Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Butának tartanátok egy embert...

Butának tartanátok egy embert azért, mert nem szeret vitatkozni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon tud bosszantani, ha valaki vitatkozik velem. Van egy ismerősöm, akit épp emiatt már messziről elkerülök, mert ha egyszer elkezd velem beszélgetni, akármit mondok, ő mindenre azt mondja, hogy hát szerintem meg nem, mert...és a szöges ellentétét állitja annak, amit mondtam. És ezután hiába próbálom érvekkel alátámasztani a saját véleményemet, azokba is beleköt. Szerintem ennél idegesitőbb tulajdonság nem létezik egy emberben, miért nem lehet elfogadni, hogy egyszerűen nekem más a véleményem erről, mint neki? Miért kell minden kis hülyeségből vitákat generálni? Nem értem. De az is zavar, hogy amig ő kioktat engem, addig én nem tudom magam rendesen megvédeni és végül mindig csak felhúzom magam és flegmán annyit mondok neki, hogy jól van, nem beszélhetnénk valami másról? -.- És ilyenkor mindig hót szánalmasnak és hülyének érzem magam..

Szerintetek buta vagyok emiatt?


2015. dec. 27. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiknek napi szinten szüksége van a vitákra, többnyire ezekkel kompenzálnak önmagukban valamit, és rendszerint olyanokkal bonyolódnak vitába, akinél tudják, ők jönnek ki győztesen.

Az ilyenek végül nagyon egyedül maradnak, mivel kerülni fogja mindenki a társaságukat.

De észrevehető itt is, meg sok fórumon is, sokan könnyen vitába szállnak bárkivel.

2015. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vitatkozom, mert én valamit vagy tudok, vagy nem. Ergo, ha vitatkozni akarnak velem, akkor két mondatban elmondom a tényeket, aztán otthagyom őket, mert ez az igazság, aztán ennyi.
2015. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Mondd azt, hogy rendben, neked van igazad. De ezt ilyen flegma stílusban. Ez nagyon felbosszantja őket.
2015. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Én sem szeretem az ilyen embereket, mint ahogy senki sem. Igazából az ilyen embereknek általában valami pszichés bajuk van szerintem, mert azt gondolják magukról ők mindent jobban tudnak, mint te.
2015. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha általánosságban nem szeret, azért igen.

Viszont téged nem feltétlenül tartalak annak. Én szeretek vitatkozni, de tényleg vannak olyan emberek, akikkel nem lehet, úgyhogy azért nem tartok butának senkit, ha bizonyos emberekkel nem szeret vitatkozni.

2015. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dologért nem, de helyzetfüggő. Ha egy jó barátom azt mondja, hogy holnaptól drogozni fog, akkor egyértelmű, hogy megpróbálom lebeszélni, amiből lehet vita. Ilyenkor zavarna a dolog, hogy kerülné a témát.

Egyszerű, hétköznapi, gyors helyzetekben nem. De ha valakin azt látom, hogy folyamatosan a saját véleményét mondja, ami folyamatosan butaság és ezekkel kapcsolatban kibújik a vita alól, akkor igen, butának tartanám.


"De az is zavar, hogy amig ő kioktat engem, addig én nem tudom magam rendesen megvédeni és végül mindig csak felhúzom magam és flegmán annyit mondok neki, hogy jól van, nem beszélhetnénk valami másról?"

Ezért viszont már butának tartanám az illetőt. Tanuld meg kezelni az érzelmeid és vitázni. Ha pedig nem tudod megvédeni az álláspontod, akkor ne a másik fél miatt idegeskedj, hanem fogadd el, hogy igaza van.

2015. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!