Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó kommunikációs készség az...

A jó kommunikációs készség az intelligenciával függ össze?

Figyelt kérdés
Akik rendkívül jól bánnak a szavakkal ès remekül tudnak érvelni,illetve jól tudnak kommunikálni a környezetükkel,tehát jó kommunikációs készséggel rendelkeznek az azèrt van mert intelligensek?
2017. ápr. 4. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

nem, sőt sok esetben kevésbé intelligensek is csípőből rávágnak elég jó reakciókat...nem feltétlen intelligenciától függ


24F

2017. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Szoros összefüggés nem mutatható ki. Kiemelkedően jellemző ez pl. a pszichopata személyiségekre, akik slagfertigek ugyan, de ha a partnernek van ideje pontosan elemezni az elhangzottakat, akkor gyorsan rájön, hogy süketelés csupán az egész. A szavak és a mögöttük álló tartalom ilyen esetben többnyire köszönő viszonyban sincs egymással. Maguk a használt szavak is sokszor a lehetséges szinonímák közül azok, amelyek könnyen félreérthetők, a gyors beszéd nem hagy gondolkodási időt a partnernek és az elmondott szöveg hamis logikai útra tereli a hallgatót.
2017. ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Is. De azért ennek több összetevője van.
2017. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy komplexummal függ össez, ami maga kommunijációs készség, amely tényezők eggyüttes hatása számít, de külön külön nem általánosíthatunk rájuk összefüggést.
2017. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rám mondták már hogy "intelligens vagyok", de ha még igaz lenne is a kommunikáció készségem kb. 0 :D Ismerek olyanokat akik nem a legokosabbak, de mégis jól megoldják azokat a helyzeteket ahol fontos a jó kommunikációs készség. Szerintem sem függ össze feltétlenül.
2017. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván bizonyos mértékben van összefüggés, de a fő tényezú szerintem a személyiségtípusé lejet.

Keress valami tanulmányt erről, biztos készült

2017. ápr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem függ össze.
2017. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!