Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen sokat kéne olvassak,...

Milyen sokat kéne olvassak, hogy legyen valami változás az egész kommunikációs készségemben?

Figyelt kérdés

Már olvasok könyveket egy ideje, abban a hitben, hogy majd a szókincsem, a nyelvtanom, a fogalmazási készségem javulni fog. Egyszerűen nem tudok fogalmazni, nem tudok normálisan szavakat használni. Sokszor van az is, hogy valamit elkezdek társaságban magyarázni és belebukok és nagyon kellemetlen az egész. Valamilyen megoldás erre lehetséges? Milyen sokat kéne olvassak, hogy legyen valami változás az egész kommunikációs készségemen belül?! Nagyon sokszor van az is még, hogy elkezdem a feladatot olvasni órán és nem értem meg, elolvasom még 1x és akkor már nagyjából felfogom, hogy mit kéne csináljak. Ugyanez van amikor pl. felszólít a tanár, hogy fejezzem ki a véleményem egy versről vagy egy könyvről. Elakadok, rosszul fogalmazom meg az egészet és kudarcba fulladok. Ezt a tanár amúgy jelzi is, hogy nem így kéne mondani. A fejembe megvan, hogy mit akarok mondani, de full nem tudom elmagyarázni ugyanazt amire épp gondolok.. a legjobb barátaim már hozzá szoktak, viszont ez engem nagyon idegesít és változtatni akarok...

ui.: szerintem van egy jó pár mondat amit nagyon rosszul fogalmaztam meg, de ne kövezzetek meg elvégre erről is szól ez az egész kérdés. És nem használok fogalmazásgátlót :D



2016. nov. 27. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy off leszek, de ez engem is erdrkelne. Nekem is nehezen megy szoban a kommunikacio. Irasban jobban ki tudom fejezni magam.
2016. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül ;D
2016. nov. 27. 21:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy 16/F
2016. nov. 27. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mit olvasol. Például egy képregénytől nem fog sokat fejlődni a szókincsed. Én rengeteget olvasok, de alapvetően ugyan azt a szókincset használom mint régen.(Vagy nem veszem észre, hogy mást használnék. :D) Ez inkább szerintem fejben dől el, és sokkal nagyobb magabiztossággal kell állnod a dologhoz. Itt egy példa..... ezt a kérdést elég jól megfogalmaztad. :D
2016. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez!

Felelésnél is a fejemben van az egész anyag, csak izgulok vagy nem tudom, miért, de képtelen vagyok értelmesen fogalmazni. És akkor jön a tanári beszólás, hogy "Kislányom, a beszéded nagyon csúnya. Hármas."


Azt vettem észre magamon, hogy amikor rendszeresen, kb 1-2 naponta írok a naplómba, akkor a kommunikációm is javul, míg amikor ezt elhanyagolom, akkor rendszeresen beégek. Szóval a rendszeres írás, naplóírás szerintem tökre segít.


16/l

2016. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy eléggé nem vagyok magabiztos ilyen téren... már amikor elkezdenék beszélni, tudom, hogy valami itt nem lesz rendben. Vagy nagyon koncentrálnom kell, arra amit mondani akarok. Régen semmi bajom nem volt a megfogalmazással (az a legnagyobb probléma).
2016. nov. 27. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a kifejezőkészséggel van a baj, hanem hogy stresszhelyzetben vagy mások elött nem megy jól a beszéd.
2016. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, de a legjobb barátaim előtt is égek.. És ők már szinte a testvéreim, annyira szeretem őket, na és család előtt is égek... bár amúgy akiket így sokkal jobban ismerek, azok előtt nem égek annyit, mintha így osztály előtt kéne beszélnem
2016. nov. 27. 23:03
 9/10 A kérdező kommentje:
még jöhet tanács:)
2016. nov. 29. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Hogy van nálad? Alapból tudod, mit kell mondanod, és egyedül egy üres szobában perfektül menne, vagy abszolút nem tudod megfogalmazni a gondolataidat?

Mondom, bárminemű írás sokat segít. Főleg a napló, mert ott ugye azt írod és úgy, ahogy TE akarod, senki nem fog érte beszólni.

Meg nekem még olyanok voltak, hogy húgaimmal hülyültünk, és interjúkat készítettünk egymással minden létező baromságról. Ugye ez az a kategória, hogy semmi tétje nincs, csakis az én telefonomon van meg, és csak én meg hugicám drága tudunk róla. Totál önmagam vagyok benne, a fogalmazás volt az utolsó utáni dolog, amivel törődtem közben, és visszanézve látom, hogy nem volt baj az önkifejezéssel. Ebből azt szűrtem le, hogy az egész fejben dől el, nincs rám írva, hogy a kommunikációhoz annyit értek, mint két szál sültkrumpli, és ezután egyre kevésbé beszéltem be magamnak, hogy nem vagyok képes. Mert "ha a húgommal megy, akkor a barátnőimmel, osztálytársaimmal, hallgatóközönség előtt mi a rák akadályoz meg benne?"

Nyilván ez nem ilyen egyszerű, kell ehhez a hozzáálláshoz egy "miért is ne?" alapon működő személyiség, de ez csak az én tapasztalatom. Lehet, hogy te tök más személyiség vagy, és ezt a szemlélő-rádöbbenő módszert nem tudod alkalmazni, de szerintem egy próbát megér:)

Keress vmi bizonyítékot (akár kiskorit), hogy igenis, tudsz kommunikálni, aztán győzd meg magad, hogy ha akkor ment, akkor most is menni fog.


Lehet, hogy mindez hülyeségnek hangzik, de nem az, ha más nem, poén:D


Hajrá!

2016. nov. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!