Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Az autója jellemzi a férfit"...

"Az autója jellemzi a férfit" Egyetértesz Sebestyén Balázzsal?

Figyelt kérdés
Aki szegény az olcsó autót vesz, aki gazdag az meg prémiumautót. De mi a helyzet aki gazdag és gagyi kocsit tart fent? Pl. havi nettó 700-at keres, de egy 15 éves opelje van. Őt lenézi a társadalom?
2017. ápr. 2. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nőkre vonatkoztatva értette. Akinek jó autója van, annak kb 100% hogy lesz jó nője is ugyebár.
2017. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint hogy a ruha teszi e az embert...valaki igénytelen valamiben, akkor másban is az ilyen egyszerű
2017. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hmm, akkor én nem is létezem. Ma is tanultam valamit. :'D
2017. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyeneket szerintem az mond, aki szerint minden emberről teljes képet lehet kapni egyféle szemüvegen keresztül nézve.

Vagy a saját köreiről beszélt, akkor meg sokan tekintsék úgy hogy nem róluk szólt a kijelentés.

2017. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira erdekel Balazs velemenye mint egy birkapasztore.
2017. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez a befogadó közegtől függ, és ebben a magyaroknál igencsak van igazság.

a héten láttam itt egy hasonló témájú kérdést.


valaki írta, hogy a magyarok közül az is tart fenn kocsit, aki alig bírja fenntartani, de fontos, mert a szomszéd lenéz téged, ha nincs...

és hogy nyugatabbra meg azért ritkábbak a 15 évnél idősebb autók, mert ott nem ennyire erős ez a megfelelési kényszer. aki nem tud venni autót, inkább jár tömegközlekedéssel vagy gyalog/kerékpárral.


nálunk még mindig elég nagy szerepet kapnak az autók, státuszszimbólumként kezeli őket a többség.

így természetes, ha Balázs szerint is sokakat jobban megbecsülnek az alapján, hogy milyen autója van, vagy milyen otthona van, milyen a ruházata, még akkor is, ha közben éppen, hogy csak megél, így hát valószínűleg igen, lenne egy elég nagy réteg, aki azt is lenézné, aki 15 éves opellal jár, közben meg nettó 700-at keres(már persze, ha az otthonán sem, és a ruházatán sem látszik meg).

2017. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyik,hogy sem a Balázs,sem egyéb más televízióba bekerült újgazdag pr0li véleménye nem érdekel.

A másik,hogy talán nem a kocsi értékére utalt,hanem a jellegére,például egy rózsaszín Smarttal egy férfi elképzelhető,hogy homár.

Visszatérve,én úgy látom,amit írtak az előzőekben is,hogy a magyar társadalom olyan primitív,hogy még mindig azon a témán lovagol,hogy kinek milyen kocsija van,mint a 70-es években,amikor egy Trabi is hatalmas dolog volt.

Az egész ország tele van autókkal,a nagyvárosokról és Bp-ről nem is beszélve,a fővárosban egymás hegyén hátán a kocsik,engem abszolút hidegen hagy ki milyen kocsival jár.

Egyébként rengeteg céges új autó van,márkás autók,amit nem az vett,aki vezeti.E mellett sok hiteles kocsi is van.

Az a baj,hogy a túlnyomó többségben élő pronyó magyar csak a külsőségekre ad,és olyan buta,hogy azt hiszi a kocsi a minden.

Nyilván meg van az a réteg,akinek tényleg megteheti a menő kocsit,de rengeteg olyan ember van,aki villog egy jó kocsival,közben lehet,hogy nem is az övé,meg tele van adóssággal,albérletben él,stb.stb.És az ilyen Balázsfélék meg a sok buta abból indul ki,amit lát.

Például nekem egy 18 éves Skodám van,nagyon jó állapotban van és szeretem.Nem rég vehettem volna vadi új kocsit is,vagy fullos használtat,de inkább a Fiamnak vettem lakást az ország egyik legjobb helyén.Nincs egy fillér adósságom,és jó magam is egy gyönyörű lakásban élek,értékes hobbim van.Csak ez utóbbiak nincsenek a homlokomra írva,de kocsi,amivel járok,az látszik.

Az Apám nyugdíjas mérnök ember,tudna venni új kocsit,de Ő is egy 17 éves Opellal jár.

Meg még van nyugatról behozott külsőre szép volt taxi,meg félmillió km-es céges kocsi N-es rendszámmal,a motorja meg úgy ki van,hogy a besülés határán kerepel.

Szóval innentől fogva egy hatalmas nagy baromság Balázs nézete...

2017. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, végülis nem néztem utána, konkrétan mire értette Balázs a dolgot, engem sem nagyon köt le az ilyesfajta emberek mondókája.


de a többiben akkor ezek szerint egyetértünk, hogy a magyar kultúrában még mindig a többség szemében a tárgyak határozzák meg az emberek helyzetét, amik sokszor hazudnak, mert a felszín alá nem látnak be.


Tudnék még sok ilyen történetet a gazdagokról is, hogyan menekültek egyre fényűzőbb dolgok felé. Van egy ismerősöm, olyan szülők nagyszülők tolták alá a pénzt típus. Régen még mekkora dolognak számított az, hogy suli után állandóan a mekibe járt kajálni a hasonló módú osztálytársaival. Utána, mikor elterjedt a középrétegben is az, hogy hát nem is olyan nagy kiváltság mekibe járni, akkor ők továbbálltak, elkezdtek járni Pub-okba, meg drágább éttermekbe...csak szépen lassan majd onnan is kiszorulnak, mert ebben is az a trend, hogy egyes emberek is eljárkálnak drága éttermekbe, egyre gyakrabban, még akkor is, ha egyébként a legolcsóbb kaját keresik az étlapon, de tudnak vele villogni, hogy xy étteremben jártak...:D

2017. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kijelentést tett, akkor kb annyira egyszerű, mint Sebestyén Balázs.
2017. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Ha már itt a példáknál tartunk,visszatérve a kocsikra.

Van a családunkban egy fickó,nagyon nagyon rendes ember,de itt is a megtévesztő autós dolog:

Egy M-es rendszámú pár éves nagyon klassz kocsival jár.

Ugye persze ő nem mesél semmit,de aztán szép lassan kiderült,hogy céges autó teljes körű használattal,sőt még elég sok üzemanyagot is el tud számolni.

A kívülálló sok idióta naív ember,meg persze a csajok el vannak ájulva,közben nem is saját kocsija.

Másik példa: laktam régen X helyen egy társasházban Budán.Ott lakott egy házaspár,90-es évek nagy "vállalkozói" voltak.Terepjáró,mellette cabrió Ódi,fullos lakás,ékszerek,stb.Mára elváltak,gyerekek kirepültek,a lakáson 100 millió hitel,nyaralón 20 millió hitel,autó nincs,és valami szalagmunkát végez a nő egy üzemben,épp kajára van pénze.

Persze anno mindenki nyalt nekik,lóvés nagymenőknek,de hát minden hitelből volt,nem az ügyes,jól vezetett vállalkozásból volt meg a haszon a kocsik vásárlására,hanem a bank adta.

2017. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!