Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Attól, mert valaki nem érti a...

Attól, mert valaki nem érti a számolásokat fizika/kémia tantárgyból, még lehet magas az IQ-ja?

Figyelt kérdés

Fizikából meg kémiából teljesen sötét vagyok, ha számolásokról van szó, még úgy nyolcadikban elvesztettem a fonalat. Azóta jó pár magántanár próbált korrepetálni, de egyszerűen h. Lye vagyok hozzá, nincs mit tenni.

Matekból azért kevésbé vészes a helyzet, 3-as-4-es vagyok, de abból se vagyok jó.

Viszont sokat olvasok, ezért jó a fogalmazásom, a helyesírásom is majdhogynem hibátlan. Ha az iskolában fogalmazást vagy elemzést kell valamiről írni, mindig értelmesen és jól ki tudom fejezni magam, és a szószaporításhoz is értek, ha valamiből nem írtam volna elegendő mennyiséget.

Amikor nézek egy filmet, rendszerint mindig tudom előre, mi lesz a következő jelenetben, és mit fognak mondani a szereplők egymásnak.

Könnyedén meglátom egy-egy cselekedet esetleges kimeneteleit. Gyorsan tudok gondolkodni, jó a problémamegoldó képességem.

Sokszor szoktak dicsérni, milyen értelmes vagyok. Én mégse érzem magam okosnak, mert nem mennek a számolások, és általában ezt a tudást szokták az intelligenciához társítani. Csalódott vagyok, amiért nem értek hozzá, és kész csodának tartom, hogy más két perc alatt megold egy fizika példát, én meg kijegyzetelem az adatokat, felírom a képleteket és ennyi, tovább nem tudom.

Ettől függetlenül még lehetek intelligens?


2017. ápr. 27. 20:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
17/L
2017. ápr. 27. 20:48
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy kicsit ellentmondásos az, hogy szerinted jó a problémamegoldó képességed, de közben nem tudsz átlátni egy egyserűbb számolási feladatot.
2017. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Harapok valamit, jó?
2017. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha kiirod a kepletelet akkor csak behelyettesitesz es már uton vagy megodas felé... Pl. Ro (sűrűség)=m tömeg/v terfogat... 2 kg mint m tömeg/ 4 m3 terfogat akkor a sűrűsége 0.5 kg/m3....
2017. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Lehetsz intelligens attól, hogy valamihez nincs érzéked, még bőven.
2017. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

IQ az inkább a logikai dolgokra megy rá(azon belül is a matekot érintő logikára)

Ettől még lehetnél intelligens, azonban egy ilyen kérdés után ez eléggé megkérdőjelezhető.


Ui.: Matek, fizika, kémia, alap szinten (szóval általános, középiskola), szimplán gyakorlás kérdése. Olyan nem létezik, hogy ha begyakorlod sem tudod. Akkor valami gond van a tanulási módszereddel, vagy direkt(tudatlanul), ellenkezel a tudás ellen, és csak magyarázod magadnak, hogy nem megy.

Gyakorolni kell, gyakorolni, és akkor nincs az, hogy felírod a képletet, kijegyzeteled az adatokat és megáll a tudomány.

Mondom ezt úgy, hogy világéletemben tudtam magamról, hogy nem megy a matek ösztönös szinten. Vannak, akiknek igen és minimális gyakorlás kell csak 1-1 dolog megértéséhez, meg is marad bennük, azonban olyan nincs, hogy valakinek nem megy alap szinten, és mégis sokat gyakorol. Csak könnyebb álltatni magunkat.

2017. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A legegyszerűbbeket meg tudom csinálni, de amikor bonyolódik, akkor már teljesen elveszítem a fonalat.

A problémamegoldó képességet arra értettem, hogy stresszhelyzetekben gyorsan reagálok, nem fagyok le, hanem teszem, amit tennem kell.

2017. ápr. 27. 20:54
 8/13 A kérdező kommentje:

"ellenkezel a tudás ellen, és csak magyarázod magadnak, hogy nem megy."


Igen, mindenki ezzel jön nekem. Elég pesszimista tudok lenni.

2017. ápr. 27. 20:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet. Egy angoltanár ismerősöm is sikhülye a reál tárgyakhoz és véleményem szerint egy teljesen értelmes férfi.

Bár azt hiszem a reál beállítottságban több jövő rejlik. Ha az nincs nincs min vitázniuk a politikusoknak és nincs milyen szennyet eltakaritanijuk a jogászoknak meg a sok gazdaságisnak

2017. ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megerősítem, hogy értelmes lány vagy. A kérdésedből leszűrhető ez. Nem az a lényeg, hogy az iskolában jól teljesíts, hiszen az egy sablonosító rendszer. Az a fontos, hogy az élet dolgait, szituációit, történéseit jól vedd és megértsd. Ehhez pedig nagyon nem szükséges a fizika és a kémia. Értesz Nyuszifül? Számomra például sokkal értékesebb és érdekesebb egy olyan lány, aki jól ír, fogalmaz, kommunikál, mint egy olyan, aki keni-vágja a matekot, de emberileg gyökér.

Intellektuális légy, abban benne van az intelligencia is. :)

29F

2017. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!