Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolás után közvetlenül...

Tikana kérdése:

Sportolás után közvetlenül miért alacsony a pulzus?

Figyelt kérdés
A barátnőm panaszkodott rá, hogy nem érti. A vérnyomása 197/72, a pulzusa meg 50 körül közvetlen a sporttevékenység befejezése után. Kb 3-5 perc után szépen rendeződik a pulzusa 72- re és a vérnyomása is visszaáll. De nem kéne magasabb pulzusszámának lennie???

2013. febr. 24. 11:16
 1/2 anonim válasza:

Ez elég furcsa jelenség. Biztosan jól mértétek a pulzusát? egyáltalán a pulzusát mértétek vagy a szívdobogását a csuklójánál - csak azért kérdezem, mert én már jártam így:)

Viszont, ha tényleg felrázza a sport őt és a vérkeringését is, és valóban alacsonyabb a pulzusa ekkor, akkor szerintem el kellene menni ezt kivizsgáltatni. A háziorvos is talán megteszi, de ha nem, akkor kell kérni tőle beutalót a kardiológiára (akár egy rendelőintézetben is elvégzik, nem a kórházban), ott biztosan alaposan kivizsgálják.

2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,

szerintem inkább a sport orvos tudja megmondani igazán, ez normális-e. Szerintem lehetséges, ha valaki rendszeres kardio sportot űz, megváltoznak ezek a megszokott paraméterek, ezért ijedelemre semmi ok.

Én egy ideig rendszeresen futottam, majd biciklizem már egy ideje. A maximum pulzusom elég magas a koromhoz képest. A sport hatására a "nyugalmi" érték is sokat csökkent. Erről azt mondják az edzettség egyik jellemzője.

Legutoljára egy délelőtt simán 50 körüli értéket mért nálam az üzemorvos. A vérnyomás adatai alapján az elég magas, tehát simán lehet elég vér-oxigén érték a vérében ehhez. 3-5 perc nem sok.

2014. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!