Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed arról az...

Mi a véleményed arról az emberről aki 42 éves és csellel megúszta a sorkatonaságot és erre büszke is? Egyik rokonom. Mennyire hazafi?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Kevés férfi van, aki önként beállna sorkatonának.

Teljesen érthető, ha ő nem akarta kockáztatni az életét, és ezt sikerült is elkerülni.

Engem nem zavarna, talán örülnék is neki, mert így tudom, hogy biztonságban van.

A hazafiságot meg tényleg ebben mérjük? Én sose kockáztatnám az életemet Magyarországért, de semmilyen országért se.

2017. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette, gratulálok neki!
2017. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a velemenyem, hogy egy ertelmes ember. A sorkatonasagnak sosem volt semmi haszna, csak nehany alkesz perverziojat elegithetted ki az ugrabugralasoddal. Eszem agaban se lenne bevonulni, ha kotelezove tennek.
2017. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen fizettek a tiszteknek hamis orvosi zárójelentésért . Ezek lógos formák voltak de megúszták . Helyettük pedig börtönviselt - beteg - nyomorult arcokat soroztak be mert a létszám kellett . Annyi haszna volt hogy becsüli az ember a szabadságot nyugalmat jobb élelmet meg azt aki ott szerzett jogsit olcsóbban . Ennyi , mert értelmetlen igénytelen patkánykodás az egész . Akkor ha újra bevezetik semmivel sem lesz jobb , sőt . Meg lehet nézni a határvédelem és körülménye mennyire elmaradt tré jelenség . Pedig 13 éve EUba vagyunk .
2017. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te hány évig voltál katona?
2017. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egészségére. Az apukám meg a testvére is voltak még katonák, semmi jót nem tudnak mondani róla. Az egész erőfitogtatásról és egymással való kicseszésről szólt.
2017. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Az ő dolga. Őszintén, a sorkatonaság nem az az időszak és hely volt, ahová örömmel ment az ember. A hazafiságnek pedig szerintem nincs ehhez semmi köze. Attól hogy valaki nem akarja otthagyni 2 évre a családját és a tanulmányait azért hogy vécét sikáltassanak vele és esőben futtassák vagy háborús helyzetben egy mások által kirobbantott értelmetlen háborúban részt venni és megöletni magát a semmiért, az még szeretheti a hazáját.
2017. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Cigányok ugyanezt csinálták, elbujkáltak. Egyébként én úgy gondolom se haszna nem volt, ráadásul azokat az éveket hasznosabb dologgal is ellehetett volna tölteni.

Ha tehettem volna én is ellógnám mostani fejjel, mert csak kínlódás volt az egész, fegyveres konfliktusban részünk sem volt, már akkor is megvoltak arra a "kimondott" katonák. Talán egyetlen élményként hozhatom fel hogy lehetett gépfegyver, és pisztoly a kezeim között.

2017. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Utálom a háborút, az erőszakos embereket, az elnyomást. Csesztettek eleget az iskolában, elpazaroltam rengeteg időt arra, hogy haszontalan dolgokat erőltessenek rám. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen. Az embernek joga van eldönteni hogy mit csinál, és mit nem. Menjenek katonának azok, akik nem jók semmi másban, akik élvezik a durva bánásmódot és az elpazarolt időt.
2017. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt elegge hazafi? Mit is adott (ad) Magyarorszag a nagy ,,hazafiaknak,,?
2017. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!