Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki büszke arra, hogy elvégezte az orvosit, akkor beképzeltnek, nagyképűnek tartják, míg ha egy jogász vagy mérnök büszke, akkor mindenki jogosnak tartja és hasra vannak tőle esve?

Figyelt kérdés
Tapasztalatból mondom… Ismerek mindhárom szakmából embereket. Ha valaki elvégzi valamelyik orvosit, akkor „csak egy egyetem” meg próbálják degradálni, ezzel szemben egy mérnöktől vagy jogásztól hasra esik mindenki, holott az is csak egy egyetemi, MSc képzés. Vagy az mivel több, mint egy orvosi?!

2017. márc. 4. 11:36
1 2
 1/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre, hogy bárkit leszólnának mert büszke az orvosijára.
2017. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
79%
Esetleg az a kérdés, hogyan "tálalja" a végzettségét. Lehet hogy tényleg beképzelt és nagyképű módon, és ez nem tetszik másoknak.
2017. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze ha egy jogász tálalja úgy, az nem számít, mert ő jogot végzett? Vagy mérnöknél? Mivel több, hogy ő lehet beképzelt és hasra esnek tőle?
2017. márc. 4. 11:40
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Én sem tapasztaltam ilyen. Orvosok, jogászok között van nagyon sok nagyképű és sok normális is.

Mérnökökről még nem hallottam ilyet, hogy el lennének szállva maguktól a végzettségük miatt.

De az orvos, jogász tényleg egy külön "kaszt". Sok olyat ismerek, akik csak egymás között házasodnak.

2017. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

A magyar egészségügynek hála az emberek semmibe veszik az orvosokat. Külföldön ahol rendben van az eg.ügy az orvos, majd az ügyvéd az etalon, ha szakmáról van szó. Kicsiny hazánkban az orvosokról mindenkinek csak az jut eszébe, hogy hálapénz, hosszas várakozási idő, mire valaki fogad, félre kezelések. Mindez azért, mert fogytán vannak az orvosok, mindenki külföldre megy vagy magánpraxist nyit. A maradék pedig le van terhelve, ezért sokszor bunkók a pácienssel, vagy nem is foglalkoznak vele igazán.

Ezért van az általános rossz vélemény.

Ettől függetlenül legyél büszke rá, és legyél olyan orvos, aki szembe megy a kialakult sztereotípiákkal.

2017. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
83%

Egy jogászt vagy mérnököt, de még egy büfészakost is ugyanúgy megszólnak ha beképzelt, ez mint írtam nem a végzettségtől függ.


A beképzelt embereket senki nem szereti, legyen mérnök, jogász, vagy 8 általános végzettségű.

2017. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ilyen tapasztaltam én is, más egyetemmel. Az illetőnek "csak" érettségije volt és azután szinte azonnal családot alapított, emiatt is lehetett az, hogy nem kedvelte a felsőfokú tanulmányokkal rendelkezőket, valószínűleg egyre nehezebbnek gondolta.
2017. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2017. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem tom kikről szeded ezt. Szerintem az orvos a legrangosabb ezekből, ez a legfontosabb. A leginkább szolgálat szerű.


A jogász meg szerintem az egyik leggázabb manapság. Az nem egy tisztességes dolog.

2017. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
76%

"az orvos a legrangosabb ezekből, ez a legfontosabb. A leginkább szolgálat szerű. A jogász meg szerintem az egyik leggázabb manapság."


Lehet nem fekete-fehérben kellene nézni a világot...

2017. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!