Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon nehezen teszek meg...

Nagyon nehezen teszek meg lépéseket a céljaim felé, úgy érzem hogy nem merek megtenni dolgokat amiktől előbbre jutnék. Mi lehet a probléma gyökere és a megoldása?

Figyelt kérdés
Egyébként főleg az új helyzeteknél/dolgoknál jön elő,pl. Meg kellene szólítani azt a lányt aki tetszik,vagy el kellene menni egy számomra még ismeretlen helyre,vagy fel kellene hívnom valakit egy fontos ügyben akivel nem szoktam beszélni vagy meg kellene kérdezni tőle valami fontosat,stb.
2017. máj. 1. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs akaraterőd és/vagy lusta vagy, mert kifogást gyártani mindig könnyebb.
2017. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, a megoldás? Megcsinálod és kész, nem pörögsz hülyeségeken.
2017. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere az, hogy félsz. Nem írtál túl sokat, így én sem tudok túl sokat mondani. Új helyzeteknél jön elő, ez azért van, mert új helyzeteket ha kipróbálsz ki kell lépned a komfortzónádból, amitől te félsz.

Miért félsz? Mert tévhiteid vannak, és nincs benned tudatosítva az a tény, hogy értelmetlen félni ezektől.

Például leszólítod azt a lányt.. Csak nyerhetsz ezzel..

Azt mondja, nem érdekled őt: Nem számít, de muszáj volt megpróbálnod, mert volt lehetőség arra hogy ő lesz életed szerelme. Így gyakoroltad a leszólítást is, és később nem fogod bánni azt hogy nem szólítottad le.

Viszont ha bejössz te is neki: Hatalmas siker.

Tehát ígyis úgyis csak nyerhetsz ezekkel, és a félelmeidnek nincs semmi értelme.


Mindent máshogy kellene felfognod. Nem úgy, hogy "ahh, ezzel is kell beszélnem, mivan ha rosszat mondok?"

Így kellene hozzálátnod: Ú, új emberrel kell beszélnem, kíváncsi vagyok milyen a személyisége, és hogy tudom kezelni őt.

Én nekem ilyen a felfogásom, pizza rendeléskor is kíváncsi vagyok milyen a másik személy amikor vele beszélek. Nemsokára én is lefogok szólítani egy lányt is. Egyet már leszólítottam régen, nagyon örülök neki hogy megtettem, kiderült hogy a lány egy marha, viszont gyakoroltam a leszólítást ő rajta, és így nagyobb esélyem van a sikerrel ennél a lánynál a leszólítással kapcsolatban. (kevésbé stresszelek majd ha fogok egyáltalán)


Ha szeretnél még beszélni erről írj nyugodtan.

2017. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

félsz és gátlásos vagy


ajánlom yt-on Dr Almási Kitti: félelmeink és gátlásaink c. előadását.

2017. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!