Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek az osztrákok...

Milyen emberek az osztrákok és a németek? Mennyire igaz a pontos, intelligens, rideg német sztereotípia?

Figyelt kérdés
2017. máj. 8. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

:D Èn Németországban élek...


Nem ridegek a Németek, csak nem akarnak mást zavarni. Mindenhol az a nézet, hogy mindenkinek meg van a maga élete, és a másikat ne zavarjuk... Ha viszont valaki nyit feléjük akkor ezt a barátkozást elfogadják, de sok idö meddigre egy igazán laza barátság kialakul...

Viszont ami biztos, hogy nagyon elfogadoak. A legtöbb németet nem érdekli honnan jöttél, ki vagy stb... Ök mindenkit elfogadnak úgy ahogy van.


Pontosak, én a munkahelyemen csak ezt láttam. Mindenkinek meg volt a helye, mindent csak 1x lehetett elvégezni, de azt pontosan hiba nélkül, erre több idö is van, nem kell fejetlenül rohangálni, mindenre van pénz, csak csináld jól...


Intelligens, szerintem pont mint más nemzetiségüek...


Ezek persze nagyátlag amit leírtam, mert rengeteg kivétel van, de azért jellemzö.

2017. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ausztriába csak sí seasonba járok ki, van egy kemping helyem már 10 éve. Annyit tudnék róluk mondani hogy imádnak inni, és bulizni:D Rendesek, nagyon jó fejek, de elvárja a legtöbb hogy beszélj németül. Ha beszélsz németül akkor barátságosnak és segítőkésznek fogod őket találni. Azt hogy milyenek lehetnek munkahelyen, arról nem tudok nyilatkozni.
2017. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

A németekkel a bajok az iskolában kezdödnek. Az iskola egy szórakozóhely, ahol minden résztvevö azon fáradozik, hogy a diákok jól érezzék magukat. Versenyszellem, követelmény, söt, normális tananyag sincs. Goethe és Schliller országában azokat éppen nem, helyettük olyan literális blablát olvastatnak, mint a Parfüm. Fizikából a még 15 éveseknél sem merik bevezetni azt a fogalmat, hogy "gyorsulás". Helyette van az Ortsfaktor (a G=mg-böl a g) stb.

A németeknek szájukba rágják, mit kell tenniük. Ez nagyon jól müködik a gépiparban, a vegyiparban, de katasztrofális a számítástechnikában (ott ugyanis inkább kell gondolkozni). A németeknek szájukba rágják, miröl mit kell gondolkozni. Ez nagyon rosszul müködik, mert mmég a legveretesebb médiaorgánumok (ARD, ZDF, Süddeutsche Zeitung, Spiegel, Focus...) is kórusbanhazudnak, torzítanak, a píszí (political correctness) jegyében manipulálnak. Eltorzult a hatalmi struktúra, a legföbb politikai vezetök is ukázokat kapnak az ún. háttérhatalomtól. A píszí jegyében lehetetlen megkérdezni, hogy "mi a csudának hozunk be ennyi müveletlen, képzetlen embert, akik aztán a mi pénzünkön élösködnek és robbantgatnak, hiszen az itt lévö elsö-második-harmadik generációs törökökkel sem tudunk mit kezdeni".

Bella gerant alii, tu felix Austria nube - a többiek háborúznak, te bodog Ausztria házasodj. Ez ma úgy fest, hogy az osztrákok sok mindenböl kihúzzák magukat, a németekröl hallani sem akarnak, a történelmüket az iskolában elhallgatják (kiegyezés? erröl egy szó sincs, Anschluss? erröl egy szó sincs) és amúgy a világ dolgaival nemigen foglalkoznak. Kivéve a foci. A Concita Wursttól öklendeznek (akárcsak mi), de eltürik, hogy blamálja Ausztriát. Ja, és dolgozni sem nagyon szeretnek.

Mind Németország, mind Ausztria jóléte tény, ezt azonban nem a mostani generáció harcolta ki.

2017. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Két észrevétel:

1. Zalaegerszegen lakom, rengetegszer járunk át vásárolni, élelmiszert, ruhaneműt stb.

Az osztrákok nagyon barátságosak, az üzletekben előre köszönnek. Mosolyognak. Az utcán megáll az autó, ha át akarsz menni a túloldalra akkor is, ha nincsen gyalogátkelőhely.

Éppen németországba mentünk, amikor Sopronnál átléptük a határt és nem tudtuk a kis falvakba merre kell menni. Éjjel 3 óra volt. Megállítottam egy autóst. Mondta, hogy kövessük őt, felezetett az autópályára.

Szeretik a magyarokat, kedvesek, segítőkészek. (Adódik az Osztrák-Magyar Monarchiából, nem tudom.) Jól érezzük magunkat Ausztriában.

Egyszer felmentünk az Osztrák hegyekbe egy út menti fogadóban szálltunk meg. Este elmentünk sétálni. Az erdő melletti kis úton volt egy ház. Az udvarán egy öred Osztrák klott gatyában, félmeztelen, gumicsizmában. Kiköszönt az útra (láthatta, hogy nem vagyunk Osztrákokok) "Csüsz Gott!" Visszaköszöntünk és gondolkodtunk rajta, miért ilyen barátságos, miért köszönt?

Mert rendes, barátságos ember az "idegenekkel" is az.


2. Németországban voltunk rokon látogatóban (1933-ban emigráltak.)

Kölnben sétáltunk a dóm melletti parkban. Jött velünk szemben 2 német házaspár. Mi is 4-en voltunk, pont amilyen széles a sétny. Azt mondja a férfi vendéglátónk, hogy fogadjunk, hogy ki fogod kerülni őket. (kb. 100 m-re voltak akkor.)

Ahogy közeledtünk egymáshoz direkt figyeltem rá, hogy ne kerüljem ki, inkább ütközzünk össze.

Amikor 2 lépésre értünk egymáshoz (egyt ő lép egyet én) a német férfi hirtelen megállt és oldalt felfelé elnézett mellettem.

Úgy meglepődtem, hogy elléptem mellette és tovább mentem. A fene egye meg, tényleg én kerültem ki és nem ő egem.

A német beképzelt, gőgös, minden más nem zemzetbelit lenéz.


Ez a nagy átlag szerintem. Minden alól van kivétel. A feleségem barátnőjét egy német vállalkozó vette el feleségül. Többszeör voltunk náluk. Barátságos, rendes ember. DE... Magyarországon élnek. A saját közegében, Német országban lehet, hogy ő is másképpen viselkedne.

A németekkel nagy fenntartásaim vannak. A munkamoráljuk az nagy, precízek, de egyébként...???

Egyet lehet becsülni bennük: Vezekelnek a 2. világháború miatt és tiltják a szélső jobbos fasiszta eszméket, de komolyan. Most rendelték el, hogy minden laktanyában átkutassák a katonák szállását és ahol Hitler jelképeket találnak ott szankciózzák a katonát.

Üdv.

2017. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!