Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Joga van az alkalmazottnak a...

Joga van az alkalmazottnak a megszerzett tudományos fokozattal memtörténő megszólítás kiköveteléséhez írásos dokumentumokban?

Figyelt kérdés

Mire gondolok: jelenléti ívek munkaívek szabadságos papírok körlevelek írásos utasítások stb.

Joga van az alkalmazottnak megkövetelni hogy őt teljes szabatos nevén szólítsák meg, melybe immáron a megszerzett tudományos fokozat is beleszámít (phd doktori cím)?

Annál is inkább mert a többi dolgozó esetében se kerülnek ezek elhagyásra van itt ifj., özv., Akárkiné X Gizike stb csak épp egy adott dolgozó esetében játszanak azzal hogy a Dr. címet lehagyják noha számtalanszor jelzésre került, hogy nem XY, hanem Dr. XY!

AZ utolsó húzás az lesz, hogy a küldött levelet utasítást az illető visszaküldi „címzett ismeretlennel”. Itt XY nincs, itt csak Dr. XY van, nem tudom kinek küldte a levelet kedves főnök úr-vajon ez kell?

Joga van az alkalmazottnak a megszerzett rang cím fokozat (mely immár a személyazonosító okmányban is szerepel!) használatának kiköveteléséhez?


2017. máj. 29. 11:15
1 2 3 4
 1/35 Andizsuzsi ***** válasza:
igen
2017. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Legyünk pragmatikusak. Igen-ez a válasz.

Oké és ha a vezetés erre tesz magasról noha sok alkalommal jelezték már -akkor mi a köv lépés?

2017. máj. 29. 11:24
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet joga erre, de ha ilyen mértékben ragaszkodik egy ilyen aprósághoz, akkor igencsak komoly bajok vannak vele lelkileg.


Mellesleg ha ilyen indokkal nem veszel át levelet, akkor símán hülyének néznek, emellett még jogilag sincs iggazad, mert a neved nem változott.

2017. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"mert a neved nem változott."


Tévedés jogi értelemben is.

Ha jön egy hivatalos levél XY-nak vissza lehet küldeni ezzel az indokkal.

2017. máj. 29. 11:26
 5/35 A kérdező kommentje:

"de ha ilyen mértékben ragaszkodik egy ilyen aprósághoz, akkor igencsak komoly bajok vannak vele lelkileg. "


És nem inkább a céggel van a baj amelyik nem képes a wordben odapötyögni a név elé két betűt hogy Dr?

Hiszen apróság igaz-hát akkor nem annál inkább?

2017. máj. 29. 11:27
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, igen. Ettől függetlenül munkahelyen gyakori, hogy nem használják a titulust emailben, jelenléti íven stb., nálunk sem szokás. Őszintén szólva én bemutatkozáskor, hivatalos helyeken stb. sem használom, csak ha tényleg kell a beazonosításhoz, a személyimet is évekkel a titulus megszerzése után cseréltettem ki.:-) Nem attól vagyok valaki, hogy doktornak szólítanak-e vagy sem.
2017. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha a névváltozás szerepel a személyazonosító okmányban is, akkor jelezd a munkaügyön, írják át a nevedet a cég hivatalos nyilvántartásában.

Az rendkívül nevetséges, ha valaki ezért nem vesz át egy levelet. Az én nevemet már sokszor elírták levél címzésnél, sőt olyan is volt, hogy Dr. lettem, pedig nem vagyok az, és a levelet mégis mindig átvettem :)

Egyébként belső levelezésnél, jelenlétin nincs jelentősége a doktori fokozatodnak, csak a szakmai munkádban, pl. tudományos cikk megjelentése, konferencia részvétel, stb. De ott meg mindig úgy írják a nevedet, ahogyan te megadod.

2017. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

"Nem attól vagyok valaki, hogy doktornak szólítanak-e vagy sem."


te ezt így gondolod más meg másképp. És ha ő meg úgy gondolja hogy nem törik le senki keze hogy odapötyög még két betűt a megszólításba -akkor kinek van igaza?

És még egyszer hangsúlyoznám hogy érdekes módon pl az ifj. munkatárs esetében ez sose volt probléma-érdekes módon azt sose felejtik el, noha úgy ifj. hogy az idősebb nem is dolgozik itt vagyis nettó értelmetlen az egész...

2017. máj. 29. 11:30
 9/35 A kérdező kommentje:

"Egyébként belső levelezésnél, jelenlétin nincs jelentősége a doktori fokozatodnak, "


Engedtessék már meg hogy az adott cím birtokosa döntse el, hogy SAJÁT NEVE ÉS CÍME kapcsán minke van jelentősége. Gondolom ezt a jogot te se mered elvitatni.

Majd akiről szó van majd az eldönti van -e jelentősége és nem más dönti el.

És ő a döntést már meghozta.

2017. máj. 29. 11:33
 10/35 A kérdező kommentje:

"Az rendkívül nevetséges, ha valaki ezért nem vesz át egy levelet. "


Nem érted a lényeget. Nevetséges igen de elvileg bizony megtagadhatja. Volt olyan bírósági ügy ami azért csúszott mert az illető vádlott jogszerűen nem vette át a neki szóló leveleket. Uis Dr volt ő is és a levél Dr nélkül jött ment is vissza az összes és a bíróság kénytelen volt új idézést küldeni hónapok csúsztak emiatt.

2017. máj. 29. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!