Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit értenek pontosan azalatt,...

Mit értenek pontosan azalatt, hogy "megtanulni szeretni"?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is problémám volt a szeretet befogadásával, és különösebben sosem kötődtem senkihez, erős baráti kötelékeim sincsenek, párkapcsolati téren meg kész katasztrófa vagyok. Sose voltak mély érzéseim senki fele. Mondjuk anyámtól is kb 90% megaláztatást kaptam egész életembe és 10 % törődés félét,ha épp nem volt megkattanva, állítólag ezek a dolgok gyerekkorra vezethetők vissza. Úgy érzem nagyon vágyom a szeretetre és nagyon rossz lelkiállapotban vagyok, rengeteget rágódok, szorongok emiatt, mégse tudom kezelni, ha valakitől szeretetet, vagy komolyabb figyelmet kapok, automatikusan bezáródok és távol akarom tartani magam konkrétan az emberi kapcsolatoktól. Képtelennek érzem magam rá , ugyanott szenvedek tőle, mert vágyom is a szeretetre és hogy szerethessek. Nagyon sok idő kellett mire ez letisztult bennem és meg tudom fogalmazni. Hogy lehet ezt megoldani? 27/N
2017. ápr. 11. 15:20
 1/1 anonim válasza:
Lehetséges,hogy zárkózottabb,befeléfordulóbb típus vagy vagy az a dolog is közrejátszhatott,amit írtál anyukádról..Ezen sokat változtathatsz,ha megpróbálsz jobban nyitni az emberek felé :) Esetleg,ha ellátogatsz egy pszichológushoz ő biztosan megmondja,hogy mi is az ok és hogyan lehetne változtatni,de magad is tehetsz az erősebb kötelékekért.:)
2017. ápr. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!