Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van úgy, hogy a nagyon...

Más is van úgy, hogy a nagyon szerény életmódot szereti?

Figyelt kérdés

Egy régi, növényekkel benőtt kis házikóra vágyom, régi autóval, és mindenből a legolcsóbb, ami kellhet a hétköznapi élethez.

Nagyon nem szeretem a hivalkodó, feltűnő dolgokat, emiatt igénytelen lennék, vagy mi ez?

Viszont a fizetésem meglehetősen jó(program modulokat írok megrendelésre, egy ritka programnyelven), és még az is lesz egy jó darabig, de csak saját magamnak bőven elég egy ilyen életmód.

Csak attól félek, ha lenne egy élettársam, ez neki nagyon nem lenne elég, ha megtudná, hogy ennyit keresek mellé.

Emiatt gyerekeket se szeretnék, bár szeretem őket.



2017. ápr. 1. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, más is van így. Én eleve szerény körülmények között nőttem fel, így valahogy már szokásommá vált így élni. Nem szeretek feltűnősködni, inkább egyszerűbb, nyugodt életet szeretnék.

Nem biztos, hogy mindenből a legolcsóbb lenne a legjobb, mert sajnos sokszor a minőség is rosszabb, akkor pedig muszáj leszel egy idő után másikat venni. De nyilván nem is a legdrágábbat kell. És ha sok pénzed van, jól keresel, attól még nem kell luxusban élned, ez a te döntésed. Amire nincs szükséged, azt félreteheted, később lehet, hogy jól jön majd.

Ha pedig mégis családot alapítasz, akkor a gyerekeidnek könnyebben tudod biztosítani az anyagi hátteret, mellette pedig őket is nevelheted úgy, hogy ne legyenek túlságosan nagyravágyók, így akár boldogabbak is lehetnek, hiszen mindenük meglesz, amire vágynak, és nem akarnak majd minden héten másik telefont például. :)

19/L

2017. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szerényebb körülményeket szeretem, kicsi autó, kicsi ház, bár viszonylag nagyobb kerttel, hogy tudjak magamnak termeszteni dolgokat, átlagos eszközök. Mondjuk én nem a legolcsóbbat veszem mindenből, hanem az átlagot, pl ruháknál nem turkálóba járok hanem boltba és ott a normál árkategóriásakat nézem. De évente max 4szer veszek ruhát, évszakonként egyszer bevásárolok aztán annyi. Luxus dolgokat meg az ezzel való hivalkodó életmódot nem szeretem.
2017. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szerény életmód nem egyenlő azzal, hogy mindenből romhalmazod van. Mármint szép és cukki a régi házikó emg régi autó, na csak egyszer legyen bármelyiknek baja, onnantól lehet rá vagyonokat költeni.

Ez nem szerénység szerintem, hanem idiótaság. Vegyél egy NORMÁLIS házat, normális kocsit, ami nem egetverő vagyonokba kerül, de megfelelő állapotban van, nem kell rá folyton pénzt költeni. Kis józan paraszti ész könyörgöm. A régi és olcsó általában egyenlő a szarral. Az nem szerénység, hanem masszív ostobaság.

2017. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

utolsó, te meg egy masszív gyökér vagy.


Az első kettőnek meg köszönöm a válaszaikat, kedvesek vagytok!

2017. ápr. 1. 12:47
 5/10 A kérdező kommentje:

" A régi és olcsó általában egyenlő a szarral "


Hogy ki a masszív ostoba, erről most ennek fényében lehetne vitatkozni, pl egy gépjármű tekintetében, szívesen az orrod alá tolnék egy dci rendszerű dízel motoros autót, meg egy kb 30 éves VE adagolós autót, kíváncsi lennék, melyikkel mennél el messzebbre adott időn belül, és kb a 1/1000-ed töredéke összegért...

De beszélhetünk bármely, a fogyasztói társadalmat érintő hulladékról, amit te bekajálsz, mint új, és csúcsszupcsi.

2017. ápr. 1. 12:52
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem az is unalmas, ha mindenből a legolcsóbbat veszed, meg az is, ha megveszel mindent, amit megkívánsz, ártól függetlenül.


én elég sokat spóroltam régebben, most is vannak nyomai. de néha az időspórolást értékelem jobban (közelebbi bolt, ami nem a legolcsóbb), vagy az újdonságot, azaz veszek néha SZÁMOMRA drágább ruhát, nem csak kínaiban vagy turkálóban. csináld szerintem azt, ami jól esik, pláne, ha megteheted. kár ezen filozofálni.


ja igen, az élettárs. ha őt is ilyen életmódra akarod szorítani és sokat kritizálod, az valóban gond lehet.

2017. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!

Én igazából idén döbbentem rá, hogy ez nem igénytelenség a szó mai értelmében, inkább felesleges igények nélküliség.


Építkezés miatt a cuccaim évek óta dobozokban, zsákokban vannak mindenfelé, és hidd el - soha nem hiányzott belőlük semmi! Csak egy-két apróság, amihez emlékek kötődnek (pl. fényképalbum régről).


Az embert nem az teszi, mije van, ez egy óriási tévedés. A mátrix hazugsága, hogy úgy mondjam, szerintem érteni fogod, mire utalok. Valójában a felesleges kötöttségektől mentes ember bármikor boldog tud lenni, megtalálja azt, ami örömet szerez neki, és nincsen különösebb szüksége ehhez sokféle tárgyra, eszközre, felhalmozott javakra.


Nálam az a jelszó, hogy a kevesebb az több. Legyen kisebb, de igényes. Így éltem eddig is az egész életemet. A pénzemet én is mindig félrerakom, ha bármilyen nagyobb dolgot veszek, előtte hetekig tipródom, tényleg kell-e nekem. Az esetek többségében rájöttem, hogy nem kell, ezért ma már szinte csak azon dolgok beszerzése merül fel egyáltalán, ami tényleg fontos.

2017. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerény nálam az aki a lehetőségeihez képest alacsonyabb színvonalon él. A másik véglet az SL merga a putrisoron. Bár mi is megbeszéltük hogy ha tele leszünk mint a délibusz akkor sem veszek 30000ért cipőt,10ezerért pólót stb.mert egyszerűen nem érnek annyit.
2017. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Talán rosszul fogalmaztam, nem a legolcsóbb, hanem a legmegbízhatóbb, de mégis szerény, nem a legújabb.

Mindig is vonzottak az elhagyatott helyek, régi épületek, régi bútorok, festmények.

Nem hinném, lenne valaki, aki szeretne egy kísértethelyen élni, nem vall teljesen ép elmére. :)

2017. ápr. 1. 18:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én egy vagy lakókocsiban, vagy egy kis kalyibában szeretnék élni, távol mindenkitől a jelenlegi állásom mellet.
2017. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!