Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek milyen típusú bolti...

Nektek milyen típusú bolti eladókkal vannak problémátok?

Figyelt kérdés

Vagyis nem szerint, életkor, stb..?

Ma nekem hárommal is sikerült összezördülnöm, elsőnél egy gyógynövényboltban kérdezte a nő, mint akarok, az nekem nem jó, honnan vettem én azt, az hülyeség, neki ebből diplomája van, meg az állatoknak való. (kb 10900 találat van rá a gugli szerint, egyértelmű mire használják)

Másodiknak apróval akartam kifizetni 500Ft-ot, gondoltam örül neki, mindenütt örülnek neki, erre majdnem elküldött a fenébe.

Harmadik egymás tetejére dobálta a cuccokat a pénztárnál, mert nem tudtam elég gyorsan elvenni a holmikat.

Komolyan nem értem.

És mindezt úgy, hogy próbálok mindenkihez kedves lenni, előzékeny, segítőkész.

Mindhárom kb ilyen 50-60 év körüli nő volt, jó mogorva, morcos mindegyik.

28/f



2017. ápr. 12. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
ezert mondom en mindig nem szabadna ilyen ven nyanyakat mar alkalmazni, fiatal lanyokat kene betenni mindenhova.
2017. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Sok fiatal beleszarós eladóval is találkoztam már. Csinálja mert éppen nincs jobb de utálja az egészet és ezt ki is mutatja .Az idős meg már belefásult a hülye vevőkbe,mert abból is van bőven.


Egyszerűen büntetem az ilyet. Nem megyek többet oda,nem idegesítem rajta magam,úgyse változik meg .

2017. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha életed során szolgáltál már ki embereket (pl diákmeló) akkor pont tisztában vagy vele, hogy 100ból 90 vásárló bunkó paraszt, aki a jobbágyának néz téged. Én 21 évesen 1 évig dolgoztam egy kis CBAban, és olyan szintű emberutálatot sosem éreztem, mint amit az 1 évem végén.

Egy 50 éves eladónak valószínűleg élete nagy részében bunkókkal kell megbirkóznia, szóval nem azon csodálkozom, hogy vannak rossz napjaik, hanem azon, hogy hogy nem átkoztak el minden élő embert ezen a világon.

Volt pár rossz élményed? Ez van. Ettől még nem jogos kiírni életed minden egyes kis panaszát, ami az eladókhoz kapcsolódik, és arra ösztönözni másokat, hogy együtt méltatlankodjatok...

2017. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Vannak szemétládák, nekem egy bizonyos Nike típus esetében, konkrét elképzeléssel mentem az üzletbe, de abban a színben nem volt amilyen kellett, miután megkérdeztem mikorra várnak ilyen cipőket, arra válaszolni nem tudott, így menni készültem de még leemelt a polcról egy másikat hogy ez is hasonló kialakítású..... Szóval az ilyen mindent megpróbálok rábeszélni a vevőre hozzáállás is utálatos.
2017. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

A ruhaboltokban szokott meggyűlni a bajom azokkal az eladókkal, akik annak ellenére is ott loholnak a sarkamban és ajánlgatnak nekem mindenfélét, hogy világosan megmondtam nekik, hogy köszönöm szépen, de csak nézelődök, nincs szükségem segítségre.

Általában a kínai ruhásoknál szokott jelen lenni ez a mentalitás.

2017. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3, igen, voltam már eladó, és nagyon élveztem, mert emberek között voltam, és tudtam ismerkedni mindenkivel.

De ha neked ilyen szintű emberutálatod van, akkor nemhogy eladónak nem kéne elmenned, hanem talán valami tanyára kellene kiköltöznöd.

Valószínű nálad nem az eladók voltak a bunkó parasztok, hanem te magad...

2017. ápr. 12. 19:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam már bunkó eladóval párszor életemben én is.

De én mindig úgy vagyok vele, hogy "mindenkinek lehet rossz napja". Én is voltam már kasszában, tudom milyen az, ha már egy órája mosdóba kellene menni, de nem lehet. Vagy ha egy vásárló megríkat a kasszánál, mert 100 ft-al többért hozza a gép, mint ahogy ki van írva, és hiába magyarázod neki, hogy az ügyfélszolgálaton reklamáljon, mert központilag megy a gép, akkor is a kasszást hibáztatja minden rosszért.


Szóval általában, még a morcos, bunkó pénztárostól is mosolyogva köszönök el.

Ami viszont rossz napjaimon kicsit ki tud borítani, az a túlzott, nyomulós kedveskedés. Persze, jó az, ha a vásárlót megbecsülik, de ha finoman jelzem, hogy nincs szükségem segítségre, majd szólok, ha van, akkor az a halálom, ha mégis erőlködik.

2017. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Hát sokfélével van bajom.


Például utálom mikor bemegyek egy ruhaboltba, cipőboltba és látom a kis eladó csajok "fintorát" hogy mit akarok én itt. Ha meg kérdezed őket akkor teljesen flegma, lekezelő választ adnak.


Másik a folyamatos elégedetlenkedős. Volt már aki mikor beálltam a sorba, akkor fennhangon közölte hogy "Na ez is ideáll..." én meg mondtam neki hogy már elnézést de hova álljak mikor 10-ből 2 kib..szott kassza van nyitva 100 vásárlóra? Álljak fejen?


Vagy azokat sem szeretem akik folyton panaszkodnak hogy jajj felmondanak, nem bírják ezt a 10 órázást, milyen keveset keresnek...aztán annyit kellene tennie hogy kedvesen, vagy semlegesen köszön és fizetek.

2017. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kortól, nemtől függetlenül mindenhol találkozni taplókkal. A kis alapterületű üzleteket nagyon szeretem, főleg az élelmiszereket, ahol egymás hegyén hátán áll néz 5-6 dolga nincs eladó. Stírölnek, néha néha észreveszed rólad dumálnak, véleményt alkotnak, azt sem tudja kinek viszed , magadnak vagy a szomszédnak, de megjegyez mert mertél venni 1-2 alkalommal piát.

Nyanya eladó kisboltba az arcomba vágta egyszer menjek oda vásárolni ha nem tetszenek az árai, ahol tetszenek. Amikor látott az embernél máshol vásárolt árut akkor kitessékelt a boltból, menjél oda ahol a megpakolt szatyrod tartalmát vásároltad.

Egy ismerősöm egy húsboltba finoman célozgatott az eladónak (férfi) valamire az áruval kapcsolatba. A köv vásárlásakor úgy kibabrált vele, hogy a sütni való "csemege" kolbász helyett direkt csípőset adott neki amit képtelenség volt megenni, belegondolni is szörnyű mi lett volna ha pár éves gyerek szájába kerül.

2017. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Te, lehet ám úgy is élni, hogy az ember havonta 2* lát boltot és pénztárost. (Igaz, hogy akkor nehéz a szatyor.) Ez embertípus kérdése. Van, aki nyolcféle boltban volt aznap, de amikor végre hazaér, a buszmegálló és a kapu közötti 10 méteren az első dolga: bemenni a trafikba. Nekem ezt ember nem magyarázza meg, hogy ennyi vennivaló van. Az csak ürügy, hogy megint boltban lehessen.


Én speciel az olyan nagyobb helyeket szeretem, ahol nincs dolga boltossal az embernek. Van, aki meg imádja, ha külön-külön minden egyes piaci kofával hajba kaphat.


Amúgy gondolom, hogy sok eladó mogorva. Az új munkáltatóbarát munkatörvény szerint napi +2 óra boltban rohadással tarthatja meg az állását. Ne várd, hogy amikor a +2 óráját tölti, ember maradjon. Pláne azok, akik a kádári világ szerint már rég nyugdíjban gondolták volna magukat ebben a korban.

2017. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!