Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt emberek miért nem...

Felnőtt emberek miért nem tudják megcsinálni, amit mondanak nekik?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok egy karót nyelt, fontoskodó valaki, de ha valamit meg kell csinálni egy bizonyos módon, igyekszem úgy csinálni. Sok emberen azt vettem észre, hogy az utolsó pillanatban kezdenek el a dolgokkal foglalkozni vagy olyanok, mint a gyerekek, akiknek anyuci nem csomagolta meg a hátizsákját. Mikor ilyet látok, mindig az jut eszembe, mikor beiratkoztam az egyetemre, és augusztusban kiküldték apapírokat, amiben szerepelt, hogy mit kell magaddal hozni (fénymásolat, igazolványkép stb.). És mivel a tájékoztató csak utána kezdődött, végig kellett várnunk, amíg mindenki leadja ezeket. És az emberek fele akkor rohant el a közeli fényképészhez, akkor ment fénymásolni, jaj elfelejtette, vagy nem is érdekelte stb. Félreértés ne essék, én se egy világvárosban lakom, nekem is el kellett mennem a szomszéd nagyvárosba, hogy tudjak fényképet csináltatni meg fénymásolni, de szerintem ciki, hogy felnőtt embereknek 1 hónappal előre szólnak, hogy mit kell hozni, és nem teszik. És persze, mindenkivel előfordulhat egy-két alkalommal, de itt a mentalitásról van szó. Mert sokakon látszik is, hogy nem meglepődnek, hogy jaj, ezt vagy azt nem tudtam/elfelejtettem, hanem teljesen evidens nekik, hogy egy egész kar rájuk vár, amíg fotózkodnak, komótosan elintézik. Meg én az ilyen dolgokat szoktam ellenőrizni, hogy biztos minden megvan-e. Ez most egyetlen példa volt csak, de sokszor látok ilyet. Kirándulásokon, utazásokon is van egy ismerősöm, aki mindenkit oltogat, hogy ő milyen kevés cuccot cipel, aztán mások ruháit kunyerálja, ha rossz idő lesz. Vagy a másik ismerős, aki beiratkozik egy tanfolyamra, és az utolsó pillanatig halogatja az indulást, mondván, hogy még nem kell indulni, hamar oda fogunk érni, majd mikor indulni kéne, kiderül, hogy még azt se tudja, milyen füzetbe fog írni, van-e itthon üres füzete stb., és a többiek is elkésnek miatta.
2017. ápr. 15. 11:21
 1/5 A kérdező kommentje:
*csomagolta be
2017. ápr. 15. 11:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem érettség kérdése, nagyon sok ember ilyen, részben én is. Nem szándékosan, csak sokfelé kell figyelni és nem bír ennyit el az eszem.


Te olyan vagy (egyelőre), akit megbízhatónak lehet tartani, majd így fognak ismerni. Egy jó tanács: ne idegeskedj ezen, mert lépten-nyomon ehhez hasonló dolgokba fogsz ütközni rendszeresen.

2017. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jelentős része ilyen, nem képes előre gondolkodni, tervezni, belelátni a dolgokba, valószínűleg sokan ezért is nem viszik semmire (népiesen ezt lustaságnak hívják)
2017. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Éretlenség.

Én OKJ-ra jártam.

Hihetetlen, amit most írok, de amikor OKJ-n tanultam, akkor a hátsó padban ülő 21-22 éves fiatalemberek egymást ütögették meg lökdösték, és mikor a tanár kérdőre vonta őket, akkor az volt a válasz, hogy "Ő kezdte!". Persze ez így volt hónapokig és az osztály kb. 70%-a így viselkedett.

Nekem halál ciki lett volna,ha engem felnőttként egy másik felnőtt "fegyelmez".....


Azért említettem ezt, mert te is az egyetem elejéről írtál, és ez kb. egy korosztály.


Ez komolytalanság, gyerekesség, nem képesek felfogni egy helyzet komolyságát és azt,hogy dolgokat meg KELL csinálni.

2017. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy nem csak én gondolom így, mert az az igazság, hogy személyesen már nem merném ezt megmondani egyeseknek, mert kisebbségben érzem magam ezzel. Igen, találkoztam olyan esettel is, amit az utolsó írt.
2017. ápr. 15. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!