Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok ilyen maradi, vagy...

Én vagyok ilyen maradi, vagy ennyire bunkó az emberek nagy része? Facebook-al kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Tegnap úgy berágtam,mert már egyre jobban unom,hogy az emberek tapintatlanok,tahók,erőszakosak,stb.

Facebook-ot általában csak "hasznos" infók,üzenetek miatt használom,középkorú ember vagyok,70 ismerőssel,ennyi.

Egy bizonyos típusú autós csoportban benne vagyok,mivel nekem is ilyen kocsim van,szoktam kérdezni,és válaszokat is írni,ha a márkatársaknak tudok segíteni.

Nem csak ebben a csoportban,de tegnap épp ebben volt egy Figura,aki egyszerűen beírja,hogy SOS ez és ez a baj a kocsimmal... tele helyesírási hibákkal,és ami a legjobban dühített,hogy semmi sziasztok,vagy üdv.,vagy valami köszönés,csak írja sos-ben a saját gondját,és nyilván elvárja,hogy azonnal mindenki adjon tanácsot,hogy mi a baja a kocsijának.

Komolyan nem értem,hogy van a Földön ekkora tahó,aki beír egy kérdést problémát,fogalmazni sem tud,meg írni sem,de hogy annyi kulturáltság nem szorult belé,hogy legalább üdvözölje a csoporttagokat?

Már lassan ott tartok,hogy én érzem magam kínosan,ha normálisan köszönök,és írok.

Vagy most már ez a divat?



#helyesírás #Facebook #csoporttagok
2017. ápr. 15. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Kriminális probléma.
2017. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Te is most felirtad a problemadat es nem koszontottel minket :D eltekintve attol hogy tudsz fogalmazn es helyesen irni.

A kerdesedre valaszolva pedig... borzalmasnak tartom azt, hogy az emberek 70%anak luxus koszonni. Hogyha tenyleg veszhelyzet akkor elnezheto neki h nem koszont.. helyesiras, hat iskolazottsagtol fugg. De most komolyan. Engedd el. Kit erdekel? Feltette a kerdeset, valaszt var ra. Megvaltoztatni nem fogod tudni, ugyanekkora taho marad ha szolsz, ha nem. Sokkal nagyobb gondok is vannak, amit az emberekbol nem lehet "kinevelni". Ezek a csoportok igy mukodnek.

15/L

2017. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kár ezen kiakadni, úgy gondolom. Ha SOS-ként írta be, nyilván azért tette, mert sürgősen szüksége volt válaszokra, nem a fogalmazással szöszmötölt. Bár, ha valami gond van egy autóval, azt nem két perc rendbeszedni, szóval egy fél percet simán lehetett volna szánni a kiírásra.

Szerintem a facebookon, vagy bármely más internetes portálon történő kiírások, beszélgetéseknél már-már elhagyható a köszönés. Tűnheten bármilyen tahónak most én is, szerintem nem fontosak. (leszögezném, az internet világában!) Attól függően persze, hogy kiknek ír, kivel beszél az ember maga dönti el, hogy s mint üdvözli a másikat/ vág bele a közepébe.

Embere válogatja, persze sokkal szebb és jobban esik egy rendesen megfogalmazott, összeszedett szöveget olvasni, mintsem egy odahányt katyvaszt értelmezni.

2017. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem köszöntél most? Tahó...
2017. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Tahó :D
2017. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy tud helyesen írni...

Te sem köszöntél, kérdező. Üdv.

2017. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, idegesítő, de vedd észre, hogy ezek némely esetben ezek rád is jellemzők.
2017. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem a személyeskedő,trollkodó kommentelők jobban isegesítenek.
2017. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

csak úgy leírnám,hogy a GYK.moderátorai írták,amikor üdv.,meg sziasztok-kal kezdtem anno a kérdéseimet,csak a lényeges kérdést írjam ki,kérdőjellel!Tehát ezért nem írok itt most sziasztokat...

Egyébként,mint mindig is bebizonyosodott,hogy a GYK tele ven ugyanolyan sült tahókkal,mit amilyen a kérdésemben szerepel.

Valahogy mindig azt gondolom,hogy talán kapok rendes választ,meg együtt gondolkozást,de mindig ez van:a pr0li győz.Már nevetek az egészen,mert minek is köszönni egy csoportban,minek segítőkésznek lenni,semmi értelme.

Megyek,én is beverek néhány sört,és nézem az Exek az édenben műsort.

2017. ápr. 15. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó sörözést!
2017. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!