Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan van e kissebbségi...

Jogosan van e kissebbségi komplexusom, amiért nem járok egyetemre?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Saját példából kiindulva, az egyetemnek annyit köszönhetek, hogy tanultabb lettem a választott szakmámat illetően, de ennyi. Nem lettem tőle okosabb, jobb ember, stb.

Másrészről pedig olyan emberek is voltak a csoporttársaim között, akikről meg nem mondtam volna hogy egy érettségin hogy lehetett képes akár kettesekkel átvergődni, szóval...

Lényeg a lényeg, az egyetem nem értékmérő. Egyszerűen csak vannak szakmák, amikhez ott szerezhető képzés.

2017. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

A "kisebbségi komplexus" lelki betegség, senkinek nem "jogos" Ne legyen. Fontos az, hogy megtaláld a helyed a világban, azt a munkát, amit szeretsz, amihez értesz, legyenek barátaid - és ne akadályozzon ebben semmiféle komplexus.

"Nemes legyen az ember, segítőkész, és jó."

Goethe

2017. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem értem... nem vettek fel? Vagy miért gondolod, hogy kisebbrendű vagy?
2017. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

Ha azt kérdezed, hogy indokolt-e rosszul érezned magad amiért nem jársz egyetemre, akkor az a válaszom, hogy igen.


Nem mintha emberileg kevesebb lennél attól, hogy iskolázatlanabb, képzetlenebb, tanulatlanabb maradsz, mert mindezek "Isten előtt" az emberi értékeiden nem csökkentenek. Hanem azért mert a társadalmi hasznosságod, értékteremtő képességed, alkalmazkodóképességed, rugalmasságod kevesebb ez által.


Jó, ha rosszul érzed magad és ez a rossz érzés arra inspirál téged, hogy akár munka mellett (levelezőn vagy estin) tovább tanulj és kibontakoztasd a benned rejlő lehetőségeket.


Ha tanulsz boldogabb, teljesebb életed lesz és nagyobb hasznára leszel a környezetednek, családodnak, barátaidnak is. Sohasem késő elkezdeni. Az viszont fontos, hogy olyan szakot válassz, ami valóban érdekel és amiben valóban tehetséges vagy. Ne azt keresd, hogy mivel kereshetsz sokat, hanem azt, hogy miben vagy jó, mit csinálnál szívesen.

2017. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Egyetemre járok, de nem hiszem, hogy emiatt jobb ember lennék. Egyszerűen azért jöttem egyetemre, mert az álommunkámhoz kell a diploma, és a szak is érdekel.

Ha mondjuk villamosvezető szeretnék lenni, akkor kevesebbet érnék emberileg? Én nem hiszem.

2017. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy valaki elmagyarázhatná, hogy egy bolti eladó, egy vasutas, postás, árufeltöltő, kéményseprő, buszvezető, lakatos, hegesztőmunkás, kőműves, rezidens, stb. mióta nem hasznos a társadalom számára, mert a többségük olyan szakma, amik nélkül egy sima hétköznapunk is pocsékba menne. A házunk meg kimerülne egy tervrajz formájában, vagy megépítenénk azt' összedőlne...
2017. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy kevésbé hasznosak..Egy jó szakma tenyleg sokat ér,az ilyen villamosvezetők is nagyon fontosak.Csak manapság már szinte mindenki megy egyetemre és sokan lenéznek minket,hogy mi nem tanultunk tovább.Pl.itt a Gyk-n is sokszor olvastam már,hogy a csaj nem jönne össze olyannal,akinek nincs diplomája..
2017. máj. 5. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor így nem jogos szerintem.
2017. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A jövőben egyre inkább csak magasan képzett szakértő típusú munkavállalókra lesz szükség.


Például bolti eladó nem kell, mert e-shoppinggal intézzük a beszerzéseket így bolt sem lesz, a közlekedés automatizált lesz így nem kell vasutas, a postás már ma is félig anakronizmus, a fizikai munkások helyét robotok veszik át.

2017. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utolsótól megkérdem. És mikor várható ez ? Kínában lehet.. de nálunk.. várjunk még azzal 100 évet ! A szakirányú végzettség biztosan jó, nade melyiket kedveli az ember olyan szinten ? Én mai napig nem tudom eldönteni mi érdekel igazán.. Mindenhonnan belekapdosok, a dolgaimba de feleslefesnek érzem bármelyiket is mélyrehatóan tanulmányozni.. ha pedig csak a pénz érdekel, akkor tanulok olyat, ami a pénzszerzést célozza.. 8 általánosom van ígyhát.. sry nagy világ. Ami a célom egy telek rajta egy ház és internet kaja víz nyugalom, és viszont látásra.
2018. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!