Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki a...

Van köztetek olyan aki a nyár/jó idő közeledtével egyre depressziósabb?

Figyelt kérdés
Télen minden sokkal nyugisabb, hidegebb/hűvösebb mindenhol a légkör, az emberek visszafogottabbak, nincsenek annyira magukkal elszállva csak a dolgaikra koncentrálnak, a szép szövetkabátomat viselve pedig sokkal jobban nézek ki, mint ilyenkor. De ahogy egyre jön a nyár, azt veszem észre, hogy az egó is ezzel együtt sokkal jobban megfigyelhető a levegőben. Egyre több egymást faló szerelmes párt lehet látni, megjelennek az utcákon a feltűnősködő kabrós menőcsávók és elitista csajok/motorosok (természetesen lengén öltözött barátnővel a hátsó ülésen). Mindenki sokkal jobban megnézi a másikat: "Jé, az a srác milyen jóképű, izmos teste van bezzeg a másik meg milyen kis törpe/nyeszlett". A csajokban is jobban dolgoznak ilyenkor a hormonok, amit mindenhol tapasztalok és annyira sem érzem magamat férfinak, mint máskor. És mint már említettem egyre több szerelmes párt lehet látni, miközben nekem ugyanúgy nincs barátnőm, mint az eddigi évek során. Csak most még a jobban előtérbe kerülő alkatom miatt annyi önbizalmam sincs, mint az év többi részében. És emiatt hihetetlenül depressziós leszek. A gyerekes alkatom sokkal jobban meglátszik, mint más évszakokban (amikor jobban el tudom rejteni) mert a meleg miatt muszáj vékonyabban öltöznöm. Illetve nyáron ütközik ki leginkább a más és a saját boldogságom és önbizalmam közötti jóval nagyobb differencia. Ez a különbség egy szürke esős novemberi hideg estén sokkal kevésbé nyilvánul meg, ezért akkor nem is érzem magamat annyira kiközösítettnek a társadalomból, mint ilyenkor. Nyáron tényleg csak akkor mozdulok ki a szobámból, ha nagyon muszáj, mert a fent említett jelenségek miatt az önbecsülésem tényleg egy pillanat alatt gödörbe kerül. Hasonló sorstársak véleményére lennék kíváncsi. Előre is köszi a válaszokat.

2017. máj. 20. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem igazából az "zavar", hogy ilyenkor vannak a fesztiválok, és mindenki azt kérdezi tőlem: "és te hova mész bulizni?" Őőő, sehova. Nem vagyok bulizós típus. Azért, mert fiatal vagyok, nem kötelező buliznom... de a nyár erről szól kb.
2017. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Igen ez a másik szánalmas dolog. Mintha mindenkinek annyira kötelező lenne minden nyarat végigdorbézolni. Ilyenkor 3 hónapig az emberek elfelejtik, hogy vannak kötelességeik, azt gondolják ez a megtestesült mézes-mázos kánaán. És megy a buli egész évben, szabadságolások, lesz***m stílus és féktelen hedonizmus. Az angolok és északiak nem véletlenül élnek annyira jobb gazdasági körülmények között, hiszen a hűvösebb/hidegebb idő miatt az emberek visszafogottabbak/konzervatívabbak és tudják, hogy nem az élvezetek féktelen hajszolásából áll az élet és jobban tudnak koncentrálni a munkára.
2017. máj. 20. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező szóval szerinted ezért Jobb az Angolok életszínvonala:" Az angolok és északiak nem véletlenül élnek annyira jobb gazdasági körülmények között, hiszen a hűvösebb/hidegebb idő miatt az emberek visszafogottabbak/konzervatívabbak és tudják, hogy nem az élvezetek féktelen hajszolásából áll az élet és jobban tudnak koncentrálni a munkára."

Jaj nemá!!!!

Azért mert Te nem vagy bulizós hanem egy befordult ember vagy nem kell ilyen hülye kifogásokat találni. Nem vagyunk egyformák. Ennyi. Én 45 éves vagyok. Az életemben átmentem a bulizós korszakon, a kicsi a babánk korszakon, jelenleg a nyugira váró korszakban vagyok.Egyiket se lett volna jó kihagyni. Az életet élni kell...ki így ki úgy.

2017. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#1 ha nem leszel fiatal, akkor is meg fogod kapni ezt!
2017. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy látom, kétféle ember van; Aki hisz a halál utáni életben, és aki a halál előtt sem képes élni. :-))
2017. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A rizsát nem olvastam el, bocsi. Szigorúan a kérdésre válaszolva: igen, van. Nem, nem én vagyok az egyik, mert folyton, időtől függetlenül pocsékul érzem magam, de van ilyen.

Nem szeretem a nyárban, hogy nem tudok kimenni a házból, mert naptej ellenére is leégek.

2017. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a nyár a kedvenc évszakom ilyenkor sokkal jobban érzem magam. A strandszezon miatt én is kicsit jobban stresszes vagyok de tavasszal többet járok ki futni + edzek + egy kis diéta és még is van oldva. Ha nagyon zavar a tested akkor tudsz rajta változtatni ezt fejben kell eldönteni. Ha zavar, hogy "kisfiús" alkatod van, akkor szedj fel pár kg izmot és jobban fogod magad érezni. Ehhez nem muszáj kondiba sem menni otthon is csinálhatod. De ha lusta vagy akkor meg fogadd el magad így és kész ez vagy te ez a te tested. Akinek még nem tetszik bekaphatja🖕

16/L

2017. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Huhh, én pont imádom a nyarat.

Amíg télen iskolába kell járni, addig nyáron ki sem kell mozdulnom a szobából, nem kell emberek közé mennem.

Nyáron fel tudok kicsit töltődni..

Bár ez a bulizós dolog engem is idegesít, de ilyen télen is van pl a szilveszter..

És mivel nem megyek ki a házból, nem kell az undorító alakom mutogatni(amin a ruha sem szokott segíteni).

17/L

2017. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lány létemre én is kicsit hasonlóképpen vagyok vele. Csak mondjuk a barátaimmal muszáj úgymond elmennem a fesztiválra, el is megyek, hogy azért ne üljek csak otthon, de feloldódni nem igazán tudok. Nem élvezem a tuctuc zenére való lötyögést, esetleg annyi a pozitív, ha tényleg figyeltek egymásra és tisztességes keretek között maradtok meg. Amúgy ott is amiket lehet egy ilyen tömegfesztiválon látni, azt a sok kiéhezett, alulöltözött fiatal ...na minden szóval tényleg kell idegrendszer a mai világ jelenségeihez, most csak egyet emeltünk itt ki, az ún. bulit.
2017. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek felnőtt nőként.Ilyenkor felerősödik minden lelki bajom,az emberekhez nincs idegzetem,jobb elkerülni őket,de alig lehet ilyenkor.

Télen,ősszel szabadnak érzem magam.

2017. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!