Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok ilyen maradi, vagy...

Én vagyok ilyen maradi, vagy ennyire bunkó az emberek nagy része? Facebook-al kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Tegnap úgy berágtam,mert már egyre jobban unom,hogy az emberek tapintatlanok,tahók,erőszakosak,stb.

Facebook-ot általában csak "hasznos" infók,üzenetek miatt használom,középkorú ember vagyok,70 ismerőssel,ennyi.

Egy bizonyos típusú autós csoportban benne vagyok,mivel nekem is ilyen kocsim van,szoktam kérdezni,és válaszokat is írni,ha a márkatársaknak tudok segíteni.

Nem csak ebben a csoportban,de tegnap épp ebben volt egy Figura,aki egyszerűen beírja,hogy SOS ez és ez a baj a kocsimmal... tele helyesírási hibákkal,és ami a legjobban dühített,hogy semmi sziasztok,vagy üdv.,vagy valami köszönés,csak írja sos-ben a saját gondját,és nyilván elvárja,hogy azonnal mindenki adjon tanácsot,hogy mi a baja a kocsijának.

Komolyan nem értem,hogy van a Földön ekkora tahó,aki beír egy kérdést problémát,fogalmazni sem tud,meg írni sem,de hogy annyi kulturáltság nem szorult belé,hogy legalább üdvözölje a csoporttagokat?

Már lassan ott tartok,hogy én érzem magam kínosan,ha normálisan köszönök,és írok.

Vagy most már ez a divat?



#helyesírás #Facebook #csoporttagok
2017. ápr. 15. 16:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hát tényleg az lesz vazze!

:)))

2017. ápr. 15. 21:30
 12/12 BringaManó ***** válasza:

Irigylem a problémáidat – de még jobban irigylem, hogy milyen hamar sikerült felülemelkedned rajtuk ("ami a legjobban dühített..." –> "Már nevetek az egészen..."). :-)

Pedig még csak most jön a sör...


(Amúgy a netes fórumok/facebook-oldalak/levlisták/stb. esetében teljesen normális, hogy a tagok egy folyton "együtt" lévő közösségnek tekintik az adott csoportot, és így nem köszönnek minden alkalommal, hanem úgy tekintik, mintha együtt, egy "helyen", egy "körben" ülve időnként megszólalnának, kérdeznének, válaszolnának egymásnak. Ugyanígy általában a válaszok sem szoktak "fogadjistennel" kezdődni, pedig ott is elvárható lenne. Persze ha valaki mégis köszönéssel kezdi akár a kérdését, akár a válaszát, az sem hiba, még furának sem mondanám – de kár puffogni az ellenkezőjén.

Ahogy a netikettben is írva vagyon: alapszabály, hogy "konzervatívnak kell lenni a küldésben, de liberálisnak a fogadásban". Ez technikailag is igaz lehet ['próbálj olyan levelet küldeni, amelynek az elolvasása, feldolgozása minél kevesebb gondot okoz a túloldalon – ugyanakkor használj olyan eszközt, amellyel te is minél jobban meg tudod jeleníteni a különféle leveleket'], de minden más szempontra is, akár az udvariassági formulákra, stílusra ['te magad úgy fogalmazd az üzenetet, hogy az a saját mércédnek is megfeleljen, és lehetőleg másokat se háborítson fel – ugyanakkor mások stílusán se háborodj fel jobban a kelleténél, mindenkinek más az a bizonyos mércéje'], akár a helyesírásra ['próbáld meg a körülményekhez képest jó helyesírással megírni a levelet – ugyanakkor ne várd el mástól, hogy ugyanolyan jól írjon, mint te, kár volna ezért bántani, és nem is segít azon, aki nem olyan tanult, mint te']... Mellesleg a helyesírást illetően a Te leveled is igen próbára teszi a toleranciánkat – de ez nem gond, én igazán elnéző vagyok, nem is szedtem ízekre a kérdést ilyen szempontól (sem). :-)

2017. ápr. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!