Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy manapság eggyátalán nem közvetlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy rengeteget lehet hallani hogy régebben 20-30 évvel ez elött még beszélgettek egymással az emberek leszólították egymást, sőt örültek ha valakivel tudtak beszélni, most meg miért van az hogy egyszerűen ha tehetik az emberek rá se néznek a másikra.
2017. máj. 25. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Egy olyan rohanó világban élünk amit a gazdaság irányít és nincs idő az igazi emberi értékekkel foglalkozni.

Zárkózottak lettek az emberek, teljesen elidegenedtek egymástól. Én fiatal lévén (26) mégis szeretek beszélgetni, bár erre főként az idősebb korosztály a vevő. Amikor vidéken vagyok akkor nem gond, Pesten meg az idősekkel beszélek a buszon, villamoson, bárhol.

2017. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazéból ez is szerintem helyfüggő, barátnőmék faluban, vidéken élnek, és ott ez van. Köszön mindenkinek, mindenki ismer mindenkit, de Pesten ez lehetetlen.
2017. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Mert utálom az embereket és nem vagyok kíváncsi a hülyeségeikre.
2017. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-és válaszát osztom. Nem igen van idejük az embereknek, aki rohan, az pedig szerintem egyszerűen nem foglalkozik azzal, hogy beszélgessen.

Bár én speciel azért nem szólítok le embereket, mert félénk vagyok. Van, aki alapból is zárkózott, de tény, hogy a többség még mindig nem az. Mondjuk néha velem előfordult már, hogy csak úgy beszélgetésbe elegyedtem valakivel (idős(ebb)el, és ő kezdeményezett.)

2017. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem mindenhol van így. Más kultúrákban, távoli országokban, sőt a nem annyira távoli Egyesült királyságban is úgy viselkednek egymással az emberek, hogyha te azt itthon csinálnád, akkor minimum drogosnak néznének.
2017. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan a szituáció, akkor az extrovertáltak közvetlenek, mert nekik erre van igényük.


Ez mindig is így volt. Nem változott annyit a dolog... max nagyobb figyelmet kapnak az introvertáltak, az anonimitás miatt

2017. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

Én mondjuk sosem vágytam arra hogy idegenek beszélgessenek velem. Alapból elvagyok egyedül, munkahelyen, suliban pont elég volt mindig a társaság.


Azt meg kifejezetten nem szeretem ha az utcán szólítanak le. Főleg hogy Pest azért más világ, általában ha valaki leszólít az vagy lejmolni akar, vagy rám akar sózni valamit amit nem akarok.

2017. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Külföldön közvetlenebbek és nyitottabbak. Itthon az egész közeg befásult.
2017. máj. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hala a jo istennek. A fenet szolitgassak lefele amikor rohanok a dolgomra. Nem az utcan kell beszelgetni. Utalom amikor valami ismeros megallit es meg se lehet tole szabadulni en meg sietnek. Ha beszelgetni akarsz es annyira raersz, akkor elmesz xy-hoz vagy elhivod valahova beulni es beszelgettek.
2017. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!