Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el egyesek hogy...

Miért várják el egyesek hogy köszönjek nekik amikor vadidegenek? Ha nem teszem meg bunkónak mondanak, ha igen akkor ugyanúgy nem barátkoznak. Akkor mi értelme?

Figyelt kérdés

Pl. plázába járok hetente fodrászhoz és a mellette lévö üzlet eladói mondják hogy milyen bunkó vagyok hogy elmegyek mellettük. Semmi közöm hozzájuk, nem beszéltem velük, nem lettünk bemutatva. Nem értem miért kéne nekik köszönnöm. A buszmegállóban se köszönök mindenkinek attól hogy évek óta ugyanazzal a busszal járunk.

Néha vagyok úgy hogy köszönök az ilyen embereknek akikhez semmi közöm, próbálok jófej lenni (amúgy az vagyok) aztán utána ők bunkóznak. Tiszta kellemetlen helyzet.

Sokakon látom hogy alig várják hogy köszönjek, szinte elvárják.


2017. ápr. 15. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Itt van az, hogy FALU/vagy Város.


A falukban élők szinte mind ismerik egymást, ill. illedelmesen köszönnek.

Városlakókra ez alig jellemző.

Mert Magányosabbak. (is)

Meg zárkózottabbak.

2017. ápr. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Mikor a fodrászhoz mész,és a mellette lévő üzlet eladói elvárják,hogy köszönj,akkor azok elég hülyék szerintem...főleg hogy nem voltál bemutatva,nem ismered őket meg nem is beszéltél velük..totál felesleges lenne köszönni.Nem értem mi bajuk :D. Viszont hogyha évek óta együtt mész valakikkel egy busszal,és mindig ugyanabban a buszmegállóban vagytok,akkor azért szokás udvariasságból köszönni.Bár van aki nem várja el,de nekem elsőként mások köszöntek megállóban midig mikor megláttak,és akkor már "muszáj" volt köszönnöm nekem is.
2017. ápr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Nem ismered? :

A jó iskolás gyermek

Köszön minden embernek

Megemeli kalapját

Ügy köszönti jó apját

Édesanyját, testvérit, r

Akik látják, dicsérik.

2017. ápr. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Megterhelő lehet odavetni egy hellót...
2017. ápr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Ritka bunkónak tartom, ha valakinek megterhelő köszönnie. Pont az ilyen emberek miatt tart ott az ország, ahol. Semmi összetartás, kedvesség nincs a magyarban.
2017. ápr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!