Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Einstein, Newton, Da Vinci,...

Einstein, Newton, Da Vinci, Stephen Hawking vagy Nikola Tesla a nagyobb zseni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 8. 22:01
1 2
 1/17 anonim válasza:
77%
Sir Isaac Newton. Természetesen.
2017. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nikola Tesla egyértelműen.
2017. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is Tesla.
2017. ápr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mojjo ***** válasza:
100%
Aztán melyik a jobb kaja? A gulyásleves, vagy a somlói galuska? Mindkettő étel, csak épp tökmás.
2017. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mindegyikük nagy zseni. Mi értelme összehasonlítani őket?

Einstein: elméleti fizikus, egyetemi tanár

Newton: csillagászat, alkímia, fizika, filozófia és matematika

Da Vinci: polihisztor--> a művészet szinte összes ága, matematikus, tudós, hadmérnök

Stephen Hawking: elméleti fizikus

Nikola Tesla: feltaláló (elektrotechnika)


Nem lehet választani, mert szinte nem is egy területen dolgoztak/dolgoznak. De mivel én inkább "művészi" beállítottságú vagyok Da Vinci, tudomnyoknál meg Tesla.

És mivel Stephen Hawking még köztünk van, ki tudja, mit fog még elérni?

2017. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Da Vinci évszázadokkal előzte meg korát, ahogy Tesla is jóval saját kora előtt járt. A többi felsorolt tudós is hatalmas koponya volt, Hawking is az, de én Da Vincit és Tesla-t emelném ki innen.
2017. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A zsenikről mind el lehet mondani, hogy megelőzik a korukat. Egyébként meg értelmetlen mérlegre tenni őket. Nikola Tesla bármilyen nagy zseni volt is, sokkal inkább volt intuitív és gyakorlati ember, semmint számolgatós és modellgyártós. Eintein intuitív is volt meg elméleti is. Da Vinci úgszintén intuitív volt, de nem volt a mai értelemben vett természettudós. Newton megintcsak intuitív volt és az analízis bevezetésével ő tette igazán matematikaivá a fizikát, azonban ideje nagy részét okkultizmussal tötötte. Hawking szegény meg mást sem tud, csak agyalni, mivel egyébre a teste nem képes. Így aztán marad neki az elméleti munka.
2017. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 veterán vas ***** válasza:
53%

Noooormális? ;)

Mindenki tudja, hogy a Besenyő Pista bácsi a legnagyobb zseni.

/a Boborján is megmondta/

2017. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De pedig szerintem van értelme összehasonlításnak, persze nyilván nem a saját műfajukon belül hanem azt összevetve hogy a saját dolgában ki mennyire volt zseni.


Ugyanígy lehetséges a sportolók top 50 es listáját is létrehozni amit meg is tettek sokan könyv formájában is, holott az egyik sprinter a másik meg kosárlabdázó.

2017. ápr. 10. 09:37
 10/17 Mojjo ***** válasza:
@9: pénzért, olvasottságért, kattintásszámért bármit. Ettől még nem lesz értelme a top50 sportolónak sem.
2017. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!