Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan osztoztok egy tábla...

Ti hogyan osztoztok egy tábla csokin a családdal illetve barátokkal?

Figyelt kérdés

1.Tegyük fel hogy van egy tábla csokitok . És mondjuk otthon öten vagytok. Anya,apa , gyerekek . Mindenki igazságosan kap a csokiból?A szülők lemondanak a gyerekek javára? Esetleg ha az egyik gyerek kapta a csokit egyedül eszi vagy megosztja?



2.

És Tegyük fel ,hogy van hárman vagytok egy baráti körben és van egy tábla csokitok,ami kibontva van az asztalon miközben ti vmit csinaltok.A csokit egyenlően osztjátok szét?Esetleg kis darabokra és mindenki eszeget? Vagy aki kapja marja?



Csak kíváncsi vagyok , másoknál hogy szokás😊....

Köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 11. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét esetben a legjobb az egyenlő felosztás, de biztos lesz olyan, aki majd lemond a gyereke javára. Sőt jönnek majd a "egyáltalánnemeszemcsokitmertmegöl" fitness őrültek, valamint el tudom képzelni, hogy vannak olyanok is, akik baráti körben tényleg az "aki kapja marja" módszert alkalmazzák, bár ez vall túl magas EQ-ra.
2017. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elbújok és megeszem egyedül.
2017. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én 1-2 kockát szoktam enni, max 1 csíkot, én a szüleim javára szoktam lemondani.
2017. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 . mindenki egyenlően kap. A szülők édesszájúak ezerrel. Ha a legkisebb 2.5éves épp nincs ott akkor lehet hogy kevesebbet kap ha úgy jön ki de félrerakom neki meglepinek.

Ha gyerek kapja akkor kínáljon meg minden tagot akár több körben, nem szólunk rá ha ő többet eszik. De ismerek olyat aki elfelezi a tesóval (szülők nem kérnek).


2. Akié a csoki eszi, a többieket 1-1 kockára megkínálja. Ha együtt kaptuk a csokit akkor egyenlően elosztjuk.

2017. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Otthon: aki kapja, marja.

Barátokkal elosztjuk, bár általában a javamra mondanak le egy-egy kockáról. Tudják, hogy imádom az édességeket, csokikat.

2017. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nálunk inkább a süti a jellemző, nem a csoki. De ha utolsó darabok vannak, akkor inkább azt mondom hogy most nem kívánom, egyék meg a többiek :)


Barátok között pedig osztozás egyenlően.

2017. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki tör magának ha épp megkívánja a csokit.
2017. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Clay Morrow ***** válasza:

Családban: 4-en vagyunk ezért mindig próbáljuk igazságosan elosztani egyenlőképpen, de ha nem sikerül szüleink lemondanak 1-1 darabkáról.


Baráti körben nem nagyon szokásunk ezt enni de ha van, mindenki tör mikor akar.

2017. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
nem eszem csokit mert hizlal s veszitek az izomzatombol.
2017. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!