Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember az akibe nincs...

Milyen ember az akibe nincs semmi együttérzés?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 24. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Magának való.
2017. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érzelmi analfabéta
2017. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Albeàllítottsàg az emberi együttérzés. Ezt csak a sok sok rossz emberi kapcsolat és a rengeteg magàny és egyedüllét törli. Önmagában valamifajta elégtétel a könyörületlen ember szàmàra. Legalábbis szerintem
2017. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Őket hívják pszichopaátnak..Nem?
2017. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó nem teljesen, ahhoz még sok más is kell, hogy annak lehessen titulálni valakit.
2017. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok az ilyen mostanában és nem érdemes velük foglalkozni.
2017. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szociopata/pszichopata, vagy "csak" érzéketlen.
2017. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

beteg: traumatizált/pszcihésen sérült vagy idegrednszeri alapon sérült (pl. koraszülés, agyvérzés/agydaganat, epilepsziás műtétnél komplikáció egyéb idegrendszert és agyműködést érintő betegség vagy beavatkozás ilyen mellékhatásokkal is járhat)


A pszichés betegségeknél az affektív empátiát lehet fejleszteni, megfelelő pszichoterápiával és gyógyszerekkel, de ez nehéz és a legtöbb esetében nem is lehet túl nagy eredményeket elérni (leginkább, mert az ilyen emberek nem együttműködőek, nincs betegségtudatuk és főleg a környezetük szenved a betegségüktől nem ők maguk)

2017. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok pszichopata, csak segítő szakmában dolgoztam, és kiégtem, "elhasználtam" az összes empátiámat.

A másik, hogy az emberek mostanában mintha elvárnák, hogy ők mindenben kapjanak különleges bánásmódot, mert fiatalok/öregek/fáradtak/gyerekük van. Olyan helyzetekben, amikor ez senkit sem érdekel, és normális esetben senkiből nem váltana ki empátiát (például a boltban az anyuka egy hétévessel tolakszik előre, mint állat, pedig egy ekkora gyerek már tud várni. És ha nem engeded magad elé, akkor te egy ocsmány ember vagy, akiben nincs empátia). Természetes, hogy ezt az emberek megunják, és nem lesznek együttérzőek inkább senkivel se.

Azt már el se merem mondani, hogy hány gyökér kis huszonévest hallgattam végig arról, hogy felnyiszálja az ereit, mert elhagyta a ri*anca, vagy a nyeszlett ecsethajúja. És nem üvölthettem az arcukba, hogy srácok, ez még nem probléma, menjetek el berúgni és kész :D

2017. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!