Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tizenéves fiú vagyok. Úgy...

Tizenéves fiú vagyok. Úgy érzem az lenne a legjobb ha javító intézetbe kerülnék. Kisiklott az életem, és nem tudok vissza térni. Mit tegyek? Nem járok iskolába, nem csinálok semmit, délben kelek. Hogy tudok bekerülni? 16f

Figyelt kérdés

Aki azt írja öljek embert vagy ilyesmi az ne is írjon...


Kéne a javító intézeti nevelés, mert ott legalább megmondanák mikor mit csinálhatok, iskoláztatnánk ha akarom ha nem, megnevelnének és talán még válhatna is belőlem valami, mert így semmi nem lesz. A szüleim szarnak rá, mivel 16 vagyok ki is rúgtak a suliból már... teljesen lecsúsztam. Hasonló barátaim vannak és magamtól nem tudok ebből kimászni. hogy kerülhetek be?


2017. máj. 6. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az régen volt.

Manapság sokkal kötetlenebb az egész, mint az amiben most vagy.

2017. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pontosan mi volt régen?
2017. máj. 6. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne akarj oda bekerülni csak elrontanának.

Magadtól kell talpra állnod a saját érdekedben. Szerezz szakmát és majd ha nagykorú leszel építsd fel magadnak az életed kis lépésekkel.

2017. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak olvastam egy amerikai ( jah angolúl tudok ez az egyetlen amiből sosem buktam) hogy ott pl elég jó ilyen 3-6 hónapból álló programok is vannak az ilyen gyerekeknek mint én, nem tudom itthon hogy van de ott van ilyen. Meg ott oda is küldik hivatalosan ha valaki ilyen és 18 alatti... elég durva helynek tűnik, egyszemélyes cellák vannak meg ilyeneke de ha ez kellene ahoz hogy vmi változzon akkor nekem már mind egy... egyedül nem tudok kimászni csak süjjedek.
2017. máj. 6. 21:32
 5/8 Haord2017 ***** válasza:
Talald ki melyik szakma lenne jo neked aztan a nyaron iratkozz be a megfelelo suliba felnottoktatasban esti tagozatra mindenkepp estire menj ott meg neked jarni fog a csaladi potlek diakigazolvany is, ez olyan hogy csak heti haromszor kell majd bejarnod teljesen ingyenes a csaladit is meg kell hogy kapd en is kaptam annak idejen esti tagozaton csaladit mert meg nem voltam 20 eves ezert gondolom hogy neked is jarna, mindenkepp erre keress ra hogy felnottoktatas es esti tagozat mert nappali tagozatra nem hiszem hogy felvennenek ezek utan de vegulis nem tudom biztosra a levelezos az nem neked valo mindenkepp estire menj es szeptemberben mar kezdhetsz is.
2017. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én voltam tegnap az első. Sajnos nem volt időm és kedvem sem kifejteni, de valamiért megsajnáltalak, miközben utálom az olyan embereket, mint te. Irónikus az élet.. úgy látszik mégis van bennem még kedvesség.


Itthon (Magyarországon!), csak nevelőintézetek, és javítóintézetek vannak a fiataloknak.

A nevelőintézet, régi nevén gyermekváros, az olyan személyeknek van, akik otthon nincsenek jó helyen, nem adottak a feltételek a gyerekneveléshez, vagy hivatalból indítják a gyermek elvételét, mert a szülő nem tudja teljesíteni a szülői kötelességét.

Ez nálad nem tudom mennyire alternatíva, de egyáltalán nem segítene rajtad.

Nagyon szabad, szinte azt csinálsz, amit akarsz, megvan "mindened", és gyűlik a számládon a pénz.

Ennek ellenére pokoli hely ha nem vagy olyan ember, aki kiáll magáért és könnyen tud csatlakozni a "nagymenőkhöz" (mindenhol vannak). Ez azt jelenti, hogy drogozol velük, lógsz, stb. különben halálra szekálnak, ellopják mindened.

Erről nem is mondok többet.


A javítóintézet. Tévedésben vagy gyerek.. az nem érted van! Az értünk van! A normális emberekért. Főleg itthon. Ez nem Amerika.

Oda úgy kerülsz be ha fiatalkorú vagy, és valamilyen bűncselekményt követsz el. Azonban nem raknak azonnal a felnőtt börtönbe, hanem javítóintézet.

Ott mi van? Minden csak nem az, amire te gondolsz.

Nincs magáncella, nincsenek progamok, és semmilyen hasonló luxus dolog.

Azt kell mondanom, hogy olyan, mint egy felnőtt börtön, csak százszor rosszabb, hiszen a felnőttek már tudnak gondolkozni, tudják, hogy mindennek megvan a következménye, amíg a fiatalokban dúlnak a hormonok, és még nem tudják felfogni a következményeket(nem is akarják.

Magyarul egy felnőtt börtön, sokkal jobb hely, mint egy javítóintézet.

Mi is megy bent?

Ha nincsenek rokonaid/barátaid odabent, akkor lehetsz te akárki, a nemes egyszerűséggel megtörnek. Csicska leszel, akit halálra szivatnak. Az őr meg nem szól semmit, hiszen nem látja(direkt nem látja), te meg nem mersz szólni, hiszen tudod, hogy akkor csak többet kapnál.

Az nem tejfölös szájú gyerekeknek való, akik a jómódban nem tanulták meg milyen is az igazi élet.

Ott nem véd meg senki, és nem érdekel senkit, hogy sírsz. Az első 5 perc után sírnál, hogy haza akarsz menni, és nem akarsz az 5-10 fős romakörben csicskáskodni. Nem is a verés a legrosszabb hanem az, hogy lelkileg törnek meg. Csicska leszel, és nem mersz nemet mondani, majd ha meglátják, hogy egy picit sincs benned önbecsülés, akkor a ferdehajlamú egyedek gyengéden bepróbálkoznak.


Nem tudom milyen tanításra vágysz, de ott csak azt tanulnád, hogy milyen az, amikor megtörnek, és idegroncs leszel, emellett még a halál is jobb alternatívának fog tűnni az életnél.


Semmilyen oktatás nincs, csak akkor tanulsz ténylegesen ha saját magad akarsz.


Na már most a kérdésből kiderült, hogy egy elkényesztetett sz@ros vagy. Egy beszari nyúl meg ne akarjon az orszlánbarlangba menni... csak ráb.szik (szépen mondva).


Ténylegesen csak saját magad tudsz tenni ellene.

Iktasd ki a barátokat, kérd a szüleid segítségét, ha kell akkor a rendőrség segítségét, hogy zaklatnak, stb.

Egyszer kell csak meglépni.

Utána visszmehetsz az iskolába(ajánlatos másikat keresni), és újrakezded. Még fiatal vagy.

2017. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, iratkozz be jövőre a lakhelyedtöl valami távoli iskolába, olyan szakmára, ami érdekel és legyél koleszos!
2017. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd a Bibliát! Nekem segített Isten. És ha hiszel benne neked is fog segíteni.
2017. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!