Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol tudnék olyan embereket...

Hol tudnék olyan embereket találni, akik nem ítélnek el a számarazásom miatt? 21/F

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az esetek többségében van alapja a felénk mutatott utálatnak, de roma származású vagyok és mint már talán kiderült, emiatt nem sokan akarnak befogadni sehol. Mindenhol azt a mérhetetlen ellenszenvet látom az embereken, pedig semmi okot nem adok rá. Meg nem is szoktam "cigányosan viselkedni", ahogy a családom sem.

Mindig is voltak barátaim, az osztályban is, a suliban is, meg azon kívül is. Szerencsére olyan iskolába jártam, ahol nem volt nagyon szokás másokat piszkálni, mindenki a maga dolgával volt elfoglalva. Sosem voltak rossz jegyeim sem, beszélek angolul és cigányul is, illetve angolból tavaly letettem egy nyelvvizsgát. de sajnos nincs lehetőségem egyetemre menni, majd talán egy kicsit később. Ahogy leérettségiztem, elmentem dolgozni, itt már viszont több embertől kapok szitkozódást. Nem sok emberrel tudtam kapcsolatot kiépíteni, mert nagyon sokan nem akarnak velem szóba állni. A már említett barátaimmal még tartom azóta is a kapcsolatot, de mindig is nyitott voltam új emberek megismerésére. Mindenki csak elzárkózik tőlem, hiába próbálok mások társaságába csatlakozni, vagy csak random odamenni egy emberhez és beszélgetni vele. Egy idő után leráznak.

Nyilván türelmesebbnek kell lennem és tudom, hogy egyszer majd megtalálom a legmegfelelőbb embereket, akik nem a látszatból fognak ítélkezni, de egyszerűen már nem tudom, hogy keressem az emberek társaságát pl a munkahelyemen. Azt csinálom, amit szeretek, de azért az sem lenne rossz, ha legalább 1 emberrel jóban lennék, nekem az is sokat számítani, a többiek meg nem érdekelnének. Nagyon max a legtöbb emberrel csak az alap dolgokat beszélgetjük meg, csupán felszínes társalgás, de jól esne, ha ennyi idő elteltével már nem így viszonyulnának hozzám, mert már volt idejük megismerni.


2017. ápr. 4. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:

jajj istenem, én sosem értettem ezt, én nem vagyok roma, de vannak roma barátaim, őket is sokszor éri ilyen vagy ehhez hasonló "megkülönböztetés".


tanácsot nem nagyon tudok adni, de bízok benne, hogy változik a helyzeted! kitartás!! :) 25 nő

2017. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra még nem gondoltál, hogy nem a származásod miat zárkóznak el előled? Lehet, hogy a személyiséged, modorod, viselkedésed nem tetszik a többieknek. Ha valaki mégis a származásod miatt utál akkor azzal nem érdemes foglalkozni.

Egy multinál dolgozom egy csapatban, ahol az ötfős teamben egy afgán, egy izraeli, két magyar es egy olasz van. Én vagyok az egyik magyar és a másikkal nem jövök ki. Nem barátkozunk de nem gyűlölködünk.

2017. ápr. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű, aki elítél a származásod miatt, azzal nem is érdemes barátkozni, mert kb annyit ér.

Ismerek egy ilyen előítéletes embert, na avval én se jövök ki, nincs olyan eszköz, ember, amire/akire ne mondott volna még valami rosszat.

2017. ápr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem ítélnélek el.
2017. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!