Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért vagyunk előítéletesek a...

Azért vagyunk előítéletesek a romákkal, mert a média egzotikus vademberként mutatja be őket?

Figyelt kérdés

Ennek a cikknek az elolvasásakor fogalmazódott meg bennem a kérdés: [link]


részlet a cikkből: "A felelősség elsősorban nem Cserdi vezetőjét, hanem a romákat egzotikus vademberként ábrázoló médiamunkásokat terheli. Az ambiciózus polgármestert a sajtó az áldozathibáztatás díszleteként használja. A karizmatikus politikus példájának kiemelésével más települések reményvesztett közösségei jelennek meg saját lehetőségeik elpazarlóiként"



2017. máj. 4. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

Azért vagyunk előítéletesek a cigányokkal, mert a saját életünkben találkoztunk nem egy és nem kettő olyan incidenssel, amit cigányok követtek el rajtunk magyar embereken.


Kifosztás, rablás, könnyű testi sértés nem sorolom.



Különbséget teszek, az utat építő cigány, a tanár cigány, a zenész, felszolgáló, szakács, bolti eladó, sportoló, dolgozó és dolgozni akaró tisztességes cigányemberek és azok között akik aljas, mocskos bűncselekményekből tartják el magukat és károsítják meg a társadalom tisztességes vagy kiszolgáltatott tagjait, veszélyeztetve a normális társadalmi együttélést.


Lásd tegnapi hírekben szereplő cigányasszony, aki felháborodott azon, hogy 8 hónapos terhesen nem kapott dohányt és cigarettahüvelyt a dohányboltostól, ráadásul hitelre! Ezért éjjel visszament betörni, bosszúból.



Erről egyetlen médiamunkás sem tehet. Ők legfeljebb leírják mi történt valójában.

2017. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Muszáj minden heten ilyen kérdéssel provokálni a jó népet?

Nos ha szerinted a romák nem vademberek, akkor nagyon csilli villi környéken élted életed.

Ahol én nvoltam gyerek rendazeresen törtek be, fenyegettek meg... persze csak azért mert kisebb és gyengébb voltam náluk...

Persze most hogy már korban, testsúlyban es erőnlétben is ellenfél lennék mindegyik meghúzza magát, pedig szivesen vissza adnám azt a terrort, amit ők adtak nekem....

De persze nem tehetem, mert ha a cigany jajgat akkor már rendőrök kisbusszal jönnek....

No de a lényeg, mert a kérdésed is erre megy ki, akkor én leszek a napi rasszista, egy szó mint száz az ilyet szivbaj nélkül ásnám el a határba.....

Persze a legnagyobb tiszteletem azoké, akik rendes, becsületes életet élnek.... van ilyen roma ismerősöm, és ő is ugyanígy utálja ezeket a cigányokat...

2017. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
A média nem egzotikus vadembernek állítja be őket ha nem egyenesen védi és fényezi őket.Akár milyen bűncselekményt követnek el se az arcuk se a nevük se a származásuk nincs feltüntetve sehol.A teljes európai média a multikultit tolja ezerrel,tehát pont az ellenkezőjét mint amit te érzékelsz.A lényeg ha egy társadalom felosztható akkor könnyebb irányítani,"oszd meg és uralkodj"napjainkban származási alapon történik a megosztás.Aki hatalmon van az irányítja ezt tehát a médiát is.
2017. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalati tényekből levont következtetés . Egy két pozitív hír nem változtat a negatív megtörtént eseteken . Az a csoda hogy melóznak önmagukért ? Érdekes ... Megszokták a potyát meg az áldozat szerepet miközben trógerek kitartottak többségében . Nem ebbe a térségbe valók , ezt bizonyították be . Iskolázatlan primitív sunyi létforma . A tvben is ez jön le mindről , hízelkedő senkiháziak . Kende P tipikus kimosdató mellébeszélő , a tanárt agyonverő hordát védte mert szerinte tragédia történt . Miközben a tanárt ölték meg alaptalanul a férgek . Színvonal , kultúra ez rájuk nem jellemző a csőcselék megmutatja hetente mire képesek . A média is ferdít de a tényeken nem változtatnak .
2017. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem megvertek és kiraboltak, és ezért előítéletes vagyok velük. Nem fröcsög a számból a cigányozás, de nem kedvelem őket. Viszont romának tartom azokat, akik próbálnak el-elevickélni, rendesek, dolgosak, nem koszosak, és nem az alapfelszereltségük a pillangókés.


Szóval én a rossz tapasztalat miatt vagyok velük előítéletes, és rajtam kívül sokan cannak még így többeknek van velük inkább negatív mint pozitív élménye.

2017. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Azért vagyunk előítéletesek a romákkal, mert a média egzotikus vademberként mutatja be őket?"


Én speciel személyes tapasztalat alapján vagyok realista velük kapcsolatban. Alapból vademberek, aki nem, az meg úgyis tudja bizonyítani. Ha akarja.

2017. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos néhány rokonom tudna mesélni róla, hogy miért vagyunk előítéletesek. Egyiknek átalános suliban volt bukott cigány osztálytársa. Állandóan szekált valakit és alig lehetett miatta órán haladni. Lopott is az osztálytársaktól. Több magyar gyereket meg is vert. Fiú létére lányt is. Suliból hazafelé is beszóltak a cigány gyerekek, hogy paraszt magyarok. Egy másik rokon meg ahogy jön a jó idő, alig tud rendesen aludni. Hajnalban is üvöltve gitároznak a cigányok. Nappal meg isznak, szemetelnek. A rendőrt is megfenyegették, hogy ne merje bevinni őket, mert ráb.szik. A boltból nem egy cigány asszony jött ki lopott áruval megpakolt szoknyával, babakocsival. Aztán van egy pitbullos csapat is. Ja és nulla munkával fullos kocsija és háza van soknak.
2017. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Neked ehhez újság kell?

Nem ebben az országban élsz?

Vagy eddig a fejed a földben volt és most húztad csak ki, hogy elolvasd a 168 órát?

Ember!

Miért provokálsz?

2017. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne b+. Az a "rakoncátlan tini" is egzotikus vadember volt aki a két hajléktalant agyonverte. Szegénynek rossz gyerekkora volt, sajnáljuk már.

[link]

Miért provokálod a népet???

Ha kimondjuk ha nem, ezeket nem lehet integrálni a társadalomba. Menj csak végig a 10-ker Hős utcában, vagy csak szívj el egy cigit a Diószegi utca sarkán. Kb 5 perced van amíg az egzotikus vademberek kifosztanak.

2017. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

És persze az a retkes 15 (!!!) Éves kis cigány hogy zokogott a tatabányai rendőrök között..... kérdezem en amikor a 2 embert megölte akkor biztos "jani" volt....

Gindolkodás nélkül lőném a dunába az összes terrorizáló, tarháló férget... de ez igaz a fehérciganyra is.....

Es akkor most lehet jelenteni mekkora rasszista vagyok....

2017. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!