Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent az a...

Számodra mit jelent az a fogalom, hogy tisztelet?

Figyelt kérdés

Ki/mi az akit/amit tisztelni tudsz és miért?

Indokold meg.



2017. máj. 3. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem a kedves,bölcs,segítőkész,megértő embereket.
2017. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindenki iránt érzek egyfajta tiszteletet, ami abban nyilvánul meg, hogy elfogadom olyannak, amilyen, nem szeretném megváltoztatni és hagyom élni, amíg ő is hagy engem. Azért van ez így, mert nem keresek benne szándékosan semmi engem fenyegető dolgot, hiszek abban, hogy van mindkettőnknek hely a nap alatt.

Van olyan is, akit már jobban ismerek és nagyra tartok bizonyos tulajdonságaiért. Például olyanért, ami nekem nincs, de jó dolognak tartok. Vagy nekem is van, de ő előrébb jár benne az én szemszögemből nézve.

2017. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kiemelkedő és korrekt dolgokat tisztelem.

Pl. ha egy illető egyetemre jár és minden segítséget megkap hozzá (a szülei szakmabeliek, lakást vesznek neki, jó iskolákba járt előzőleg), majd elvégzi az egyetemet jó eredménnyel, akkor azt nem tartom különösebb eredménynek. Örülök neki, de nincs mit tisztelnem benne, mert az illetőnek ez alap volt. Ha egy olyan végzi el az egyetemet, akinek a szülei alkoholisták voltak, nélkülöznie kellett, egyetem mellett dolgozott, akkor az illetőt tisztelem, mert kőkeményen megküzdött azért, amiért.

Korrektség alatt azt értem, hogyha valaki kiáll a másik mellett vagy, ha talál egy pénztárcát, visszajuttatja a tulajdonosának.

2017. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!