Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már úgy, hogy fel...

Éreztétek már úgy, hogy fel kéne adni a jelenlegi életetek és valami gyökeresen másba kezdeni, új emberekkel, új barátokkal, új helyen?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve érzem ezt, hogy annyira meguntam a jelenlegi szakmám, a jelenlegi környezetem, az embereket akik körülvesznek, hogy nem bírok ki még egy napot ha nem kezdhetek bele valami teljesen másba.


Semmi új nincs jelenleg körülöttem, csak a megszokás mindenütt, ismerős arcok, ismerős mondatok minden nap...borzasztó unalmas.

Olyan rövid az ember élete, bűn arra pazarolni a napokat hogy unalmas amit csinál.


Gyökeres fordulatot akarok, olyasmit mintha a motoros banda főgonosza hirtelen reneszánsz festőnek állna.


Éreztetek már így? Esetleg sikerült már teljes fordulatot megélnetek, kiviteleznetek?

Szerintetek merre induljak, hogy lezárjam a múltat záros időn belűl?


(az, hogy mi a jelenlegi szakmám és mibe akarok belevágni az a történet szempontjából lényegtelen, elsősorban a tapasztalatok begyűjtése miatt írtam ki a kérdést

Olyanok pedig, akik az "örülj, hogy van munkád" meg hasonló közhelyeket puffogtatnák, inkább igyanak meg egy bögre teát és ne az én kérdésemmel töltsék az időt, köszönöm)


2014. okt. 3. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem már így. Megvalósítani még nem tudtam, túl sok minden köt a jelenlegi életemhez. Viszont úgy érzem, hogy ebbe lassan beleőrülök. Rossz érzés. Szeretnék itthagyni mindent, egy másik városban -esetleg országban- mindent újrakezdeni. Tiszta lappal indulni.
2014. okt. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, en is ereztem mar igy. Engem mar gyerekkorom ota vonzanak a hegyek, a hegymaszas, de soha nem tudtam vele olyan melyen foglalkozni ahogy azt szerettem volna. Egyreszt a munkam miatt nem volt ra energiam, masreszt sokaig nem is volt tarsasag akik hasonlo erdeklodesuek.

Ha ujra kezdhetnem akkor biztos valami hegyi vezetonek, vagy turaszervezonek tanulnek.

2014. okt. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egész életemben így éreztem.
2014. okt. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sokszor. De én nem nyugodtam bele.


Anno vidéki kisvárosból felköltöztem Pestre teljesen egyedül, önerőből. Új ismeretségek, munkahelyek stb. Szerettem. :)

De most 3 év elteltével megint érzem, hogy ez nem elég és mennem kell. Szóval év végén költözöm Angliába. És ez még nem a végcél.

Túl rövid az élet, hogy ne valósítsa meg az ember az álmait, még ha mások szerint hülyeség is. Én annyi embert látok a környezetemben (család, barátok, ismmerősök), akik beleragadtak a saját mókuskerekükbe és én ezt nem akarom.

Ha a saját álmaidat követed, akkor készülj fel, hogy nagyon kevesen fognak támogatni. Jönnek majd, akik le akarnak beszélni róla, hülyének néznek, nem értik, hogy miért csinálod ezt. De az az érzés, mikor érzed, hogy igen, ezt akarom csinálni, ez az én utam, az nagyon jó. És ez fog végig segíteni, hogy véghez vidd, amit szeretnél.


Kicsit "önismereti könyves" szöveget írtam, de a lényeg, hogy ne félj belevágni. ;)

2014. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jaydee ***** válasza:
Igen, volt már rá példa és ha ez az érzés felüti a fejét az emberben, addig nem nyugszik az illető, amíg szépen minden egyes kis szálat, ami összeköti az előző életével, el nem vág.
2014. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök hogy nem vagyok egyedül ezekkel a gondolatokkal
2014. okt. 4. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!