Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez kisebbségi komplexus?

Ez kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés

Ha valahol szóba kerül,hogy mi a végzettségem,hova jártam suliba,szégyenlem megmondani.Nem végeztem egyetemet és ezt gáznak érzem.Frusztráltnak érzem magam,ha "magas végzettségű" emberek közt vagyok.Úgy érzem,hogy lenéznek.Nem jönnék össze egy diplomás lánnyal,mert képtelen lennék elviselni,hogy kevesebb vagyok nála.Meg utálom azt,ha egy lány karrierista.

De nem csak ebben van így

Ez kisebbségi komplexus?



2017. máj. 17. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez az lehet. Ismerek olyan párokat ahol a nő magasabb végzettségű és jól megvannak. Olyan esetben láttam eddig problémát ahol a nő fizetése egy nullával több volt. Értsd a férfi keresett épphogy 6 számjegyű összeget de a nő milliós nagyságrendben. Ott válás lett a vége de úgy tudom hogy ott is a férfit frusztrálta hogy a nő jóval többet keres de ez csak sejtés.

Ha ez téged megnyugtat a világ leggazdagabb emberének nincs diplomája és mégse hülye hanem a Microsoft tulajdonosa. Bár a céget most egy diplomás vezeti. Rajtad áll hogy mit hozol ki magadból és a lehetőségeidből. Ha meg valaki valami miatt lenéz akkor lehet hogy nem benned van a hiba hanem a társaságban. Keress más embereket akik másképp gondolkoznak. A jól megválasztott környezet a siker kulcsa is lehet.

2017. máj. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annak tűnik. Egy olyan dolog miatt szégyelled magad, ami miatt nem kellene. Az írni-olvasni-számolni tudás alapdolog (írni pedig látok, hogy tudsz), az egyetem egy plusz, nem elvárás. Ettől még lehetsz sikeres, jó szakember.

És a diplomás nők se kind karrieristák...

2017. máj. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*látom, mind.

Tessék, erre én vagyok az, aki nem tud írni :D

2017. máj. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a diplomától lesz valaki több, vagy kevesebb.


Az elsődleges mérce az, hogy jó ember vagy-e morálisan, józan gondolkodású, becsületes vagy-e.

A másodlagos mérce az, hogy intelligens és empatikus ember vagy-e.

A harmadlagos mérce az, hogy tehetséges vagy-e valamiben.

És egy férfi felé jogos elvárás lehet még, hogy alapvető anyagi biztonságot (de nem gazdagságot!) tudjon biztosítani a családjának, és megbízható, érett gondolkodású legyen.


De ezeken kívül semmi más nem számít. Ami másban - sikerben, karrierben, pénzben, szépségben, egyetemi végzettségben, anyagi javakban méri az embereket, az felszínes, sznob, és nem érti az élet lényegét.

2017. máj. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Telitalálat kérdező:


Az.

Kisebbségi k.


Ettől semmivel sem vagy kevesebb.

Csak annyival, hogy elhiteted magaddal, hogy igen.

Mert papírod nincs róla, hogy többre is képes vagy?


2 diplomást ismerek, még egy rendes lecsót sem képes megfőzni, vagy beütni egy szöget egy deszkába, úgy, hogy a kalapáccsal a saját ujját lilára ne ütné.


Akkor miről van szó?


Csak arról, hogy a több pénzéért 25 ezerért egy csapot kicseréltet?

Pedig ezt Te megtudod oldani 1300Ft-ból?

Akkor most Hitler elven gondolkozunk?

Alacsonyabb rendű lennél?

Esküszöm, Schindler listája c. film ugrott be.


Pl. oda néztem és megismertem egy régi barátnőm.


Tudom, hogy diplomás és sort állt a kis-könyvével a "foglalkoztatottsági segélyért" - Magyarra lefordítva munkanélküli segélyért. Meglepődtem.

Azon már kevésbé: (foglalkoztatottsági hivatal)

(nem értem miért kellett pl, ennek a hivatalnak a korábbi megnevezését megváltoztatni) -így elegánsabb?

Régen: Munkaügyi Osztály.

Vagy, segéd munkás helyett=operátor? Stb.


Nem egyedül állt, többen is, sort álltak akik ránézésre nem "szakadtak".


Talán a kilátástalan helyzetük "padlóra" tette őket is.

Elképesztő a pénz hatalom ebben is.

"Munkaerő gazdálkodás". HR osztály. (HUMÁN ERŐFORRÁS)

Ez már nagy fejlődés, ha sikerült a rabszolgatartást ilyen szép nevekre átkeresztelni. :)

Kis is mondta?

Hofi?


"Ez már valami, gyerekek!".


Amikor a férfi kevesebbet "keres", az számára megalázó lehet.


Egy esetben nem.

Ha 8 általánosnál tovább nem jutott egyik sem.

Ez statisztikai infó!


Minél több végzettséggel - fokozattal feljebb él egy pár, annál inkább osztályozódnak. Majd labilis a kapcsolatuk.

Az is statisztikai adat, hogy a magasabb végzettségűek öngyilkosságai arány száma tripla annyi, mint az alacsonyabb végzettségű emberekéknél.


A fáma ehhez mit szól?


Felsőbbrendűségű komplexus?

2017. máj. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az,hogy a magasabb végzettségűek közt több az öngyilkosság,szerintem nem meglepő.A kevésbé intelligens(de itt inkább a lusta szót használnám) emberek egyszerűen jobban tudják élvezni az életet.Mert nem stresszelnek,hanem szarnak bele a világba.Legalábbis én így látom.

Én nem tudom élvezni az életet.Boldogtalan vagyok,nem tudom hogy kell boldognak lenni.És szerintem azért,mert kevésnek érzem magam.

2017. máj. 17. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!