Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanulhatnék meg érvelni?...

Hogy tanulhatnék meg érvelni? Egyáltalán meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Sokszor megkaptam már azt másoktól, hogy nem tudok érvelni. Mindig személyeskedek és érzelmi szempontból közelítek meg mindent.

Mit tehetnék, hogy ez változzon? Hogyan lehetnék racionálisabb beállítottságú?

17/L



2017. ápr. 13. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Akinek több esze van annak jobban megy. Én így figyeltem meg.

Nem lehet megtanulni. Az kb az a kategória lenne mint pl. intelligensnek látszani.

2017. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk nem kezdesz el minden témába belekötni, amelyekben nem vagy elég tájékozott.
2017. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát agyat kell növesztenem hozzá. Értem.
2017. ápr. 13. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Kezdő lépésként csak a témával kapcsolatban beszélsz, és nem teszel olyan megjegyzéseket, hogy

"Mert te aztán mindent tudsz"

2017. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielott kinyitod a szad, gondold at a dolgokat. Kezdesnek eleg. Mert ha mar beismered hogy te vagy a problemas az mar jo kezdesnek. Innentol kezdve csak figyeld hogy amit mondasz az milyen hatassal lehet masokra. Probald meg a masik ember szemszoget is megerteni. Inkabb kerdezz ketszer minthogy egyszer ravagj valami hulyeseget. Ilyesmik.
2017. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Probald meg a masik ember szemszoget is megerteni."


Általában ezzel van problémám. Nem hiszem azt, hogy csak nekem lehet igazam, azonban mégis nehezemre esik elfogadni a másik ember szemszögét.


Nem szoktam olyan témába ütni az orrom, amihez nem értek.

2017. ápr. 13. 17:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában ezzel van problémám. Nem hiszem azt, hogy csak nekem lehet igazam, azonban mégis nehezemre esik elfogadni a másik ember szemszögét.



Hát ezen csak akarattal tudsz változtatni. Ha nem értesz valamit, kérdezz vissza. És akkor megmagyarázzák jó esetben, hogy kicsit pontosabban miért gondolják azt amit. Ez segít abban, hogy te is jobban átlásd az ő szemszögét. Szóval a visszakérdezés is segíthet.

De ha esetleg olyan emberrel vitatkozol aki szintén kevésbé empatikus az nem biztos, hogy nekiáll majd magyarázni. Ez a különbség a vita és veszekedés közt. A vita arról szól, hogy megértsd a másikat és normális beszélgetés, nézetek megbeszélése. Veszekedés meg mikor mindkét fél a saját igazát kiabálja. Olyan emberrel én nem is állok le beszélni, mert ha látszik, hogy nem fogadja el, hogy más ember is létezik és nem csak az ő szemszöge az "Egyetlen Igaz Út" azzal nem lehet mit kezdeni.

2017. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlen született az a találós kérdés,hogy-

mi a különbség a terrorista és a menstruáló nő között?

az,hogy a terroristával lehet tárgyalni...


amúgy aki olyan mint te,hogy ennyire nem képes uralkodni magán és személyeskedni kezd,azokat elég könnyű manipulálni.

pl megismerem a horogpontjaidat amikre ugrasz,egy társaságban bedobom a csalit,te pöccre indulsz rá és lejáratod magad az egész társaság előtt,mert mondjuk abban a primitív formában nyilvánulsz meg mint amit írtál.

szóval mondhatni hogy buta,vagy fegyelmezetlen emberek kezelik így a vitát.

2017. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szoktál olvasni? Nagyon sokat segíthet.

Gazdagodik a szókincsed, jobban átlátod az összefüggéseket, kitágul a látóhatárod.

Az érvelés is könnyebben és természetesebben jön majd.

2017. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

Sajnos el kell ismernem, hogy valamilyen szinten igazad van. Bár rám is igaz, hogy előbb megismerem a másik gyengepontjait, majd egy váratlan helyzetben úgymond felhasználom ellene.


#9

Szoktam és szeretek is olvasni. :)

2017. ápr. 13. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!