Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor érdemes szerintetek...

Mikor érdemes szerintetek feladni azt, amiért küzdesz?

Figyelt kérdés

Nem személyre gondolok, hanem arra, amikor valamit nagyon szeretnél elérni az életben. Hol van az a pont, amikor azt mondanád, hogy ennyi, kész, nincs értelme tovább csinálni? Hogy sosem fog menni, csak az idődet pazarlod, és inkább keresel egy új célt? Mi a saját határod? (például: "Ha másodjára se vesznek fel egyetemre, akkor nem próbálkozom többet.") Lehetséges egyáltalán feladni valamit szerintetek, vagy egész életedben nyomasztani fog, és időről időre eszedbe jut, hogy milyen kár, hogy nem voltál kitartóbb?

Csak vélemények, tapasztalatok érdekelnek a témával kapcsolatban, nem fogok vitába szállni senkivel, nem pontozok le senkit.


2017. máj. 22. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szükségletekről szól. Amikor valamiről nem látom, hogy valahogyan megtérül a befektetett energia egy szükségletem kielégülésével, semmilyen hosszú távon sem, akkor azt a célt feladom, és más módot keresek a szükségleteim kielégítésére.
2017. máj. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Soha. En amit akartam megcsináltam. Talan egyszer nem.. Bocsi szakot kellett váltanom az egyetemen. De nem az en hibámból hanem kevesen voltunk es csomó tárgyat "önálló felkeszulessel" akartak oktatni. Kb szar se lett vna belőlem nem szakember. Talan merlegelni kell mit teszel bele mit kapsz erte. En makacs vagyok es hajt az amibe időt fektettem mar. Ha elsőre nem jon össze valami ramegyek másodjára max kicsit hanyagolom kozte. Rohadt küzdelmes ennyire makacsnak es akaratosnak lenni de en ilyen vagyok.
2017. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Sokan mondják azt a közhelyet, hogy soha. Ez szerintem nem igaz. Nagyjából az egyessel értek egyet: Ha nem éri meg csinálni, akkor érdemes feladni.

Én pl. bekerültem az egyetemre és az első pár évben küzdöttem. A barátaimmal alig tudtam találkozni, rengeteg élményről és programról maradtam le, folyamatosan szívok. Megtanulom pl. rendesen a tananyagot, de ha a tanár random az én zh-m akarja lepontozni, akkor megteszi és ment a kukába a több órányi tanulás. Azok az ismerőseim, akik egyetem helyett kimentek külföldre dolgozni, mérföldekkel előrébb járnak, mint én. Nyári gyakorlati helyet is nehezen találtam, valószínűleg munkát is nehezen fogok. Úgy, hogy elvileg keresett szakma, amit tanulok, de a gyakorlatban mégsem.

Mikor kellett volna feladnom? Az első vagy második félévben, amikor mindenki azt próbálta belém mantrázni, hogy ne adjam fel. Ha átgondolod, akkor rengetegszer, akik így "támogatnak", igazán át sem gondolják az ember helyzetét. Nekem pl. olyanok adtak tanácsot, akik laza szakokra mentek vagy nem is tanultak tovább. Ha rám hallgatsz, olyan tanácsát kéred ki feladás-küzdés ügyében, aki tényleg ismer és képben is van azzal kapcsolatban, amiről tanácsot készül adni. Nálam ez nem volt meg, így rengeteget buktam. Engem pont az fog nyomasztani egy életen át, hogy csináltam, küzdöttem és nem vettem észre, hogy ezt nem nekem találták ki.

2017. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Én csak egy rövidke idézetet írnék:

„nincs elvesztett játszma, csak a halál után öt perccel”

2017. máj. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

#4: Ez az, amivel nem értek egyet. Ismerek olyat, aki sportban küzdött. Az edző nagyon leterhelte és annyira túlerőltette a gyerek magát, mert küzdeni akart, hogy lesérült. Sosem fogja elérni azt, amit szeretett volna.

Mindenki veszít olykor és érdemes megtanulni veszíteni. Érdemes tudni, hogy mikor kell kiszállni a játékból és új lehetőséget keresni.

2017. máj. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
már a legelején , az én világlátásom szerint küzdeni felesleges , az életet nem küzdésként hanem életként fogom fel. Nincs értelem így nem lehet cél , arra törekszek hogy nekem jó legyen és ez nem céltudatos küzdelem hanem mély emberi ösztön , hedonizmusnés nihil a kettő paradox keveréke él bennem és nem is olyan rossz így élni habelátod kicsivel se jobb azoknak akik folyton futnak valami után. Persze van hogy kedvem támad utazni , venni valamit de nem küzdök érte mert úgy vagyok lehet elérem lehet nem de lényegébe mindegy mert nekem így is jó. Számomra ez az autentikus élet !
2017. máj. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pihentetni érdemes a küzdelmet, ha:

- elfáradsz

- úgy látod, hogy nem a küzdelmed, hanem külső körülmények miatt hasztalan az erőfeszítésed.

Pl. ne télen építkezz, ne szórj gyöngyöt a disznók elé, ne taníts varjakat repülni a víz alatt, stb.:)

2017. máj. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nemhogy másodszor, de negyedszer sem vettek fel sehová...,

Feladtam, elkeseredetten dolgoztam 10 évet 3 műszakban... aztán egy nap megvilágosodtam, elkezdtem autodidakta tanulni, és ma diploma nélkül ugyan ott vagyok, mint a diplomások...

(Etikus hacker)

2017. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Fontos dolgokat soha.

Ha nem vesznek fel, jeletkezz mashova. Talán ez egy jel hogy nem oda kéne.


Nem fontos dolgokat meg hátra lehet rangorolni, de azokat sem kell feladni.

2017. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor úgy érzed, hogy a befektetett energia több, mint ami eredményt vársz/kapsz.

De azért a legtöbb sikertelen próbálkozás után jobb kicsit pihenni, hátralépni, megvizsgálni, mert lehet, hogy nem olyan nehéz elérni a célt, csak eddig rossz módszert választottál.

2017. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!