Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik laktóz érzékenyek azok...

Akik laktóz érzékenyek azok hogy tudnak életen maradni ha nem ihatnak tejet? A tej létfontosságú termék! Ha nem iszol a csontjaid, izmaid de még az agyad sem fog működni rendesen!

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
😮🤔
2017. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

????

Én iszok és eszek tejtermékeket. Tudod van laktáz enzim tabletta, a tv-ben is reklámozzák. Én napi egyet szedek, jól vagyok tőle.

2017. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Laktózmentes tej...
2017. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Én nagyon szeretem a tejtermékeket és a tejet is, de azért azt erős túlzásnak tartom, hogy nélküle semmi nem működik rendesen. És aki pusztán nem szereti ezeket, az hogy marad életben? :)


Amit írsz, pont akkora butaság, mint amit azok állítanak, akik az összes betegségért a tejet teszik felelőssé.

2017. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
az amit a boltba megveszel az nem tej, az tobbet art mint hasznal, ti soha eletetekben nem itattok igazi tejet es mar nem is fogtok soha.
2017. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, utolsó. Ittam frissen fejt, tőgymeleg tehén- és kecsketejet is.:-) Egyébként meg minden piacon árulnak házitejet.
2017. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Más táplálékok is tartalmazzák ugyanazokat a tápanyagokat.

De vannak, akik egész életükben egyféle táplálékot ettek, pl. sült krumplit, azoknak is megvan mindenük, senki sem érti hogyan, de az élet éli magát.:)

2017. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sunshinedoll ***** válasza:
98%

Nem létfontosságú :D


Én nem vagyok laktózérzékeny, mégsem iszok tejet.

Vannak a tejnél jobb kálium meg D-vitamin források is, szóval emiatt ne fájjon a fejed.

2017. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Laktózmentes termékek.
2017. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, hatalmas tévedésben vagy. Az embernek 1, maximum 2 éves koráig van szüksége a tejre a fejlődéshez, utánna már nincs rá szükség, tehát normál esetben a szervezet nem termeli tovább a laktáz nevű enzimet. Viszont egy génmutációnak köszönhetően vannak olyan emberek akikben nem állt le a laktáztermelés (a föld lakosságának kb 60%-a). Tehát az emberek alapesetben laktózérzékenyek és nincs szükségük a tejre, de akikben megvan a mutálódott génszakasz, ők nem lesznek laktózérzékenyek, mert termelődik bennük a laktáz.


Egyébként most már tabletta formájában is lehet laktáz enzimet bevinni, tehát ha egy laktózérzékeny nagyon akar tud tejet inni.


Ja, és hogy személyes példát is írjak, én itálom a tejet, nem is iszom soha, mégis élek és minden szervem rendesen működik.

2017. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!