Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rasszisták többsége miért...

A rasszisták többsége miért tagadja, hogy az?

Figyelt kérdés
"Én nem vagyok rasszista, csak a büdös, rühes cigányokat utálom." Ez egy szó szerinti idézet volt az egyik ismerősömtől. Aki rasszista, az miért nem vállalja fel, hogy az? Valaki elmagyarázná nekem? Legbelül ők is tudják, hogy a rasszizmus helytelen? A politikai megnyilvánulásoktól, ha lehet kíméljetek, nem erre vagyok kíváncsi.

2017. máj. 7. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért barátom, mert nem a bőre színe miatt utaló őket, hanem a viselkedésük miatt.
2017. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha én azokat az embereket utálom, akik lopnak, nem dolgoznak, kötekednek, terrorizálják a becsületes embereket...

Legyen az fehér, cigány, néger, kinai, arab... akkor én most rasszista vagyok?

Mert bizony vannak ilyan ciganyok is akik dolgoznak, nem kötekednek.... őket nem utalom....

2017. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-es Pontosan erről van szó. Látom te megérted a lényeget. Az embert ne a kinézete vagy a bőrszíne alapján ítéljük meg, hanem a cselekedetei alapján. Aki nem így tesz és nem is akar így tenni az akárhogy is, de rasszista.
2017. máj. 7. 13:55
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Én se birom pl a kannibálokat.

Akkor rasszista lennék? Mert elvégre biztos rendesek, nem tehetnek a kulturájukrol, vagy arrol hova születtek csori kisbabakent...

2017. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es Sejtettem, hogy próbálsz majd valami kibúvót keresni a normális válasz alól, úgyhogy gratulálok mert sikerrel jártál.
2017. máj. 7. 14:17
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez normalis valasz volt...

Az emberek a kulturájuk szerint veleményezzuk.

Attol még nem rasszista senki.

2017. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En nem tagadom! Mindenki tudjak, hogy bizonyos orszagok allampolgarait nem igazan birom.
2017. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csak nem értik/másik értelmezés szerint használják a rasszista szót.


Kannibál = embereket eszik. Tehát ha elítéled azt ha valaki embereket eszik elítéled a kannibálok mimdegyikét.


Cigàny nem = büdös, rühes hiszen vannak kivételek. Ha elítéled a büdös, rühes embereket, és nem állsz szóba velük, akkor sznob vagy. Ha elítéled a cigányokat - mert a 99% (a példa kedvéért) büdös és rühes, akkor rasszista, mert a maradék egy százaléknak, aki kinakarna törni nem adsz lehetőséget.

2017. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy manapság mindenkire azonnal belefojtják a szót azzal hogy "rasszista".


A rasszista is gyakorlatilag egy gyűlölet szó lett, amivel csak leegyszerűsítik a dolgokat. Mert véletlenül sem azt vizsgálják meg, hogy mégis mi baja az adott egyénnek az adott népcsoporttal, nem mellesleg azt sem veszik figyelembe hogy egyes népcsoportokat a világ minden pontján ugyanúgy utálnak. És véletlenül sem azt nézik, hogy az a bizonyos népcsoport mit tehetne ez ellen, hanem az ellenük felszólalókat támadják...

2017. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok rasszista, de előítéleteim vannak velük szemben. Ezzel nincsen semmi baj. Lehet ezt tagadni, ami az egyszerűbb, de el is lehetne fogadni, hogy sok olyan ember van közöttük akik bűnöző életmódot folytat. Ez természetesen minden etnikumnál előfordul, viszont nem mindegy, hogy a fehér emberek 35% lop és él másokon, mint pl. a romák 90%-a csinálja ugyanezt. Előítéletei, pedig mindig lesz mindenkinek másokkal, ez egész egyszerűen evolúciós beidegződés. Viszont azért nem lesz rasszista egy ember mert fenntartása van másokkal szemben. Ez inkább a normális természetes dolog, mint minden nem egészséges, vagy normális dolgot elfogadni, ahogy a libsik 90%-a teszi.
2017. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!