Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire igazak a következő...

Mennyire igazak a következő sztereotípiák a németekről?

Figyelt kérdés

Nincs humoruk, a legrosszabb szeretők, büdösek, unalmasak, ridegek, introvertáltak...

Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de gondolom vannak bizonyos tulajdonságok, amik a legtöbb németre igazak. Persze ezek függnek a kortól, helyszíntől is... Mik a tapasztalatok manapság?



2016. júl. 28. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
A bal felső hármas foguk tömve van. Elég csúnyán, mert látszik.
2016. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint az igaz, hogy eloszor viszonylag tavolsagtartok. Udvariasak ugyan, de kimertek. Viszont idovel feloldodhat, ez leginkabb azon mulik, hogyan kozeledsz felejuk. De meg ha meg is marad a 3 lepes tavolsag, szerintem akkor is az egyik legkorrektebb nepseg, bar sajnos itt is tapasztaltam, hogy a szemedbe jopofiznak, a hatad mogott meg kibeszelnek. De ez kb.mindenhol jelen van, barhova mesz. Az igenytelenseg, budosseg az en kornyezetemre egyaltalan nem volt igaz, sot inkabb tisztasagmaniasok voltak, napi min. 2 x furdes, allando takaritas stb. A ferfiak szerintem kifejezetten udvariasak a magyarokhoz kepest, de zarkozottabbak is. Viszont a korulottem elo csaladok mind nagyon boldognak, kiegyensulyozottnak tuntek, szoval azert remelhetoleg tudnak valamit :)

Unalmassag, humortalansag, hat nem tudom. A magyar vicceket valoban nem igazan vagjak, inkabb sajatos, olyan fahumoruk van.

Ezek az en elmenyeim, tehat nem 100 %-ban mervadoak, ahogy mondtad, ahany haz, annyi szokas. Ismeros mas korokben mozgott, ott sajnos mindennapos volt a lereszegedes es az utana kovetkezo bunko orditozas, hanyas. Korulottem szerencsere ez nem surun fordult elo.

2016. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

látom szakítottál Fritzcel "rossz szeretők" beszarás

Büdös meg meg az, aki egy nemzetre ilyet mond.

A legjellemzőbb pedig: a világon a legszorgalmasabbak, és a legprecízebbek. Pont ezt fogja kikezdeni ez az örült politika, és népvándorlás.

2016. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

A kínaiaik és az oroszok sokkal szorgalmasabbak és teljesítőképesebbek, mint a németek. Ráadásul gyakran szerényebb körülmények között is.


Szorgalmas nép a német is, de nem a világ legszorgalmasabbjai.

2016. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

én meg pont úgy halottam,hogy nem igazán szorgalmasak ,nem szeretnek dolgozni..ezért örülnek ha kimennek oda külföldről és van ki megcsinálja.

de tényleg nem lehet általánosítani

2016. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

20.46.


A kínaiak csak szorgalmasnak látszanak, mert lassúak, és a legegyszerűbb dolgot is képesek úgy csinálni, mintha bonyolult tevékenység, nagy hozzáértést igénylő, komoly teljesítmény lenne. Persze, lehet, hogy nekik az is, de jól tudják előadni.

Más világ.

2016. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a sztereotípiát hallottam, hogy a német városok tiszták, de a németek nem fürdenek. Ez alapján lehetnek akár még büdösek is...
2016. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy nagyon precízek, és heti egyszer fürdenek. Ezutóbbi szerintem nem igaz :D
2016. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lenéznek másokat
2016. nov. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!