Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor megdicsérnek, miért...

Amikor megdicsérnek, miért nem hiszem el azt?

Figyelt kérdés

Pl.: a zongora tanár egyszer azt mondta, ügyes vagyok erre emlékeztettem magam, hogy csak azért mondja, hogy ne menjen el a kedvem a dologtól, nem is gondoltam komolyan.

Vagy ha a órán megdicsér a tanár, ez szól bennem:ne hidd el, nem úgy van. És ilyenkor rezenéstelen arccal ülök.

És egy versenyen egyszer 2. lettem, majd arra gondoltam, hogy csak szerencsém volt, nem vagyok tehetséges.

15/L

Ez miért van? Kellene tenni ellene, vagy jó így?


2017. ápr. 15. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az önbecsüles nem mások szavaitol lesz hanem attol hogy önmagadnak bizonyitasz. Celod van, akár apro, teszel érte, eléred vagy képes voltál erőn felül is küzdeni, ezektől nő csak a valodi önértékelés.

A szavakban csak kisgyerekek hisznek.

2017. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mert nincsen szükséged megerősítésre.

tudod te hogy mit akarsz és el is éred,a kishitű vakerod ellenére.

2017. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Nekem ez szerintem azért van, mert kiskoromtól kezdve folyton azt csinálja anyám, hogy amikor jókedve van, én vagyok a világ legjobb, legügyesebb embere, de ha ideges, máris visszavonja az addigi dicséreteit és elhord mindennek. Olyankor mutatja ki a foga fehérjét. És most már belém égett, hogy ha dicsérnek, azt sohasem mondják komolyan; nem szabad megbízni az emberekben. 16L
2017. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lenne arról elbeszélgetni Veled, hogyan látod önmagad. Pontosabban, mennyire fogadod el magad olyannak, amilyen vagy? Melyek az életcéljaid, mi okoz számodra örömöt.
2017. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem jó. Egyáltalán nem vagy biztos magadban, pedig ezek a visszajelzések határozottan pozitívak..csak neked is be kéne látnod ezeket!:) Kicsit több önbizalmat, hidd el, hogy jó vagy, magadhoz mérten nézd a képességeid, ne viszonyíts másokhoz.
2017. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen vagyok én is. Az önbizalmad a béka feneke alatt van. :(
2017. ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!