Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is volt már ilyen...

Nektek is volt már ilyen anti-szoc, tömegiszonyos problémátok nagyvárosban?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élek, ahol mindenki ismer mindenkit, egy ilyen városba is jártam középsuliba majd dolgozni is. Most úgyb hozta a sors, hogy egy nagyvárosba járok suliba, és egész egyszerűen a hideg ráz, ha a zsúfolt tömegekre gondolok és a tolongásra a buszon. Az emberek nem figyelnek egymásra, hajléktalan emberek mindenhol, bunkó, savanyú emberek mindenhol.


A városnak azon a részén, ahol nyugi van (park, vízpart, stb) ott szeretek lenni, ott nyugodtabbak az emberek is, mosolygósabbak közvetlenebbek.


Érdekes még az is, hogy amíg autóval jártunk egyszer-egyszer ebben a városban, akkor szerettem a közeget, a hangulatát, de amióta tömegközlekedéssel, naponta, azóta nem annyira....


Más: még egy nagy bajom is van, hogy az embereket magamhoz hasonlítgatom. Eddig elégedett voltam magammal, sőt, szeretem magamat, de amiket ebben a nagyvárosban látok, én magamat ahhoz mérem hogy én miért nem vagyok olyan (trendibb, vékonyabb, szebb, barátokkal körülvett, gazdagabb, stb)...


Valakivel már volt hasonló? Köszi előre is!:)



2016. szept. 18. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
London utan nagyon magas lett az ingerkuszobom :D
2016. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:(
2016. szept. 18. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:

"amiket ebben a nagyvárosban látok, én magamat ahhoz mérem"


Ezt ne tedd, mert ebből soha nincs kiszállás. Értelmetlen.

Inkább mérd magad olyan emberekhez vagy tulajdonságokhoz, akikre/amikre felnézel, és igyekezz elérni azt a szintet.


Mindig lesz olyan, aki szebb, vékonyabb, okosabb, gazdagabb, trendibb, akármilyenebb. Ez egy ördögi kör, teljesen felesleges beszállni.

2016. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ezt ne tedd, mert ebből soha nincs kiszállás. Értelmetlen. "


Ilyen hulye tanacsot.. Az ember mindig a kornyezo emberekhez meri magat.

2016. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Az ember mindig a kornyezo emberekhez meri magat."


Igen, és éppen ez az értelmetlen összehasonlítás szüli az általános boldogtalanságot.

2016. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Igen, és éppen ez az értelmetlen összehasonlítás szüli az általános boldogtalanságot."


Nem ez szuli a boldogtalansagot, hanem az ha valaki nem tudja kezelni hogy vannak nala jobbak. Ez az osszehasonlitas nem valasztas kerdese, teljesen automatikus.

2016. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"...hogy vannak nála jobbak!"


Pont az ilyen emberek miatt hasonlítgatom magam. Mert van egy mérce, amit el kell érnem, különben alacsonyabb rendű vagyok...


Igazad van második hozzászóló! Ez egy ördögi kör. És csak azért sem fogok beszállni...


Itthon, a közvetlen környezetem imád engem és elfogadnak olyannak, amilyen vagyok. Ő nem mondják azt, hogy "vannak nálad jobbak, szebbek, stb...


Önmagamért szeretnek! És ezt kell észben tartanom! Köszönöm hogy rávilágított ez a felszínes ember is, aki szerint vannak jobbak meg kevésbé jobbak. Az viszont fontos, hogy miben jobb vagy rsszabb valaki... :)

Köszönöm! <3

2016. szept. 18. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerinted nincsenek nalad jobbak meg szebbek? :D
2016. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nála jobbak? Maradjunk szerintem a nála szerencsésebbeknél.
2016. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez az osszehasonlitas nem valasztas kerdese, teljesen automatikus."


Szerintem itt inkább az van, hogy elbeszélünk egymás mellett. Természetesen az ember automatikusan összehasonlít dolgokat egymással, ezáltal méri fel, hogy azok egyformák vagy különbözőek.


A probléma ott kezdődik, amikor az összehasonlítás során értékítélet is megjelenik. Én erről az összehasonlításról beszélek. Ez az, amibe nem érdemes belemenni. Mindenki jó valamiben, mindenki gyenge valami másban. Nincs értéktelen ember, csak saját magát annak érző. Úgyhogy kérdező, nyugodtan emeld fel a fejedet, vedd észre a saját értékeidet, és ne versenyezz olyasmiben, amiben tudod, hogy nem érsz fel az "ellenfeleiddel".

2016. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!