Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tini probléma vagy valami...

Tini probléma vagy valami komolyabb gond?

Figyelt kérdés

17éves vagyok,lány. Pár éve,sőt kb uéve kezdtek nálam elő jönni olyan dolgok mint például a depresszió és egyebek (suliban bántottak fizikailag és érzelmileg, a szüleim elváltak, a családom alig foglalkozott velem). Azóta még mindíg sokszor rámjönnek olyan életkedvek amik teljesen a nullára húznak és legszívesebben a legrosszabb kiutat keresném. Sokszor és sokféleképpen okoztam magamban kárt és akartam véget vetni az életemnek de (szerencsére) túl gyenge voltam hozzá lelkileg. A lényeg, hogy másabbnak érzem magam a körülöttem lévőknél, persze ők nem csinálnak és már én se butaságot illetve mindíg is azt mondták,hogy fejben érettebb vagyok a korosztályomhoz képest. A másságot úgy értem, hogy a beteges dolgok vonzanak. Nem csak szexuális téren hanem minden féle képpen. Sosem bántanék embert, de mégis jó látni vért, halált, erőszakot. Nem tudom ezeket néha hova rakni és gondolkozom hogy elmenjek-e szakemberhez ezt kibeszélni csak nemtudom, hogy lenne-e értelme vagy "kinövöm".

Kevés embernek mondtam el hogy bejönnek a beteges dolgok amik másnak nem de nem hitték el, mert külsőleg egy kedves lány vagyok csak sokszor érzem, hogy az igazi énem elnyomom. Szóval megértem ha te aki olvasod nem érti meg mit szeretnék, csak kérlek akkor ne ird azt hogy kamu vagy csak beképzelem. Tényleg sok rossz volt az életemben és lehet egy mély depresszió ami néha visszacsap vagy bármi. A lényeg hogy ez ilyen korban normális, vagy menjek el szakemberhez kibeszélni?



2017. ápr. 29. 17:13
 1/3 A kérdező kommentje:
7éve*
2017. ápr. 29. 17:17
 2/3 TR75 ***** válasza:
100%

Ha ezt a kérdést feltetted, akkor szerintem te is érzed, hogy valami nem stimmel.

Egy pszichológushoz elmehetnél szerintem, a Gyakorin ne nagyon várd el, hogy megmondják, mi a helyzet veled.

Én annyit írnék ezzel kapcsolatban, hogy ha azt írod: "Sosem bántanék embert, de mégis jó látni vért, halált, erőszakot", akkor ott nyilvánvalóan van valami "diszharmónia" (hogy finoman fejezzem ki magam), szóval van valamilyen feszültség benned.

2017. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem elmész egy szakemberhez , pehet hogy úgy megkönnyebbülsz , vagy írj egy naplót ( nekem segített ) vagy keress valakit akivel jó viszonyban vagy és beszgessetek , lehet az barát , barátnő , akar még a háziállatod . Szerintem mindenkinek van egy kis beteges dolog a fejében , de határozó el hogy meg akarsz gyógyulni :)) 14/l ( en nekem is van egy depressziós hajlamom)
2017. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!