevelni, meg alap dolgokra megtanítani, mint pl. Nem nyúlunk be random kerítéseken. Szánalmas.



És rengeteg esetet ismerek, amikor egy kutya vagy egy macska a gazdája sírjánál halt meg. Múltkor is láttam a temetőben egy sovány, csapzott cicust egy síron... kevés megindítóbb dolog létezik ennél. Gyakran az állatok emberibben viselkednek, mint az emberek... És igaza van abban a kérdezőnek, hogy az állatok sosem ölnek pusztán élvezetből, míg embereknél ez gyakran előfordul. Minden 100. ember pszichopata, minden századik egy biorobot nulla empátiával, aki szívesen átgázol bárkin, ha az érdeke úgy kívánja, vagy csak olyan kedve van éppen. Én is értékesebbnek tartom az állatokat. Emlékezzünk csak vissza, mikor gyerekkorunkban nézünk egy filmet, és amikor meghal egy ember, ülünk tovább fapofával, de amikor egy kutya pusztul el, ordítva bömbölünk. Vajon miért?

2017. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!