Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akkor nagyon rossz ember...

Akkor nagyon rossz ember vagyok, ha erénynek tartom a mai világban, hogy valaki nem iszik?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 19:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
természetesen alkoholt.
2017. ápr. 8. 19:10
 2/22 anonim ***** válasza:
Inkább kissé képmutató, semmi nincs abban, ha valaki alkalomkor/ünnepkor megiszik 1-2 sört és/vagy felest.
2017. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Semmi, valóban, de miért kell másokat kötelezni akaratuk ellenére az ivásra?
2017. ápr. 8. 19:20
 4/22 anonim ***** válasza:

Tegnap is ittam, ma is meg talán holnap és holnap után is inni fogok..És senki nem kötelez rá.

Téged ki kényszerít az ivásra?

2017. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ivás az amikor okádásig issza valakit magát, 1-2 sör az semmi, és ha úgy írja le az alkoholt valaki hogy 1x nem ivott egy pohárral az butaság. Másrészről elég régimódi,

akkor hogy vélekednél a füves cigiről?

2017. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem kellene lenézni azt, aki iszik, annak, aki nem szereti az alkoholt, se azt, aki nem iszik, annak, aki meg szereti. Én a "szeretek inni" kategóriába sorolnám magam, de nem okádásig, hanem egy-két pohárral. Nem tartalak rossz embernek, sőt, szerintem az a normális, ha valaki pia nélkül is jól tud szórakozni, viszont egy picit olyan "nézzétek, milyen különleges a gondolkodásom!" jellegűnek tartom a kérdésed (és erre ne válaszolj, csak légy őszinte magaddal, aztán, ha nincs igazam, akkor tojd le, mit feltételezek).
2017. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A füves cigit betiltanám. Egyáltalán nem tartom régimódinak.
2017. ápr. 8. 20:11
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg erény.
2017. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Semmi, valóban, de miért kell másokat kötelezni akaratuk ellenére az ivásra?"


Miért, téged kényszerít valaki? Szerintem az a normális, hogy elfogadjuk mások saját döntését ebben a témában, ha akar, iszik, ha nem akar, nem iszik. Azzal, hogy erényt csinálsz belőle, hogy valaki nem iszik, épp ugyanazt csinálod, mint akik tukmálnak, csak fordítva.


Rossz embernek nem gondollak, inkább csak felületesnek, ha ilyenek alapján értékeled az embereket.

2017. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek az egyik korábbi válaszolóval: kissé képmutató és szűklátókörű dolognak tartom.

Rendre belefutok itt a gyakorin ebbe az alkohol-ellenes felfogásba, de mindig felmérgel. Leginkább azért, mert tudom, hogy eközül a sok büszke antialkoholista ember közül, sokan még egy kortyot nem ittak életükben, ergo azt sem tudják, hogy miről beszélnek és mit utálnak pontosan.

Meg kéne már érteni, hogy az alkohol és a részegség nem járnak kéz a kézben egymással, és attól, hogy megiszol egy pohár sört vagy bort, nem leszel rögtön egy büdös, iszákos tróger.

Sőt, továbbmegyek: azt tudtátok egyáltalán, hogy mértékkel fogyasztva, kábé minden alkoholos ital egészséges, ha napi szinten isszuk? Nem, mi? Ja, mert könnyebb kiindulni pár részeg tiniből és döngetni a melleteket, hogy ti milyen különb emberek vagytok, amiért soha nem isztok semmilyen szeszt. Kicsit utánajárni a témának, már túlságosan fárasztó.

Félreértés ne essék: az öntudatlanságig való lerészegedésnek én sem vagyok a híve, de ha találkozok is egy ilyen emberrel, akkor sem az alkoholt hibáztatom, hanem magát a fogyasztóját, aki képtelen mértéket tartani. Nagy különbség.

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Most pedig megyek, megbontok egy doboz sört, mert ahogy írtam ezt a szöveget, hirtelen meg is kívántam.

Egészségetekre!

23/F

2017. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!