Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves szülők! Ti normálisnak...

Kedves szülők! Ti normálisnak tartanátok azt, ha a sérült/fogyatékkal élő gyermeketeket zavarja az, ha valaki sajnáltatja magát?

Figyelt kérdés

Szomorúan látom, hogy az ilyen gyerekeket nevelő szülők többsége sem tudja, hogyan kezeljék ezt a helyzetet, és a többség ott rontja el, hogy a gyerek problémája miatt mindent elnéz neki, meg mindent megcsinál helyette. Úgy gondolom, hogy az ilyen gyerekeket, már kicsi kortól kezdve önállóságra kell nevelni, különben nem akar változtatni a saját helyzetén és megszokja, hogy kiszolgálják, és némelyik még azt is elvárja, hogy a tetteinek ne legyen következménye.

Sajnos gyakran látom az utcán és egyéb nyilvános helyeken, hogy a sérült emberek (tisztelet a kivételnek) pénzt kéregetnek, vagy mások előtt azt hangoztatják, hogy a helyzetük milyen rossz, meg milyen nehéz az életük.

Én is sérült vagyok, de bármilyen szokatlanul hangzik is, csak bizalmas légkörben vállalom fel a többségi társadalom előítéletei miatt. Szeretném megemlíteni, hogy a suliban mindig jól tanultam diplomával, nyelvvizsgával rendelkezem, igyekeztem az iskola kulturális és egyéb rendezvényein részt venni, főiskolán töltött éveim alatt rendszeres diákmunkában vettem részt, ösztöndíjakat nyertem.Volt olyan is, hogy egy hátrányos helyzetű embereket segítő alapítvány mondta nekem, hogy százalékoltassam le magam, mondtam, hogy én ebbe nem egyezek bele, mert ugyanolyan teljes értékű ember vagyok mint bárki más. Véleményem szerint a problémám miatt nem vagyok semmivel se több se kevesebb, mint az átlagemberek többsége. Sajnos azt is tapasztaltam, hogy a szülők egy része nem motiválja a fogyatékkal élő, de értelmileg ép gyerekét a tanulásra, amely kitörési lehetőség is lehet. Siralmasnak tartom, hogy a többi sérült ember miatt általánosítanak az átlagemberek, és egy kalap alá veszik azokat, akik igyekeznek normálisan élni és viselkedni azokkal, akik a társadalom nyakán élősködnek. Ha valaki tud értelmes választ írni, azt nagyon megköszönném. Üdv.


2016. ápr. 8. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért fogyaték és fogyaték között is van különbség. Van amivel simán el lehet éldegélni, munkát találni, túlzott mértékben nem befolyásolja az ember életét, sőt egyes esetekben titkolni is lehet a dolgot. Meg van olyan is, amivel soha az életben nem kapsz munkát, és akkor kénytelen vagy az utcán élni, kéregetni, és akkor bizony sajnáltatni fogod magad, mert más választásod nincs.
2016. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Az áldozatmentalitásnak semmi köze ahhoz, hogy valaki sérült-e testileg vagy sem. Aki hajlamos rá, akkor is élősködik és sajnáltatja magát, ha teljesen ép és egészséges, és semmi nagyobb baja nincsen. Aki meg talpraesett, az akkor is megoldja valahogy a dolgokat, ha se keze, se lába. Nem ezen múlik.
2016. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Énis sérült vagyok, és a szüleim ugyanúgy megszabnak mindent mint a testvéremnek, tehát nem elnézőbbek. :)

És nemis, sajnáltatom magam.

Úgy gondolom, hogy olyan vagyok mindt a többi.

Barátaim, se veszik figyelembe.

De, nekem ez így jó.

Nem akarom, sajnáltatni magam.

Ugyanúgy viselkedek, mindt a többi:)

16/L

2016. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét látom, kérdező. Nagyonis önálló, önérzetes "sérülteket" láttam eddig. Oktatási rendszerben dolgozok, és az önállóságra nevelésen nagyon sok szakember dolgozik.

És 2-es hozzászólóval egyetértek, kihasználós bárki lehet.

Viszont érdemes lenne elgondolkoznod, mennyire van ebben a kérdésben inkább a te komplexusod.

2021. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!