Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyar sajátosság a rosszindul...

Magyar sajátosság a rosszindulatú, alkalmatlan főnök, munkatársak, vagy én fogtam ki rossz helyeket?

Figyelt kérdés

Nemrég egy állatmenhelyen voltam próbamunkán diplomásként ( bár az annyira nem fontos). A főnök nem volt bent, viszont 2 fiatal női alkalmazott igen, akiknek az volt a feladatai, hogy megmutassák, mit kell csinálni. A szokásos káosz megvolt – azt se tudták, hogy jövünk stb. – elég bunkók voltak egész délelőtt ok nélkül.

A vicc az, hogy azon kívül, hogy finoman fogalmazva sem tűntek túl intelligens embernek, a munkájukban sem voltak túlságosan profik. Később megtudtam, hogy egyikük a főnök lánya.


A kérdésem ehhez kapcsolódik: a diákmunkákat beleszámítva ez már a sokadik olyan hely, ahol a kissé tanulatlan, frusztrált, átlagosan teljesítő munkatárs kötekedik. Többségükről ki szokott utólag derülni, hogy vmilyen rokonsági kapcsolatban állnak a főnökkel. Olyan helyen is voltam, ahol roskadozott az egész hely, az alkalmazottak 2 hónap után elmenekültek, a főnök helye mégis évek óta megingathatatlan. Kíváncsi vagyok, van-e hasonló élményetek.


A másik amit észrevettem, hogy sok helyen mintha pikkelnének az értelmesebb/magasabb végzettségű emberekre. Mintha frusztrálná őket, vagy nem tudom.

Várom az értelmes hozzászólásokat.



2017. febr. 21. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Mindenhol van valamekkora káosz, ez szerintem tényleg magyar sajátosság. Meg a bunkózás.


Nekem kialakult egy véleményem a magyar vezetőkről, de nem is a kisebbeket írnám le, hanem rögtön az ügyvezetőket, vagy vezérigazgató, de a kettő szinte ugyanaz.


Na szóval ezek a magyar ügyvezetők a legalja kicsinyes emberek, leginkább abban ügyesek hogy lehet a céget beleállítani a földbe. Én nem is tudom az ilyet miért nevezik vezetőnek, miért nem "céget félre-vezető" inkább. De tényleg a magyar ügyvezető a cégnél az az ember aki kitalálja hogy ami fontos arra nincs pénz, de ami felesleges hülyeség azt megveteti egyik haver beosztottal. Legkaotikusabb a női ügyvezető, na az totális káosz. Azon tényleg már csak nevetni lehet, de leginkább azt se mert annyira hülye szerencsétlen, főleg manapság hogy külföldi cégekkel kell kapcsolatot teremteni, olasz, német, francia cégekkel, vagy a magyar cég nem lesz életképes. Szerintem 10-ből 9 ügyvezető leginkább arra való hogy mondjuk Németországban szemetet szedjen fesztiválokon, de körülbelül. Céget vezetni??? Ja persze meg 10 üveg bor után autóba ülni, körülbelül.


Ez egy vicc szerintem ami ebben az országban megy jelenleg, és ki tudja mi lesz a vége, de sok jó nem szerintem.

2017. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem magyar sajátosság.

Nekem jó helyem van.

Ahol többen vannak, ott időnként feltűnik egy-egy hülye munkatárs, de nem húzzák sokáig :)

Főnök rendben van.

Korábbi helyemen főnök is, munkatársak is jók voltak.

2017. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem munkahelyekre szoktam csöppenni hanem szervezett alvilági csoportokba. Csak a hivatalosság látszatát keltik. A főnökkel jóba szoktak lenni bizonyos alkalmazottak, tehát akik benne vannak a turpisságokban mint például a minimálbérre történő bejelentés, adóeltitkolások, stb. Diplomásként nem szoktak rám jó szemmel nézni hisz akiről úgy vélik hogy gondolkodó ember, attól tartanak hogy észre fogja venni a munkahely turpisságait.

Így aztán régóta otthon dolgozom és azóta boldog és szabad vagyok az ilyen emberek hiánya miatt. És annak ellenére hogy én nem csalok, nem lopok, mégis százszor boldogabb, egészségesebb és elégedettebb életet élek mint korábban az említett bűnbarlangokban bárki.

Amikor a csaló tulajt, főnököt vagy dolgozókat meglátom a volt munkahelyemről, akik szinte össze vannak görnyedve, egy verssor jut róluk eszembe kissé humorossá átalakítva:

A lopástól kissé meggörnyedt... (nem a mosástól).

2017. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Az igazi hungarikum az a lemondó, "úgysem tehetek semmit", "úgysem lesz jobb" hozzáállás. Ez igaz a dolgozók részéről, de akár a főnökök részéről is olyan megvilágításban, hogy lemondanak az alkalmazottaikról, azokról is akik jól dolgoznak, mert úgy vannak vele, hogy úgyis jön valaki más - ezért megengedik maguknak a bunkó stílust és nem szánnak rá időt, energiát, hogy motiválják az embert, mert minek.


Hogy mennyire bunkók az emberrel, az azért attól is függ mi a cég profilja. Nekem személy szerint kereskedelmi céggel van elég rossz tapasztalatom, viszont fejlesztéssel foglalkozó céggel pozitív.


" Olyan helyen is voltam, ahol roskadozott az egész hely, az alkalmazottak 2 hónap után elmenekültek, a főnök helye mégis évek óta megingathatatlan." - erre kíváncsi vagyok, ez miféle hely? Ha roskadozik, de a főnök helye stabil, akkor az hogy van? Nem lehet hogy az ilyeneknél pont az a cél, hogy a sima mezei munkás ne dolgozzon ott 2-3 hónapnál tovább?

2017. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az olyan helyek, mint a különböző kereskedelmi cégek az a legalja.


Volt szerencsém párral, volt ahonnan én sétáltam ki és volt ahonnan küldtek, de ha megnézem a profilt az interneten és kereskedelmi cég akkor nem gondolkodom hosszú távra.


Az ilyet vagy az ember hagyja ott, ha meg nem "foglalkozik az idióta munkatársakkal" akkor meg küldik pár hónap múlva.

2017. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 1/5

Erről az ’ami fontos, arra nincs pénz’ dologról én is tudnék mesélni. Családtag egy nagy cégnél dolgozik. Az eszközökön, az embereken folyamatosan spórolnak, hiszen 1 ember 3 munkáját is el tudja végezni szerintük, viszont egy nagy díszkertet fenntartanak hátul, arra van pénz, hiszen a főnök rokonának kertépítő cége van.

Azzal is egyetértek, h a női vezető általában nagyon rossz, de a női munkatárssal is általában több probléma van, mint egy férfival. Ez nem hímsovinizmus, hanem igazság.

Most így végiggondolva belém általában nők kötöttek, pedig udvarias vagyok és normálisan viselkedek, de én férfi vagyok, nekem annyira nem rossz, mint mondjuk egy 20 éves lánynak, aki próbamunkára jön. Na, a hozzá hasonlókat szinte mindig piszkálják.



# 4/5

Igen, csak a kérdés az, hogy meddig tudják ezt játszani. Rengeteg jól képzett nyelveket beszélő ember már elment külföldre. A munkáltatók meg mintha álomvilágban élnének, nem hogy magasabb fizetést nem hajlandóak adni, de még a körülményeken sem akarnak javítani.

Megint az állatmenhelyet tudom példának felhozni. Amikor felhívtam a vezetőjét, akkor azt mondta, hogy szinte mindenki feladja a 2-3 nap után, mert sok ember nem bírja a zajt, sarat. 1 próbanap után rájöttem, h rohadtul nem erről van szó, a legtöbb ember vszínűleg a bunkó munkatársakat nem bírja, vagy azt, hogy még a WC-ben(!) is kutyát tartanak, étkezőhelyiség híján kint kell enni, vagy h az alom „tisztább” részét újra fel kell használni. inkább nem részletezem tovább, elég durva dolgok voltak.

De elvárások bezzeg vannak, hétvégén is be kéne ugrani, szabadnapokon is, mindezt nagyon alacsony bérért.


„- erre kíváncsi vagyok, ez miféle hely?”

Posta.

2017. febr. 21. 14:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez tényleg "megyünk a szakadékba" tendencia.


Ezerszer el lett mondva, 80-90 nettóért senki nem töri magát össze, emelni kellene a fizukat, céges autó akár stb.


És erre mit lát a munkavállaló????


Nem igazán fizetik ki az embert, fizetés minden 2. hónapban, munkakörülmények egyre rosszabbak.


Nem hogy javulna a helyzet, hanem romlik!!!


Mi lesz ebből? Jó biztos nem.

2017. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, a magyar emberek túlhajtottak, frusztráltak a munkahelyeken. Akár főnök, akár beosztott. A vezetők sokszor egymás ellen hangolják az alkalmazottakat, kihasználják, rabszolgaként kezelik. Azok meg egymást vegzálják. A női kollégák pláne: szeretik kibeszélni a másikat, hogyan öltözik, hogyan él, és irigykedni rá. Az ócska fizetések meg végképp nem tesznek jót a helyzetnek.

A szintén hugarikum "sógor, koma, jóbarát" rendszernek "hála", sokszor olyan emberek kerülnek be, akiknek se megfelelő végzettségük, se hozzáállásuk az adott munkához nincs. Más meg, akinek ott lenne a helye, fél évig is kereshet állást, mert nincs olyan valakije, aki benyomja egy jó állásba.

Nekem eddig jó munkahelyeim voltak, pár hülye főnök és kolléga persze akadt, de ennyi ember közt megesik. Az utóbbi kb. 2 évben sajnos, nem sikerül olyan jó helyeket találnom, mint a korábbiak. Az egyiket / telemarketing / otthagytam, mert teljesen kihajtotta a lelkemet is a főnöknő, emellett hisztérika volt. Egy másiknál a csoportvezető volt lehetetlen figura, egymás ellen hangolta a két munkaterületet, engem folyamatosan figyeltetett egy kollégával, ezenkívül a számítógépes rendszeren jottányit se akart javítani a főnökség, pedig alig lehetett dolgozni rajta. Ennek is búcsút intettem.

Most egy raktárban melózok, igaz, hogy más területre jelentkeztem végzettségemnél és alkatomnál fogva, de oda "valakik valakijei" kerültek, mert ennél a cégnél / és sok másnál, lásd feljebb /így megy, csoda, hogy én bejutottam "kintről". A társaság a helyből adódóan nem a tanult emberek gyűjtőhelye, idegesek, mogorvák, nem teng bennük túl a jóindulat. De megkezdődött egy elvándorlás, így hátha javul a helyzet és amellett én is figyelek, hátha máshol jobb lehetőséget kapok.

Csodálkozom, hogy egy állatmenhelyen hogy dolgozhatnak ilyen lehetetlen alkalmazottak? Kedves, jóindulatú emberekre számítanék, nem ilyenekre.

Kívánom, hogy találj magadnak egy megfelelő munkahelyet. Biztos lesz, csak idő kérdése. Én is így vagyok ezzel.

2017. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

és 70ért mennyire motivált a dolgozó?:) a menhelyen ekkora fizut ajánlottak.


de olyan is volt, h elmentem félig kíváncsiságból operátori munkára, és sehogy nem találtam a céget, amit a nő mondott, de a környékbeliek nem is hallottak még róla. felhívtam a nőt, elmondta, pontosan melyik épület. aztán rájöttem, h hivatalosan nem is létezik ez a cég, azért nincs kiírva, majd bent egy fekete fogú nő elém rakott egy helyesírási hibás tesztet. aztán a főnöknő elmondta, h 400 ft-os órabér. ekkor már majdnem elröhögtem magam.

2017. febr. 22. 06:12
 10/13 anonim ***** válasza:
9. "Magyarország jobban teljesít." :)
2017. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!