Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek? 15/L

Miért ilyenek az emberek? 15/L

Figyelt kérdés

Olyan sok emberrel találkozom és szinte alig van valaki akinek vannak álmai és meg is akarja valósítani. De nagyon sokan vannak akiknek vannak álmai de reménytelennek tartja ezért lemond róluk. És vannak akik nem is álmodnak mert "hülyeségnek " tartják... Amikor pici lány voltam( de szerintem nem csak én hanem mindenki) már akkor is álmodoztam nagyobb és kisebb dolgokról és hittem benne hogy megvalósul és megvalósult. Hittem magamban hogy megtudom csinálni, magabiztos voltam és megcsináltam. Jó persze ez biztos másabb fiatalabb korban de ahogy egyre jobban növök fel egyre kevesebb ember van aki hisz magában, vannak céljai és meg is akarja valósítani. Manapság azokat az embereket akik álmodnak és hisznek abban hogy megvalósítják az álmaik, "betegnek" nézik és van hogy ki is nevetik. Pedig valószínűleg ők majd elérik a céljaiat mert biztosak magukban és akarják és tudják hogy mit akarnak. Utána pedig utálni fogják, mert elért valamit és akkor már rögtön "utálni kell" miközben az nem utálat hanem irigység. És ez olyan szánalmas, hogy nem az hogy örülnénk neki hogy megcsinálta és tanulnánk abból hogy bármit meglehet valósítani és mi is tüzzünk ki célokat és tegyünk érte hanem lehurrogjuk a másikat kivetítve rá a haragunkat a saját elétünk iránt. Aztán megy az hogy senki sem a saját dolgával törődik hanem a másikat figyeli hogy mikor tudja lehurrogni a másikat és porig alázni és nem a saját életére figyel... Na és persze ami nem tetszik annak hamgot is adunk kőkemémyen.. Meg jön az hogy mindenki állandóan panaszkodik és nem tud semmiért hálát adni.. néhány ismerősömtől is mindig hallom hogy "Olyan rossz az életem.." "Nem vagyok olyan szép mint ahogy akarom" "Utálom magam és az életem" "Legszívesebben csak meghalnék" .

Könyörgöm ne sajnáltassátok már magatoķ mikor egészségesek és fiatalok vagyunk/vagytok! Tegyetek azért, hogy ne így lássátok.. mindent helyre lehet hozni. Ha nekem sikerült mindenkinek sikerül. Csak könnyebb sajnáltatni magunk nem hogy örülnénk, hogy élhetünk. Nem tudom miért jó ez?? Lehet hogy már csak én vagyok szinte aki így látja ezt az egészet..(persze tisztelet annak a pár kivételnek).



2017. máj. 23. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert felnőttek, azért.

Az emberek 99%-a jelentéktelen senki marad élete végéig. Csak kevesen képesek megvalósítani az álmaikat, a többség a munka, otthon, karrier, család malomkerekébe ragadva élnek, és nem feltétlenül azért, mert nem mernek nagyot álmodni. A többségnek nincs is meg az a képessége, hogy ennél többet érjen el.

2017. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rajtam kívül valaki még így gondolkodik, mint te 😊

Én is idáig már megvalósítottam néhány álmomat, de mennyi van még.... 😊

Hogy mások miért mondanak le róluk ? Nem tudom, elmélkedjünk.

2017. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 én elhiszem hogy felnőnek és a sima " senki" életnek is vannak szépségei de na ne úgy éljük már le az életünk, hogy ahh huzzuk ki úgy is egyszer vége van. És bármire képes lehetsz ha van kitartásod és akaraterőd.😏

#2 Nekem is rengeteg álmom van😊 van amit már megvalósítottam de még elég sokat nem... de azok se maradnak elvesze addig nem nyugszom még meg nem valósítom. Tudom hogy én is tudok valamit mutatni a világnak és valamit hozzáadni a világhoz.😊

2017. máj. 23. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:

17 vagyok. 21 évesen leteszem az A korlátlan jogsit... Már most elkezdek gyűjteni... Szeretnék addigra egy motort :)


Több mint 1,5 millió forint kell hozzá.. apáék nem adnak bele egy forintot se (lehet nem is baj), sajnos nem szeretnék, hogy motorozzak.. szerintük túl veszélyes. Próbálnak lebeszélni róla, de semmi esélyük :)

Ez az egyik álmom... a saját 600-as Yamahán ülni.


Szeretnék gépészmérnök lenni... ehhez is mennyi tanulás kell még...


De nem adom fel, és meglesz az a rohadt motor, meg az egyetem :)

2017. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszem saját magamat példának, mert mások nevében nem akarok

és nem is tudok beszélni. Nálam ez a jelenség (nem a lehurrogás része, mert az rám nem igazán jellemző, hanem inkább a negativitás és a céltalanság), amit leírtál, már általános iskola első felében kezdődött és még mindig tart. Nem olyan egyszerű csettintésre jól érezni magadat, mint ahogy tartják. Jelenleg azon kattogok, hogy milyen területen szeretnék dolgozni, de előtte milyen egyetemet vagy főiskolát válasszak. Vagyis, hogy amire felíratkoztam, oda felvesznek-e és ha valami csoda folytán felvesznek, valóban megfelelő szak lesz-e számomra, mert amúgy hidegen hagy az adott szakma. De valamit mégis választani kellett. A gond, hogy nem vagyok kiemelkedően jó vagy tehetséges semmiben és nem találok olyan terület, ami érdekelne annyira, hogy egész életemben tudjam csinálni. Voltak nekem is ilyen korszakaim és hullámvölgyeim, hogy mindent meg tudok valósítani, minden szép, az életben mindent lehet, mert élet pozitív és csodás, de az a baj, hogy minél idősebb leszek (szinte napról napra), folyamatosan zárul be előttem minden, mert mindig csak azzal szembesülök, hogy milyen valójában a felnőtt élet (lol). Azaz csak szenvedek vele, mert jogilag és fizikailag valóban felnőtt vagyok, de semmilyen más szempontból nem. Na ennek a tudata se kellemes. Egyébként én már nem is számítok semmi pozitívra, mert amióta eszemet tudom mindenhol a kudarcot és a negatívat látom magamban és a környezetemben. Ebből a spirálból nem épp egyszerű kimászni, főleg, ha egyedül vagy.

2017. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szenes43 ***** válasza:
Az lenne a furcsa ha 15 évesen nem álmodoznál. Ez így természetes hiszen valami hivatást vagy foglalkozást kell majd tanulnod és álmodozhatsz arról is. Kevesen álmodoznak Nobel díjas tudós jövőről és többen egy középszerű hétköznapi életről. Ez nem lemondás csak közelebb áll a realitáshoz. Ésszerű olyan távlati célt kitűzni ami kemény szorgos munkával ugyan de megvalósítható. Ésszerűtlen valami olyan célt mantrázni ami irreális és arra szolgál hogy bizonygassuk velünk milyen mostoha az élet.
2017. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát pedig én a másodikhoz tartozom 😂 és akárki akármit mond nem adom fel. Még el se kezdem de már feladjam?? Áhh ez nem én vagyok. Azok az emberek akik szintén erről álmodoztak és összejött nekik akkor azokkal mi a helyzet?😊😁
2017. máj. 23. 16:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd, hogy 15 évesen ilyen éretten gondolkozol. Maximálisan egyetértek veled, nekem is ez a hozzáállásom az élethez és bizony megvan az eredménye, sorra érem el a céljaim és nem tántorítanak el a kudarcok - pedig már felnőttem, közel kétszer annyi idős vagyok, mint te.


A kérdésed egyébként meg is válaszoltad, sokkal könnyebb elmerülni az önsajnálatban és minden/mindenki másra hárítani a felelősséget, mint szembenézni a saját gyengeségeinkkel, küzdeni és fejleszteni magunk. Hiányzik az emberek ezen részéből az önismeret, kitartás (pár kudarc után vagy lassú eredmény miatt feladják), ambícó, önbizalom, ezért inkább beletörődnek a langyos fosba és kifogások mögé bújnak (például "engem nincs ki támogasson, nem volt előttem példa" - erre szoktam mondani, hogy engem sem támogatott a kutya sem, példa sem volt előttem, mégis megcsináltam). Kötelezővé tenném az oktatásban az önismerórákat egyébként, félelmetesen sok probléma gyökere a hiánya.


Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy csak így tovább, ne hagyd, hogy bárki lehúzzon - amíg te folyamatosan léped a szinteket, addig ők ugyanonnan osztják majd az észt. Nem minden jön könnyen vagy áldozat nélkül az életben, sokan inkább nem vállalják a pillanatnyi kényelem és biztonságérzet érdekében. De ha valaki hajlandó/képes kockázatokat vállalni, áldozatokat hozni és kivárni az eredményt, annak szerintem megvan az eredménye.

2017. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Firedoom ***** válasza:
#4 pacsi :D en most vizsgazom gepesz technikusbol es nyar vegere szeretnek venni egy 125^3 motort :3 ket baratommal eldontottuk, hogy teszunk egy par turat magyarorszagon bellul vagy akar messzebbre is. Erdelyben nagyon jo motoros utak vannak elvileg. A szemelyes vagyam pedig egesz europa korbe, de ez mar nem feltetlen motorral, ezeken kivul kozelebbi celjaim is vannak, nem is keves. Gyakorlatilag a mottom is az: "ha van egy hulye otleted, valositsad meg!"
2017. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tetszik a mottód! 😁
2017. máj. 23. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!