Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A béranyaságnál a béranyára...

A béranyaságnál a béranyára és az apára üt a kihordott gyerek vagy az anyára és az apára?

Figyelt kérdés
Ha a nő nem tud gyereket szülni.

2017. máj. 26. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak attól függ, hogy kitől van a petesejt, és kinek a spermájával lett megtermékenyítve.


Onnantól kezdve kb mindegy, hogy ki hordja ki (mármint nem fogja genetikailag megváltoztatni)

2017. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ilyenkor kell az anya petesejtje is és használható is annak ellenére, hogy nem tud gyereket szülni / kihordani se?
2017. máj. 26. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Persze.


Elvileg a béranya csak gazdatest.

Az eredeti szüleire hadonlít a gyermek.


De mondok neked egy érdekességet aminek nincs sok alátámasztható magyarázata,én sem értem.

Szülés után sok tejem volt így adtam a sajátom mellett még két,másodok szülésnél három babának fél évig ették a tejem.

Én született vörös szeplős nő vagyok és mindegyik tejgyermekem' szeplős-holott egy félroma kreol csaj is van közöttük.Most 18-20-év körüliek,néha látom őket és semmi alapja nincs a dolognak mert a tejben max hormonok vannak a szeplő meg genetikailag örökíthető. Nekik és a saját gyerekeimnek még is van ami a gyerekeimnél érthető .....

2017. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem az anya petéivel, hanem a "környezettel" van baj, úgy igen. A béranyaság lényege, hogy az anya+apa által mesterségesen megtermékenyített petesejtekt ültetnek a béranya méhébe, ami szerencsés esetben ott megtapad. Genetikailag a béranyára semmiben nem fog hasonlítani a születendő gyermek. Az egyetlen dolog ami befolyásolja a gyermeket, hogy a béranya milyen életvitelt folytat terhesség alatt, mennyire egészséges, stb.

De a megszületett gyermek teljes mértékben az apa és anya genetikai tulajdonságait fogja örökölni.


Hasonlóság akkor lenne, ha az anya petesejtjeivel is baj van, ezért csak az apa ivarsejtjeit használva termékenyítik meg mesterséges úton a béranyát.

2017. máj. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. máj. 27. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!