Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyenkor normális a kisebbségi...

Ilyenkor normális a kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés

Van egy lány az ismeretségi körömben.

Jól ment férjhez, ezért már akkor meg volt mindene, amikor én még szó szerint éheztem.

3 szobás lakás, drága ruhák, utazások, luxus parfümök...meg persze nem semmi egó mellé.

Neki ugyan nincs bevétele, nem dolgozik, de már akkor mindig hangoztatta, hogy az ő pénze, meg az ő lakása.

Egy évre rá én is találtam munkát, elkezdtem jól keresni. Most mi is jól élünk. Szép nagy lakás, végre vannak ruháim...

Mivel mindigis szegény voltam, nem ismertem a pénz értékét, azt hittem, milliomosok. Most, hogy én is ugyanezen a színvonalon élek, kezdem kapizsgálni, mire elég x összeg.

Viszont ő rettenetesen gazdagnak érzi magát, és ezt fitogtatja is. A mi összvbevételünk megegyezik az övékével, csak neki a párja keresi az összeg 100%-át, nálunk pedig 70%-30% a felosztás. (én kapok többet, de sokszor segítek a barátomnak)


Ha ugyanannyink van, miért érzem magam kevesebbnek mellette?


(Nem szebb, nem tanultabb, nem okosabb nálam, csak nagyobb a szája az önreklámot illetően)


21L, 23L


2015. aug. 22. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtaláljuk a választ, hogy miért épp hozzá méred magad, úgy akár túl is lehet lépni ezen. Érdekel a dolog, kíváncsi vagyok a részletekre
2015. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem mi késztet téged arra, hogy hozzá méregesd magad...
2015. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most felhozok egy saját példát, hátha úgy jobban el tudom magyarázni, amit akarok. :D A barátnőmék gazdagok voltak, mi kicsit átlag alatt éltünk. Hozzászoktam, hogy milyen színvonalon élnek, náluk mindig kicsit kényelmetlenül éreztem magamat. Miután az apja vállalata tönkrement, a mi szintünkre süllyedtek, bennem viszont még mindig megvan pár év után is az érzés, hogy ők jobban élnek, annyira belém rögződött.

Szerintem ez is lehet az oka, hozzászoktál ahhoz, hogy gazdagabb volt nálad, főleg hogy reklámozza is.

2015. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig te sokkal jobb vagy nála,te dolgozol,ő csak egy szánalmas naplopó.Régen az ilyeneket hívták közveszélyes munkakerülőnek.Ráadásul még nagyképú is.Arra veri a nyálát,amit nem ő szerzett,semmi köze nincs hozzá.Egyszerűen szánalmas..
2015. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én például bárkivel szemben kellemetlenül tudom érezni magam sokszor, aki fölényesen viselkedik, nem nevezném föltétlenül kisebbségi komplexusnak. Még ha egyáltalán nem is függ össze az illető "értékeivel", akkor is az egészben van egy viselkedés (ami ha nem is túl szimpatikus), amit én nem tudnék produkálni, pl. hogy egy társaság középpontjának érezzem magam, még akkor sem, ha valamiben jobb vagyok.


Szerintem egyáltalán nem lehet felhozni, hogy a barátnőd "gazdagsága" miatt éreznéd ezt, inkább könnyelműsége miatt.


Gondolj bele, bár nem tudom, milyen ismeretségi köröd van, de ha épp olyan nőkkel foglalkoznál, akik Többet keresnek nálad, és sokat dolgoznak, azokkal szemben nem éreznél így, mert azoknak nincs idejük reklámozni magukat. Aki becsületes munkával sok pénzt keres, annak talán sokszor épp ideje nincs elkölteni, vagy kiszórakozni nap mint nap:D


Velem olyan volt, hogy megmagyarázhatatlan dologért voltam kisebbségi komplexusos valakivel szemben, akiről nehezen tudtam bevallani, hogy nagyon egyértelműen "rosszabb" nálam sok mindenben, kicsit össze is zavart ez az érzés, de lényegében a könnyelműséggel magyaráznám, az illetőnek megvolt az a súlytalansága, hogy nem idegesítette magát azokkal a megfelelésekkel, amikkel én, és lehet ez célszerűbb volt neki, de hát mindenki maga dönti el, hogy mi jó számára, mit akar.

2016. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!