Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt miért csinálják a szüleim?

Ezt miért csinálják a szüleim?

Figyelt kérdés
Azzal idegesítenek, hogy én anime openingeket hallgatok, és nem "normális" zenét. Most ebbe miért kell belekötniük? Azzal jönnek, hogy az osztálytársaim nem ilyen zenéket hallgatnak. Na és? Ők Rappet énekelnek, én meg japán zenéket. Most ebben mi a baj? Mindenkinek más a stílusa, és nekem ilyen. Abba is mindig belekötnek, hogy animét nézek, és az ovodásoknak való. Pedig az animéknél is vannak korosztályok. És amúgy nézek normális filmeket is. Miért idegesíti őket ennyire az anime?

2017. ápr. 14. 19:31
1 2
 11/16 anonim válasza:

Az, hogy nem volt rumaroma, az nem a te hibád és főleg nem az animéké. De az hogyha pl rossz tanuló vagy, feleselsz vagy ilyen negatív dolgok, azt már foghatják arra hogy az animék rossz hatással vannak rád ( a japánok értékrendje egészen más, mint ami itt megszokott ). Nekem tudja a családom, hogy animéket nézek ( tesóm is szeret néhányat ) de nem igazán izgatja őket. Én zenét - főleg anime opening-eket, ending-eket - általában csak buszon hallgatok vagy ha egyedül vagyok otthon, mert tudom hogy nekik nem tetszene, túl fura lenne, stb, így ehez nem tudok mit hozzáfűzni. Szerintem kegyetlenség ha egy veszekedés alkalmával a hobbijaidat ( legyen az akármi ) támadják, hogy az rossz, amit vagy most bajban.

Az animék legnagyobb ellenfele az általánosítás. Ami rajzolt az gyereknek való, punktum, de ezt a témát már milliószor kibeszéltük. Itt Magyarországon már eleve elég ellenszenvesen állnak az animékhez, ez ellen nincs mit tenni. Családon belül pedig maga a család összetétele is számít, ( én anyummal és az egy évvel idősebb nővéremmel lakom együtt ) az idősebbek máshogy látják az efféle dolgokat.

Szoktál családodnak beszélni az animékről? Pl hogy mennyire jó, így szereted, hú de várod? Ha igen, lehet hogy nem érdekli vagy éppen bosszantja őket. Ha pedig nem tetszik nekik amit hallgatsz, akkor talán picit szüneteltetned kéne, hogy hangosan hallgasd őket.

Rumaromára visszatérve, vedd figyelembe, hogy a szülőknek is lehet rossz napjuk, idegeskedhetnek minden apró-cseprő dolog miatt, de ők dolgoznak és keresnek pénzt, nemcsak maguk miatt, miattad is. :)

2017. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom egyértelmű, hogy csak indokot akarnak találni, hogy ne hallgasd azokat a zenéket. Mond meg nekik, hogy az ilyen zenék aztán végképp nem ösztönzik rosszra az embereket. Az jobb lenne ha reppet vagy rockot hallgatnál? Lehet akkor meg azzal lenne a bajuk. Értem én, hogy féltenek, nehogy "elrontson" a zene, pedig nem kéne, mert te aztán tényleg nem hallgatsz olyan zenéket. Ezt még most mond el a szüleidnek.
2017. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 9/12


ISmerem az Elfen Lied-et, sőt olvastam a mangát is és olvastam Okamoto Lynn más munkáit is (pl.Kimi wa Midara na Boku no Joou vagy Kiwaguro no Brynhildr).


És azt kell mondjam, hogy az Elfen Lied 12-14 éveseknek szól, vagy legalábbis azon az érzelmi és értelmi szinten megragadt fiataloknak, persze bele lehet magyarázni sok mindent, hogy de "ott az izoláció, rasszizmus, kirekesztés, kegyetlenkedés " stb. stb...


De ez attól még csak nevetséges belemagyarázás lesz.


De végső soron egy nagyon gyenge tálalással megírt, nevetséges és irreális történet, ebben a kategóriában szinte csak jobb alkotások vannak (pl. Deadman Wonderland manga, Tokyo Ghoul manga, Gantz manga, Aku no Hana manga, Shinsekai Yori).

2017. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Mert nem magas az intelligenciájuk , és szeretnek kötözködni; mert ez nekik örömet okoz, hogyha leszólhatnak, lenyomhatnak másokat, akár a rossz önértékeülésük miatt is lehet. Hogy így úgy érzik, sikerült valakinek a fölébe keveredni, mert pl őket is lealázta valaki, és akkor tudat alatt rajtad töltik le. De lehetnek simán butácskák is.

Esetleg tudatalatt féltenek is a társadalmi megítélés miatt, hogy te az átlagostól, általánostól eltérő zenét hallgatsz, akkor majd sokmindenki le fog téged szólni; és megóvásként figyelmeztetni akarnak, csak nem úgy jön le, ahogy szánták, szóval ebből nem jön le az aggodalmuk; már hogyha aggódnak. Mert félnek, hogy az emberek ki fognak nézni, és akkor majd nem lesz jó munkád, hogy normális életszínvonalon megélhess,és ne csak tengődj

2017. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*fölébe kerekedni
2017. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13, nem is feltételeztem hogy nem láttad/olvastad, egyedül annyit mondtam, hogy ez inkább a te saját szintedet állítja be egy óvodásnak a szintjére.


Az sem volt kérdés hogy jó-e vagy sem, mert az már teljesen más téma, és nem is éppen objektív. Ellenben amit mondasz az baromság, és ha szerinted 12 éveseknek (akik egyébként nem óvodások, the more you know...) való, akkor szimplán hülye vagy, kapish? Ennyi tartalma volt az előző válasznak, se több, se kevesebb.

2017. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!