Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem minden okkal...

Szerintetek nem minden okkal történik a világon? Ha igen, hogy fér ebbe bele az ítélkezés, rasszizmus?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a tipikus mondások, hogy "ezek nem emberek" vagy "nem értem, hogy lehet valaki ilyen". Na hogy? Talán nem a körülmények alakítják az embert, nem ezt mondja a pszichológia, hogy az emberi természet logikusan megérthető, lebontható mégha rohadtul össze tett is? Mit gondoltok?
2017. máj. 13. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Összefüggéstelennek hat a kérdés. Ha minden okkal történik, akkor előfordulhat, hogy az ítélkezők/rasszisták a rossz tapasztalataik miatt azok. Megfogalmaznád kicsit másképp, hogy mit akarsz megtudni?

Amúgy szerintem nem történik minden okkal, én úgy gondolom, hogy vannak véletlenek, tehát egy adott viselkedéssel nem fogunk kiváltani adott történéseket. Megmagyarázni meg lehet őket - a pszichológiát például alkalmasnak tartom erre - , de karmában és társaiban nem hiszek.

2017. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na szóval úgy értettem, hogy a rasszista/ítélkező emberek mit gondolnak erről, mi a filozófiájuk. Ugye a modern tudományos beállítottságú világkép eléggé erről szól, hogy a világ egy logikusan működő, ok-okozati összefüggéseken alapuló "gépezet". Amikor az emberek gyűlölködnek, akkor viszont szinte mintha pont, hogy ezt hagynák ki a képletből. Például a migránsokra szokták mondani, hogy "a hagyjuk bem is a háború elől menekül, meg milyen márkás cuccaik vannak, dehogy szorulnak ezek segítségre". Ilyenkor kiesik a képletből a miért kérdése, egyszerűen kicseszni jönnek mert gonoszak és kész? De ez csak egy példa, nem is kell feltétlen a rasszizmusra gondolni. Szóval hogy van ez?
2017. máj. 13. 09:28
 3/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Hát én továbbra sem értem a kérdést :D
2017. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tényleg ilyen nehezen érthető? :D

Akkor a migránsokkal kapcsolatban egy még konkrétabb példa: amikor azt mondtam valakinek, hogy szerintem ez a renget ember akkor sem oknélkül indult meg Európa felé és nyilván rossz volt a helyzetük, ő csakazért is azt bizonygatja, hogy nem is volt rossza helyzetük, ez csak duma, így meg úgy. Ez most egy példa. Vagy amikor itt valaki ilyeneket ír, hogy egy tinédzsernek nem lehet oka a depresszióra, csak megjátsza magát meg biztos azon sír, hogy nem kapott iphone-t az apucitól. Szóval gyakran azt tapasztalom, hogy azt bizonygatják az emberek, hogy XY "logikátlan", erre nincs oka, csak kicseszésből teszi a nyomorékja. Erről a jelenségről szól a kérdésem, ha valaki kicsit is magára ismer, az mit gondol az emberi természetről, hogyan működik, nem úgy ahogy én látom? Nem okkal történnek a dolgok? Ha még minig nem érthető, feladom :D

2017. máj. 13. 09:59
 5/20 anonim ***** válasza:

Mindennek van oka, egy kiinduló pontja.

Persze, egy tinédzser is lehet depressziója, de a nagy részük csak sajnáltatja magát, amiért nincs se barátja se iPhone-ja. Egy felnőtt több dolgot veszíthet szerintem, ezért így náluk nem ítélkeznek.

A megélhetésért migránsok meg felőlem is vissza is mehetnek. Felháborító látni, amikor azért verik szét a táborukat, mert nincs WiFi. Bocsánat, ha én menekülök, mert nem szeretnék meghalni, és van egy ország, ahol nyugalomban le tudok ülni, akkor én csak hálás lehetel. Nem tetszik? Vissza lehet menni! A helyzet tényleg rossz, és tényleg vannak, akik valóban menekültek, de ők vannak kevesebben.

2017. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Értem, tehát a migráció, a rasszizmus és az ok-okozat összefüggéseire vagy kíváncsi.

Erről azt gondolom, hogy ha valaki menekül a háborús helyzet elől, az is egy ok. Ha egy olyan ország felé veszi az útját, ahol magas a szociális ellátás, az is egy ok.

Ha az emberek azt látják, hogy katonakorú férfiak márkás ruhákban, műszaki cikkekkel - azaz láthatóan nem nélkülözve - tömegesen tartanak Európába, és ezért nem hiszik el róluk, hogy ők menekülnek, hanem elítélik őket: ez is egy ok. Szerintem teljesen logikus.

Abban is látok logikát, ha valaki egy adott népcsoportból megismer embereket, és bár pozitívan áll minden egyes új emberhez, mindig csalódnia kell a jellemében, akkor egy idő után nem fogja kedvelni az adott népcsoportot.

2017. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Oké, akkor az alap kérdéstől eltérve, azok a migránsok, akik láthatóan nem nélkülöznek, miért jönnek ide? Csak úgy? Erre mi az elmélet? Vagy itt megáll a tudomány?
2017. máj. 13. 11:16
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja tudom, mindegyszálig terrorista, nyilván. De akkor honnan jön a gyűlöletük? Ja igen az iszlám, agymosottak stb. Mindenre megvan a válaszotok, ezzel igazolván, hogy... mit is? Hogy ők velejéig gonoszok, férgek? Hiszen minden jel erre mutat... na ez az ami szerintem akkor sem ilyen egyszerű, csak egyszerűbb, mert így az empátia legkisebb szikráját is el lehet nyomni ami esetleg feléjük irányulna, mert ők "nem emberek". Meh...
2017. máj. 13. 11:21
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy bűzölgő idegen ember be akarna költözni a hálószobádba, te is kitalálnál mindenféle ideológiát, hogy miért nem kéne ezt neki megtenni. Szerintem teljesen természetes, hogy az embernek nem tetszik, ha a másik ember rá akar telepedni, és ez egyénenként is működik, de közösségi szinten is. Az már tök mindegy, mivel indokolja meg, de a lényeg az, hogy senki nem szereti, hogy ha máshonnan érkezők belemásznak a saját életterükbe, és ki akarják azt sajátítani. Szerintem az a normális, rendes dolog, hogy az ilyen embereket távol tartjuk, és ez nem rasszizmus, egyszerűen csak a saját életünket és a megszokott környezetünket védjük.


Az, hogy ezek az emberek miért jönnek, az teljesen más kérdés, és biztos oka van annak is, de az legyen az ő dolguk.

2017. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Párizsi merénylet. Miért mutassak empátiát a merénylők iránt? Gyilkosok.

Az emberek jogosan félnek. Én se engedném be őket.

Aki nem nélkülöző, az menjen vissza és védje meg a hazáját. Ne rajtunk élősködjön!

2017. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!