Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem fogják fel, hogy...

Miért nem fogják fel, hogy tisztességesen is lehet aránylag sok pénze az embernek?

Figyelt kérdés

Szüleim nem régen vásároltak egy nagyobb értékű új autót, egyben kifizették vásárláskór és még hitel sem kelett hozzá. Nem véletlenül választottak ilyen tipusút, sokat kell vezetniük, egyszerre nagyobb(~290 km) távolságokat is. Viszont egyből jött a kedves vidéki városi megjegyzésáradat

"bűnőzök azok, mert ilyen kocsit csak azok vesznek"

"nekem soha nem lesz ilyenem, pedig a napi 8-at lehúzom"(Ezt azaz ember mondta pont aki anno a játékgépes időkben a fizetését képes volt eljátszani, most inkább elissza) Viszont amit a legtöbbet visszahalottam az volt, hogy ennyi pénzt tisztességesen nem lehet keresni.

"



2017. ápr. 23. 12:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

10-es. Azért ez is csak részben igaz. A többieknek is meg lett volna a lehetőség hogyha olyan végzettségük van és kialakítanak olyan kapcsolatokat. Persze valakinek könnyebb, valakinek nehezebb. De mondjuk meg őszintén ha kapnál egy milliárd forintot te se osztogatnád szét. Főleg ha meg kellett dolgoznod érte.

Emellett ha valakinek olyan nézete van amit te leírtál akkor nem az embert kell támadni, hanem a rendszert. De tudjuk hogy a kommunizmusnak milyen vége van.

2017. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Valakinek nincs lehetősége tanulni, mert el kell mennie dolgozni, hogy élhessen már fiatalon...

A másik meg hogy ha megnyersz 10 milliárdot nem osztanék szét. Hát nem. De ha 10 milliárdot keres a cégem, ahol vannak munkavállalóim, akkor tisztességes emberi bért adok nekik. Persze akkor lehet nem tellene már annyi sznob dologra sem...

Persze az is lehet, hogy kifizetem őket a legkevesebből és nem tudom eldönteni hogy évente mennyi autót vegyek a plusz pénzből. Aztán felteszem a kérdést, hogy miért utálnak hogy évente új több 10 millás kocsim van... Hisz tök tisztességes. Hagyjuk már.

2017. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a legegyszerűbb az ha 20-25 éva alatt kiépít az ember egy müködőképes vállalkozást. Nem vásong a kocsmában vagy a monitor előtt, nem sárdobálozásra fordítja az idejét nem keresi mindenki életében a hibákat, kiskapukat. Ismerni kell a piacot, jó szakembereket kell alkalmazni, megnyerő imidzset kell kiépíteni és kiérdemelni és modernizálni kell folyamatosan. A hitelt meg nem a bankok cselszövésének kell tartani hanem értelemesen felhasználni.
2017. ápr. 23. 14:40
 14/22 anonim ***** válasza:
6%
Ez az utolsó hozzászólásod alapján nem túl sok fogalmad lehet a világról, meg az itthoni helyzetekről. Lehet te abban a szerencsés helyzetbe vagy hogy a szüleid meg tudták csinálni a habzsi-dőzsit, de nagyon sok embernek sajna ez soha nem sikerül.
2017. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%
#13 és mégis miből építsen ki az ember vállalkozást? havi 120e Ft-ból?
2017. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező, ez utóbbi hozzászólásod alapján nem lehetsz, több mint 20-25 éves

kis naív :)) egyem a szíved !!

2017. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Irigyek ennyi. Mi is csak új autót vettünk és nem vagyunk bűnözők. Lehet az is a lényeg, hogy vidékiek mondták vagy lehet, hogy rosszul értelmeztem de ha szegényebb környéken élők mondják, akkor kevesebb is soknak tűnik és ez lehet a lényeg. Amúgy kíváncsi vagyok az árkategóriára mert mi is csak ilyen 5 milliót fizettünk új autóért erre senki se gondolta, hogy bűnözők lennénk. De a mi környékünkön az 5 milliós autó még olcsó, vannak itt új Q7 esek és új Mercedes S is. Nem tudom, hogy milyen közegben laksz de ezek szerint a szomszédságod nagyon irigy szard le őket kit érdekel ki mit magyaráz nem vagytok azok ennyi.
2017. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#9 Úgy értettem, hogy a mindennapi életben legyen tisztességes.
2017. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%

#15-ös mondjuk talàld meg a módjàt hogy ne 120e-t keres hanem sokkal többet,esetleg elmész szakmàt tanulni amire kereslet van.

Mikor képezted magad utoljàra?

Hàny nyelven beszélsz?

Hajlandó vagy-e az alvàst drasztikusan lecsökkenteni a sikerért?


Magadnak elég ha megvàlaszolod.

2017. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy felfogják.

Nem kell velük foglalkozni.

Nem érdekes, mit mondanak az irigyek és a rosszindulatúak.

Inkább legyen száz irigyed, mint egyvalaki sajnáljon.


És soha, soha, soha nem kell foglalkozni azokkal, akik azzal vannak elfoglalva, hogy másokat véleményezzenek. Az ő energiáik erre mennek el, ezért nem tartanak ott, mint azok, akiket irigyelnek.

2017. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!