Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz embernek tartanátok azt...

Rossz embernek tartanátok azt akiből az ilyen dolgok nem váltanak ki különösebb érzelmeket? Nem nagyon érdeklik őt

Figyelt kérdés
Ha valahol a világban, akár belföldön akár külföldön történik valami eset amiben sokan meghalnak, és erről ugye a hírekben beszámolnak. Ha valakit ezek nem érdekelnek és nem váltanak ki érzéseket belőle, nem sajnálja azokat akikkel rossz dolog történt, az egy rossz ember?
2017. máj. 24. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

A mostani és az előző merényletek után sem tudtam együttérezni velük. Nem volt ott senkim, nem ismertem őket. Bennem ezáltal nem változott meg semmi, nem sajnáltam meg senkit.

Nem gondolom magam rossz embernek ez miatt.

2017. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, már szinte ilyen hírekkel bombázzák az embereket, csak ezt lehet hallani mindenhól szóval már nem olyan hihetetlen ha ez nem különösebben lepi meg az embert hanem egyszerűen csak tovább lapoz. Persze a valóságban sokkal segítőkészebbek az emberek vagyis jó tudni hogy vannak még ilyen emberek.
2017. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem hat meg, sőt, nem is nézek híreket. Leszúrta, elütötte, felrobbantotta, lelőtte. Ezek már nagyon unalmas hírek. Volt, van, lesz is ilyen. Az emberek születnek és meghalnak, ki így, ki úgy.
2017. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor mentősként dolgoztam megtanultam hogy nem jó dolog érzelmileg kötődni egy esethez sem és azon agyalni. Nem vagy rossz ember, az élet és világ rendjét nem kell a szíveden viselned. Lehet jobb is ha így teszel, mert nem emészted magad a dolgokon.
2017. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kövezz meg, de Kayla Muller (2015.02.06) esete óta nem nagyon akadt olyan történés a világban ami ilyen szinten érintett volna meg mint az ő története.
2017. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* Mueller
2017. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Mert nem ismert ott senkit, nem tehet semmit senkiért...ennyi.

Inkább normális az, ha a közeli ismeretségeiben foglalkozik ilyesmivel, mint 1000km-re a világ többi részein lévő esetekkel.

2017. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Junko Furuta esete régen történt, de az valahogy megrázott.

Az ilyen robbantásos merényletekben többen meghalnak, mégis annak az esetnek a részletes beszámolója durvábban megrázott.

2017. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magam részéről én erkölcsi értelemben elítélem a történteket (pl a mostani esetet), videót is láttam róla, és amikor a videót készítő csaj elkezdett visítani a bomba robbanása után, akkor az vérfagyasztó volt, mert belegondoltam, hogy milyen lehet "tényleg" ott lenni...


Viszont az áldozatok száma nekem is csak egy szám, lehetne 44 is vagy 68, ezek csak számok, persze tudom, hogy emberek vannak a számok mögött, de mivel nem ismerem őket, ezért a valóságban nem rázott meg a dolog. Azt felfogom az eszemmel, hogy milyen tragédia lehet a szeretteiknek stb. (én is vesztettem el már közeli rokont), szóval tudom, mit érezhetnek, de maguk az áldozatok nem tudnak hatni rám ennél jobban, mert egyszerűen ismeretlenek számomra. És szerintem ebben semmi rossz nincsen, ez a természetes. Senki nem várja el tőled, hogy sírjál és hamut szórj a fejedre és szaggasd meg a ruháidat minden, a világban meggyilkolt ember után..


Sőt, ezt a nagy sajnálkozást valahogy álszent dolognak is tartom, hogy sokan teleposztolják pl. a facebook-ot könnyező képekkel, mert igazából őket sem rázza meg a dolog. Másrészt a világ más részein ennél sokkal durvább dolgok is történnek, de az végképp nem érdekel senkit, mi van Afrikában vagy a Közel-Keleten, hány ember hal meg megalázva, megnyomorítva, éhségben, betegségben.

2017. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!