Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelent Magyarországon...

Miért jelent Magyarországon sok embernek problémát, idegességet hogy más jobban él min ők?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején: Dolgoztam itthon havi 150-200 ezerért amiből nagyrésze albérlet volt, a többi ami meg maradt (kb 100-120) abból kaja rezsi stb. Tehát maradt hó. Végére kb 50 amit félre tudtam tenni. Nem tudom hogy képes valaki ennyiből megélni. Autó ? Még egy normálisabb darabot se nagyon sikerült vennem, csak olyat hogy éppen hogy guruljon.

Nem beszélve Tv rő , telefonról stb..

Ezért 6 éve elhatároztam hogy lelépek egy jobb élet reményében és kiköltöztem Németországba(alap nyelvtudással és közép felső angol tudással)

Rövidre fogva, összejött.

Bekerültem egy nagyobb szállítási vállalatba, egy raktárba. Igaz elég sokat kell dolgozni itt is pont úgy mint otthon kellett, de megéri ( havi 700-900 ezer között keresek +|- túlórával)

Ezek alatt az évek alatt sikerűlt szinte mindent megvennem ami kellett.(ezt beleértve egy felsőbb kategóriás pár éves Audit is)

Itt térünk vissza a kérdésre , ugyanis évente párszor haza szoktam látogatni a szüleimhez, és szinte még az utcán is megvető tekinteteket kapok, nemhogy még a régebbi ismerősöktől, mert nagyrésze azt hiszi hogy külfőlöldön a pénz az ember nyakába hullik és nem kell dolgozni érte.



2017. máj. 29. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyzol túlságosan amikor látogatóba vagy? Ne érts félre én is külföldön dolgozom és rám is néztek már sokan csúnyán (faluban laknak a szüleim), de van az a fajta ember aki kimegy külföldre majd előadja a gazdag gyereket magyarországon. Ha te nem ez vagy akkor szard le hogy mit gondolnak.
2017. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg a kutya nem foglalkozik veled, egyszerűen csak azt nézik mi azaz idegen autó az utcában.
2017. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, kényszerből és keserűséggel mentél el itthonról, és a mai napig is magadban hordozod ezeket.

Próbáld meg elhagyni, és nem minden hazajövetelkor újraélni.


Bizonyára a szeretteid miatt jársz haza, nem pedig azért, hogy "megvető tekinteteket" vadásszál az utcán.

Ne foglalkozz velük............

2017. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Az első sorokban sikerült megválaszolnod a saját kérdésedet. :D Azért jelent idegességet/irigységet számukra, mert itthon szó szerint éhen lehet halni az átlagfizetésből és az emberek ösztönösen úgy kiszúrják a tehetős embereket, mint hiénák a döghúst. Te is ezért mentél ki külföldre, akkor most miért játszod mégis itt az értetlent? Te is tisztában vagy vele.
2017. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan ilyen rosszindulatúak, én az ilyenekkel nem szoktam foglalkozni inkább halgatok, a rosszindulatúaknak semmi értelme. A munkanélküliség miatt néha jön össze alkalmi munka. Pénztárgép+árúfeltőltő a szakmám (ez egy tanfolyam volt2007-Ben). Egyszer a vetőmag üzemben dolgoztam nagyon jó munkahely volt, sajnos csak alkalmi. Jó összeszokott csapat volt. Két csarnok volt, itt kellet válogatni a kúkoricát, és az embereket a viselkedésük szerint kiválogatták. (Jó és rossz). A két csarnokban osztották szét az embereket, a dolgozók kivállogatásával az egyik csarnokban jó vont a hangulat a másikban pedig ordibáltak és verekedtek. Ilyenkor a csoportvezető megfogta és bevágta a kocsiba és elvitte a rossz dolgozót a lakására ahol a dolgozó lakott és már nem kellet többször jönnie. A három hónapos munkán az első hónap alatt kiválogatták az embereket aki tudott viselkedni az maradt itt. Most érettségizek és gondolkodom rajta hogy kikőltözök Vagy New Yorkba vagy Sybnybe ugyanilyen árúfelttő munkát jobban megfizetik mint itthon. Ja és amikor hazajössz valahogyan megtudják a helyiek lehet hogy kifaggaták a szüleimet, (darátnők, más rokonok, ismerősök). Sajnos a rosszindulatúak faggatózását nehéz kivédeni. Esetleg próbáld megbeszélni a szüleiddel hogy jobban válogatják meg az ismerősöket. (ha szomszédoktól van szó az gáz) annyi a probléma hogy megtudták a városban hogy elköltötték és jobban élsz. Ez elég idegesítő helyzet amióta a nagyszüleim mellett elmentem utazni (mert meghívták és elmentem úgy voltam vele hogy szép helyeket nézünk meg, és nem tudtam nemet mondani) azóta ha olyanok látnak meg az utcán megy az eszeveszett ordibálás, a nagyszüleimet többször megkérte arra hogy felejtsék el az irigy embereket. Egy kisboltjuk van és sokszor ordibálnak és szitkozódnak, megkönnyebülés amikor jó emberen jönnek a boltba vásárolni. Az első utazás óta megy ez az egész hercehúrca, ja és velük élek én nem foglalkozik a rosszakal csak a jókkal, szégyen hogy odavannak kapva a kötöszködös emberek ezeknek nemtetszett hogy pár hétig nem voltunk otthon.(biztos az alkalmazottat kegyetlenül kifaggatták) a mai napig ennek isszuk a levét, próbálom megbeszélni a nagyszeimmel hogy kűltözzünk ki együtt. Sybnybe vagy New Yorkba. Az én helyzetem jól páldázza miért nem jó az hogy mindenki ismer mindenkit. Szívesen elkőltöznénk egy sokkal normálisabb helyre.
2017. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

#5

Hát a putriban megy is az irigység, szoktam látni mikor a koccintóson marakodnak....

De egyébként Sybny az mi, az hol van?

2017. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:
61%
Biztos jó hely az a Sybny, de nekem olyan távolinak tűnik...... ;)
2017. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sydney az Ausztrália Keleti partvidékén található nagyváros (TNC-k, K+F ágazatok egyik kutatás fejlesztés központja, fejlett szgtatások és infrastruktúra, pénzügyi bank, és világkereskedelmi központ) Forgalmas kikötője és repülőtere van. Na meg sokkajobb ott a fizetés mint itthon. Az árakkal nem vagyok tisztában. Szerintem olyanok lehetnek az árak mint Nyugat Európában vagy az USA-ban. Ott még nincs ekkora szegénység mint itthon. Azt olvastam hogy az USA putrija a lepukkant becsődölt Detroit ahol régen gőzerővel dübörgött az autóipar. Ha kíváncsi vagy nézd meg a neten. New York-ot,Sybney-t,és Detroit-tot. Olvasd el hogy milyen ott az élett, ha találsz ilyen oldalt a neten. lehetséges olyan személyek beszámoló élményeit akik régóta ott êlnek. A turisták beszámolói nem fedik a valóságot.
2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, Sydney-t ismerem, olvastam róla, tanultam róla, sőt 2 hétre még voltam is ott.

De ahova az egyik válszoló akar menni az Sybny... de mivel határozottan mondta, hogy ő ott akar élni, dolgozni ezért joggal feltételezem, hogy tud is erről a helyről valamit. Szeretnem tudni hol van, mert bármennyire is szeretem a földrajzot, nekem ez kimaradt....

2017. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül elgépeltem a város nevét: sydney város, Austrállia. .
2017. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!